Переглядів: 1072

Зберегти переможний настрій

Перед останнім туром чемпіонату Європейської юнацької баскетбольної ліги серед команд хлопців 1999 року народження команда БК «Хімік» зберегла шанс пробитися до суперфіналу цих престижних змагань.

У першому турі, що проходив у Тольятті (Росія), наші баскетболісти не змогли показати свою кращу гру, що в результаті призвело до двох поразок у п’яти зустрічах. Третє місце у своїй групі — не найкращий плацдарм для атаки. Однак підопічним Віталія Кузнецова і Владислава Янаки вдалося поліпшити ситуацію — другий тур ЄЮБЛ, що проходив у Мінську, команда відіграла впевненіше і змогла стати першою на цьому етапі. Представники нашої області домоглися чотирьох перемог у п’яти поєдинках і помітно збільшили свої шанси на подальшу успішну боротьбу.

У першій зустрічі суперником нашої команди були ровесники з Вільнюса (Литва). Завдяки граничній концентрації і налаштуванню на поєдинок хлопці змогли зі старту відірватися в рахунку і, нарощуючих свою перевагу, довели його до логічної перемоги: БК «Хімік» — «VKM» (Вільнюс, Литва) — 59:44.

Потім, відчувши смак перемоги, южненці впевнено розібралися з іще однією литовською командою: БК «Хімік» — «Алітус» (Литва) — 61:35.

Збій трапився у третьому поєдинку туру. Гру проти добре вкомплектованої команди з Клайпеди (Литва) наші хлопці почали непевно, допускаючи брак у своїх діях. Лише до четвертої чверті їм удалося знайти свою гру, але це не дозволило наздогнати суперника, який відірвався в рахунку: БК «Хімік» — БШ «Клайпеда» (Литва) — 41:47.

Не менш складною видалася і зустріч з поляками. Сильна команда, що представляє воєводство Померанія, стала гідним суперником українцям. Команди почергово змінювалися в ролі лідера, і до самого завершення не було зрозуміло, хто здобуде перемогу. У вирішальний момент наші хлопці змогли вийти вперед і впродовж півтори хвилини ігрового часу, що залишився, втримати перемогу: БК «Хімік» — «Померанія» (Польща) — 38:34.

У завершальній грі туру наша молодь більш ніж упевнено розібралася з представниками Білорусі: БК «Хімік» — «Цмоки» (Білорусь) — 48:27.

Великий внесок у перемогу на цьому етапі ЄЮБЛ вніс лідер команди Олександр Ткаченко, який у кожній зустрічі зумів оформити дабл-дабл. Його ж визнали і MVP другого туру. За словами Віталія Кузнецова, головним чинником успішного виступу став загальний командний дух хлопців. І хоч це перший їхній досвід на європейській арені, але ні в техніці, ні в психології вони не поступаються своїм ровесникам. І результати останнього туру підтверджують, що команда може змагатися за найвищі місця, граючи на межі емоцій. Таке психологічне і фізичне загартування дозволить команді набагато впевненіше почуватися в іграх внутрішньої першості.

За формулою змагань у суперфінал проходять по три кращі колективи з кожної групи. До них приєднуються господарі і краща четверта команда. На даний момент БК «Хімік» має шанси пройти в наступий етап змагань. Для цього підопічним Віталія Кузнецова необхідно виграти всі п’ять матчів заключного туру, що пройде в Ризі наприкінці березня. Суперниками нашої команди будуть колективи, які в поточній турнірній таблиці розташовуються нижче. Це, а також переможний настрій команди, дозволяє сподіватися, що завдання пробитися в суперфінал буде виконане.

Олександр ШНАРЕВИЧ.
Прес-служба Одеської обласної федерації баскетболу.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net