Переглядів: 1106

Люди на болоті, або Свинарник посеред міста

Минули часи, коли тваринницькі ферми виносили далеко за сільську околицю, аби в людських оселях «не пахло», не роїлися мухи й не гуляли вгодовані пацюки. Тепер, виявляється, можна чинити зовсім по-іншому: облаштовувати свинарники не те що в селі, а прямісінько посеред міста. Про таке новітнє диво ми дізналися з листа Людмили Ервінівни Браунагель — мешканки славного містечка Арциза.

Ще у середині дев’яностих років минулого століття рішенням міськради їй була передана у власність земельна ділянка — 12 соток — по вулиці Пушкінській, 80. І все було добре: хата, довкола хати двір, на городі, як і належить, щоосені визрівали овочі. Звідки було знати жінці, що у її недалекої сусідки в голові народжується «наполеонівський план»?

Мешканка одного з багатоквартирних будинків по вул. Орджонікідзе вирішила зайнятися веденням особистого підсобного господарства. Для цього Арцизька міськрада надала їй поруч шматочок землі — 0,0250 га — з умовою подальшого документального оформлення. Було це восени 2008 року.

Наступного літа Людмила Ервінівна, як і в попередні канікули, поїхала в один з дитячих таборів відпочинку, аби, попрацювавши медсестрою, трохи заробити. Бо хто крім неї заплатить за навчання сина-студента? Хіба могла знати, який «сюрприз» чекатиме після повернення додому? Застала відрізаним добрячий шмат городу, що опинився за капітальною кам’яною стіною.

Як свідчить одна з відповідей райдержадміністрації, за тією стіною утримується не двоє-троє, а понад шість десятків свиней. Для них знадобилося 420 квадратних метрів, відтятого у Людмили Ервінівни городу. Однак скаржиться вона навіть не на це. Річ у тім, що там, де розгорнулося це грандіозне будівництво, була прорита канава, з допомогою якої відводилися близькі підґрунтові води. Завдяки цьому рятівному дренажу всі довколишні оселі були в повному порядку.

Подивилися б ви на них сьогодні! Людям у прямому розумінні доводиться жити на болоті. Ось-ось почнуть завалюватися стіни житлових будинків. Чому? Тому що новоявленим власникам підсобного господарства знадобився під’їзд, щоб завантажувати живий товар. Для цього у дренажну канаву не на проектну глибину поклали трубу, насипавши зверху дорогу.

Отож налагоджене водовідведення цілковито порушено, від чого страждає не лише Браунагель, а й її сусіди

В. Кочков, Т. Шушпанова. Труби зі свиноферми підведені прямісінько до городу В. Кочкова. Туди й стікають всі нечистоти зі свинарника.

Окрім цього перед багатоквартирним будинком на вулиці Орджонікідзе на площі понад сто метрів знято ґрунт разом з рослинністю. Натомість насипано упереміж з гравієм різне сміття. Таким чином через зелену зону на тротуар облаштовано проїзд для великих авто. Людям біда, для міста неабияка «прикраса».

То хіба тут влади, господарів нема? Чому ж, є. Тільки такому свинству вона нічого заподіяти не може. У моїх руках товстенький стос паперів. Усе це — відповіді з інстанцій, куди зверталися зі своїм плачем люди на болоті: райдержадміністрація, міськрада, відділ Держкомзему, інспекція державного архітектурного контролю, санепідслужба, прокуратура, депутатська комісія...

Всі одноголосно стверджують: будівництво самовільне, без проектної документації, самозахоплення чужої землі, порушення дренажного захисту від підземних вод, не кажучи вже про свинячі «аромати» у центрі міста. Хіба цього мало, щоб ліквідувати заподіяне порушниками? Є скільки завгодно ситуацій, коли й за менші гріхи карають. Ще й як!

Але у цій історії, яка триває вже понад три роки, чомусь ніхто не може сказати вирішального слова. Навіть прокурор району відповів, що це не в компетенції його відомства, а крапку в цій історії має поставити суд. При цьому у відповіді прокуратури, зокрема, зазначається: «…постійною комісією по врегулюванню земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища встановлено, що гр. Дімова О.М. здійснила самозахват земельної ділянки загальною площею 420 кв. м за рахунок межуючих земельних ділянок, в тому числі земельної ділянки, яка належить вам

(Л. Е. Браунагель. — Прим. Д.Л.) на праві приватної власності. На даній земельній ділянці гр. Дімова О.М., всупереч нормі закону України «Про планування і забудову території», генеральному плану міста, а також рішенню Арцизької міської ради №1277-V від 21.11. 2009 року, здійснила будівництво господарських споруд. При цьому в гр. Дімової О.М. дозвіл на будівництво господарських споруд на вказаній земельній ділянці відсутній, дане будівництво проведене без проектної документації…»

Отож, визнаючи порушення цілої низки законів і нормативних актів, жодна з владних структур, принаймні наразі, не береться захистити людей, які потерпають від того самозахоплення і нахалбуду, відсилаючи їх до суду. Скільки може тривати судовий розгляд, зважаючи на українські реалії, можна тільки здогадуватися, а люди потопають у багнюці вже сьогодні. Як повідомила редакцію дописувачка буквально на початку цього тижня, ситуація з підтопленням значно погіршилася: вода вже мало не півметровим шаром накрила ділянки людей, перетворюючи середмістя у смердюче болото. То невже це й справді проблема тільки тих, кому випало межувати зі свинарником (у прямому й переносному значенні цього слова) у центрі Арциза?

Дмитро ЛИСТОПАД.
м. Арциз.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net