Стара пісня на старий лад, або Хто куховаритиме для біляївських школярів
Ніяк не думалося, що з авторами цього листа менш ніж через два роки знову доведеться зустрітися з одного й того самого приводу. На жаль, стару невеселу пісню завели біляївські керівники по-новому.
Шановний читач, либонь, пам’ятає, як група підприємців-кухарів, котрі впродовж багатьох років успішно займалися у Біляївському районі шкільним харчуванням, обурювалися намірами місцевої райдержадміністрації передати цю справу в одні руки заїжджої і, як з усього видно, бажаної для себе людини, що планувала розвозити шкільні сніданки та обіди аж з Одеси. Заради сумнівної економії грошей тоді дехто готовий був пожертвувати і якістю страв для дітей, і вчасністю їх доставки. Бо ж, погодьтеся, обіди, долаючи кілометри, потрапляли б до шкіл добряче перебовтаними, та й де гарантія, що машини вчасно привезуть їх у глибинку розбитими, розгрузлими сільськими дорогами, особливо в пору осінньої чи зимової негоди. Керівництву шкіл наполегливо нав’язували цю ідею, але воно було не в захопленні від затіяного «нововведення», бо цілком задоволене роботою своїх куховарів, свіжими стравами й продуктами з перших рук. Кухарі-підприємці за підтримки місцевої громадськості тоді відстояли своє право, й ініціаторові тієї реорганізації тодішньому голові райдержадміністрації пану Орлову не вдалося втілити задумане. Все залишилося, як було. Свіжі страви для школярів, збережені десятки робочих місць, матеріальна база шкільних їдалень, та й податки надходили до місцевого бюджету.
Й ось знову зазвучала стара пісенька... Пропонуємо увазі читачів лист підприємців і деякі їхні коментарі до подій, що знову розгорнулися у Біляївському районі.
Шановна редакціє! Ми, підприємці Біляївського району, знову змушені звернутися до вас по допомогу.
Річ у тім, що з приходом нового голови Біляївської райдержадміністрації Сергія Дорохіна харчування дітей у школах, де в цьому нема якихось особливих, нагальних проблем, стало для нього питанням «номер один». Хоча за останні роки після всіляких перевірок не виявлено порушень і недоліків, які вимагали б негайного втручання нового керівника. Інших невідкладних проблем — і господарського, і соціального характеру — в районі не перелічити. Та в перші ж дні перебування на посаді (працює з 21 січня) надувагу Сергій Євгенович приділяє передусім тендерним торгам зі шкільного харчування.
Вони розпочалися у нас 25 січня. І прислав керівник району на них свого заступника Олега Аністратенка з наказом обов’язково сидіти там під час розкриття пакетів з пропозиціями, все записувати на диктофон. Але на яких таких підставах? Законом передбачено, що під час проведення тендеру присутніми мають бути учасники торгів і члени тендерного комітету.
Та під час засідання Олег Аністратенко кілька разів втручався у хід подій, всіма силами намагався підтримати нового учасника цих торгів, досі не відомого нам пана Левінзона, який живе й працює за межами нашого району. Та, мабуть, він добре знайомий керівництву райдержадміністрації, бо бачили його в приймальні цієї установи за тиждень до проведення тендеру, до того ж — у супроводі Олега Аністратенка.
Отож продовжуємо. 25 січня, початок засідання. Сім учасників представили членам тендерної комісії необхідні документи на право займатися підприємницькою діяльністю у даній сфері, з договорами, планами, пропозиціями, конкретними розрахунками і т. ін. Та раптом за вказівкою пана Аністратенка робота тендерного комітету блокується, сейф з документами опечатується. Почалася «обробка» членів комітету, які відмовилися працювати за нав’язаним райдержадміністрацією сценарієм. Усі зауваження, докази щодо незаконності такого втручання, адміністративного тиску з боку представників влади не подіяли. В результаті юрист райуправління освіти Віталій Чижов потрапив до лікарні із серцевим нападом. А т.в.о. голови комітету тендерних торгів Валентині Івановій довелося викликати карету швидкої допомоги. Гадаємо, що саме за цю непокору їх та секретаря комітету Наталію Раскову, по суті, змусили написати заяви на звільнення, бо ці люди відмовилися порушувати закон. Окрім того, наскільки нам відомо, протеже райдержадміністрації не всі документи подав, а деякі подав неналежно оформленими. Відтак його кандидатура мала випасти із списку претендентів. Через що торги зупинили і перенесли їх на 22 лютого.
Зараз нам повідомили, що займатиметься тендерними торгами нові голова комітету і більшість його членів.
Одне слово, закрадається підозра, що з боку райдержадміністрації все робиться для того, щоб у конкурсі переміг такий бажаний, любий серцю керівництва пан Лівензон, бо виставили і нові вимоги під нього, непосильні нам — мати окремі машини для завезення кожного виду продукції і відповідно склади, хоч нинішні перевезення і зберігання ліцензовані, затверджені належними службами.
Ми пробували переконати нового голову райдержадміністрації Сергія Дорохіна не ламати добре налагоджену схему шкільного харчування, не нищити наш бізнес. Але...
Із перших вражень складається думка, що очільник району — людина крутого норову. Та й сам Сергій Євгенович на будь-яких зустрічах, зібраннях обов’язково заявляє, що він — людина військова. Звик до команд, то скрізь і далі командуватиме. Чи буде це шкільне харчування, чи розподіл житла, чи добір кадрів — усе вирішуватиме він. Після однієї із таких зустрічей тихо дивувалися директори шкіл, з того як керівник РДА наголошував, що має вищу освіту. Ніби виступав перед тими, хто такої освіти не має. Що це — брак людського такту, вихованості чи відверта зверхність над людьми?
Ми обурені, що через зрив тендерних торгів змушені наразі забезпечувати харчування дітей на кошти, більш ніж удвічі менші від належних, бо фінансування припинилося. «Це ваші проблеми!» — чуємо у відповідь. Й особливо обурює те, що ці проблеми нам штучно нав’язали.
Причини атаки на нас — зрозумілі. Комусь дуже хочеться, щоб 6 мільйонів гривень були зосереджені в руках однієї людини, з якою легше в усьому домовитися, може, й «відмити» частину тих грошей.
І ще один важливий момент. Наскільки нам відомо, наш новоявлений конкурент працює на в Біляївському районі, відтак і податки підуть до чужого бюджету. Не виключено, що певні суми справно потраплятимуть у якийсь черговий «благодійний» фонд. Для наступних виборів ті кошти дуже знадобляться...
Марина ТАРМАНІДЗЕ,
Віолета ХАРИТОНЕНКО,
Галина ЛЕВЧУК, Олена ІКСАРОВА, Лариса КВАЧ — підприємці малого бізнесу.
Біляївський район.
Від редакції. Проблема, порушена авторами листа-звернення, справді серйозна, бо ж йдеться, насамперед, про здоров’я дітей, а також про наповнення місцевого бюджету і, що не менш важливо, — збереження роботи для людей, які знайшли свою нішу і належно справлялися з довіреними громадою обов’язками. Відтак запрошуємо всі зацікавлені сторони висловити власне бачення ситуації, навести свої аргументи.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206