«Дунайський центр впливу»: одеська складова
Об’єднавши зусилля у рамках міжнародного проекту «Дунайський центр впливу» (DCC), країни, розташовані на берегах ріки, мають чудову можливість популяризувати все, чим багаті. Не забуваючи при цьому про сам Дунай.
Туристи з усіх куточків планети особисто переконуються в багатствах і красотах Дунаю, знайомляться з ним. Але якщо в Німеччині міста, які розташовані у верхів’ї ріки, користуються неабиякою популярністю серед мандрівників, то в Болгарії, Румунії, Україні дунайський сегмент у туристичному сенсі мало розвинутий. Виправити це якраз і має DСС.
«Дунай сприймається як окремий острів, як окрема зона, що може приваблювати велику кількість мандрівників. Не лише зеленим туризмом, а й водним, винним, парашутним, різними історичними місцями. Саме розмаїття культур країн, які виходять до Дунаю, дозволяє зробити цей регіон ще привабливішим і ще цікавішим. Нам, одеситам, це дуже зрозуміло, адже в нашому місті мешкає більше сотні різних національностей», — підкреслила Тетяна Маркова, начальник управління культури і туризму Одеської міськради.
Трилітня співпраця для Одеси вилилася цього року у семінар, присвячений наповненню сайта «Дунайського центру впливу» на інтернет-ресурсі Danube.travel. Показово, що в його наповненні беруть участь усі країни, більше того, вони представлені різними структурами: громадськими організаціями і приватним бізнесом — від виноробства, зеленого туризму і до бджільництва. «Лише місто не може взяти на себе вирішення всіх проблем, пов’язаних із розвитком туристичного потенціалу. Тут насамперед має бути зацікавленим бізнес, який заробляє на цьому гроші», — наголосила Тетяна Маркова.
Сайт працює трохи більше двох місяців, але вже має 16 тисяч зареєстрованих відвідувачів. Його офіційна презентація відбудеться 6 березня на міжнародній виставці у Берліні. Поки що він лише англійською мовою, але найближчим часом планується створити російськомовну сторінку. Саме на порталі, за відгуками туристів, можна буде наперед дізнатися, чого чекати від запланованої подорожі, які місця варто відвідати. Наповнення — сайту під суворим контролем адміністратора: люди та організації, які надають про себе помилкову інформацію, автоматично вилучаються з порталу.
Членські внески для кожної країни досить гнучкі. Одесі щорік це обходиться в 2 тисячі євро. Найбільшу суму платить Німеччина — 12 тисяч євро, найменший внесок складає 200 євро. При цьому кожна країна сама вирішує, скільки кожна організація, яка представлятиме себе на порталі, має сплатити до скарбниці. Враховується все: спрямованість, прибутковість тощо.
Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206