Не заважайте залишатись українцями!
Дорога редакціє! Насамперед хочу подякувати вашим працівникам за те, що на сторінках своєї газети розповідаєте українцям рідною українською мовою, що ми живемо в Україні, на Богом даній землі, розкриваєте замовчувані факти історії. І до болю прикро стає, коли водночас не вщухає свистопляска українофобів і щодо мови нашого народу, і щодо незалежності нашої держави взагалі. Все це дико чути.
Розповім трохи про себе. Я народився, виріс і навчався в Аргентині. Розмовляв так званою аргентинською — кастильською мовою (один з діалектів іспанської). Згідно із демократичними законами, конституцією цієї держави, я в ній завжди аргентинець і якщо проживаю там, повинен виконувати всі закони цієї держави, незалежно від власної національності, походження. І коли мене беруть на державну службу, маю вільно володіти, говорити, писати державною мовою. Ця умова — беззастережна.
До приїзду в Україну, а це сталося в далекому 1956-у, я побував у багатьох демократичних країнах світу, де, як і в Аргентині, населення складається з представників різних народностей, що сформували свої держави, — Іспанії, Франції, Італії, Англії, Німеччині та інших. Але там повне розуміння, що будь-яка країна — це насамперед національна держава і її невід’ємні атрибути: мова, культура, інші складові національної самобутності. Ніде я не чув, щоб чиновники, починаючи від найвищих і до найнижчих посад, зверталися до свого народу мовою іншої держави. Як це робиться в Україні.
Не раз я прагнув докопатися, чому це так. Якось, працюючи ще в Луцьку художником-оформлювачем у кооперативному товаристві «Укоопхудожник», де всі 12 колег спілкувалися винятково російською мовою, поцікавився, чому не послуговуються українською — живуть же в Україні. Й один з колег порадив мені ніколи таке не питати, бо, мовляв, живуть у закритій зоні, де місцева влада україномовних одразу зарахує до «ворогів народу». Пояснив: у «закритій зоні» хазяйнує НКВС, і його агенти пильно вишукують українців, що мріють про самостійність України.
Не чув української мови і в Одеському художньому училищі імені Грекова, де пізніше навчався. Всі предмети викладалися винятково російською. І під час роботи в Одеському відділенні Художнього фонду України...
Одне слово, в Україні живу вже майже 60 років, але не відчуваю, що живу саме в Україні. Бо що в ній українського? Тим більше, паростки відродження українськості безжально нищаться. А це вже трагедія народу, який вирішив будувати власну, незалежну державу. Народу, який пережив 300-літнє ярмо сусідньої держави, голодомори, всілякі репресії, чим хотіли знищити українців у їхній рідній країні.
То може вже досить? І припиніть, чиновники-українофоби, мишачу метушню щодо «переписування історії». Не треба її переписувати, а треба, нарешті, написати правду, як усе діялося. Без брехливих, упереджених партійних і релігійних нашарувань. Не заважайте українцям залишатися українцями. І не сподівайтеся, що вони відступлять. Народжений в Аргентині, я — українець і громадянин України, готовий скрізь і у всьому відстоювати, зміцнювати її державність. А тим, кому з нами не по дорозі... Що ж, для кожного — світ широкий.
Альберто ПАВЛЮК,
художник, ветеран праці.
м. Одеса.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206