Переглядів: 1072

Про дружбу і словоблуддя

Ах, яке це славне слово — «дружба»! Яке воно тепле і містке, яке гармонійне та інтернаціональне. Як вершкове масло. Так-так, не смійтеся, ним так зручно і вигідно намащувати гостинні бутерброди з обох сторін, аж медом крапає. Їй-богу, кращого гостинця і не знайти. Особливо люблять це слово наші московські друзі — у нас, в Україні! Дружня російська мова — скрізь-скрізь: в парламенті, в уряді, в інститутах, школах та церквах, на телеканалах... Слава братерській дружбі українського і російського народів!.. А ось у Росії слово «дружба» недолюблюють, воно там чомусь не в моді. Жодної української школи, жодної української церкви, бібліотеки, жодного українського слова — на телеканалах! Ах, ця мила, амбітна, ця хвора на шовінізм імперія! Як вона любить паразитувати на благородних гаслах!

Піймала кішка мишку
                           в купі сіна
За хвостика з метою
                         поживитись
І каже радісно:
                — Давай дружити,
Як Україна і Росія!..

Можна було би багато сказати про широку щедру душу московських друзів. Наприклад, про Харківські угоди: українські друзі віддали московським друзям на 25 років морські і наземні бази Чорноморського флоту майже задурно, бо ж — друзі! А ринкова ціна тієї дружби — більше 7 млрд доларів на рік! Цікава цифра, правда? А тоді українські друзі, мов дебільні діти, з простягнутою рукою стали просити у московських друзів (як обіцяли великі московські друзі до підписання Харківських угод!) переглянути контракт і зменшити ціну на газ для України. Та тут московські друзі заявили, що дружбу і бізнес не варто плутати. Як так, здивувалися українські друзі? Великий друг усіх українців товариш Сталін учив, що економіка і політика — нерозривні, що політика — це концентроване вираження економіки. Нові московські друзі,виставивши українським друзям рахунок на 7 млрд доларів за некуплений у Росії газ (без права перепродати те, що в тебе — зайве!), по-дружньому рекомендують не змішувати політику і бізнес. Велика штука — демагогія чи пак — словоблуддя! В політиці, вчать нові московські друзі, ми з українцями — великі друзі (ну, там спільна мова, спільний Крим і Тузла, спільні обленерго, газопроводи тощо), а в бізнесі... «Дружба — дружбой, а табачок — врозь» — жартують великі московські друзі.

Люблять московські друзі великий український народ. Багатовікова історія — найкращий тому доказ. Ах, як московські друзі дбали про правильну вимову українськими друзями кожного московського слова! А як старанно привчали кожну українську родину вирощувати український хліб у снігах Сибіру! Любов московських друзів сягала так далеко, що вони навіть переймалися раціоном харчування кожного малого і дорослого українця. Не дай Бог — недоїдання від... перенаселення! Тому в московських друзів під рукою завше був детально розроблений план з переселення у Сибір зайвих українців. Та все-таки кращим винаходом московських друзів для друзів українських були голодомори. Раз — і чисельність українського народу приводилася до тієї московської норми, яка не загрожувала планам московських друзів.

У московських друзів ще навіть збереглися концтабори (а їх у Росії за часів великого друга українців було більше 1000!) — у Соловках, у Сибіру, на Колимі... Правда, там уже деінде поржавів колючий дріт, та московські друзі запевняють, що це — не проблема, що колючого дроту у московських друзів для українських друзів ніколи не бракувало! А решта... О, ми вміємо, ми швиденько...

...До нас — в науку,
                          ми навчим,
Почому хліб і сіль почім.
Ми — християни, храми,
                               школи,
Усе добро, сам Бог у нас!..
...Ми малим ситі...

Подумаєш — 7 млрд доларів заради великої дружби! Та заради тієї дружби товариш Сталін не пожалів і винищив голодомором більше 7 млн українців у 1933 році. Так-так, шановні українські друзі, головне — не ціна на газ і навіть не люди, головне — велика і вічна дружба двох братніх народів. Пам’ятайте про це, українці, пам’ятайте щоденно, повсякчас! Пам’ять варта того!

...І малорос, чи пак,
                        сусідко сіра,
Великокіт і малокотик, жужмом
Складуть одну історію —
                         про дружбу,
Як Україна і Росія!

Василь ПАВЛЕНКО.
м. Іллічівськ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net