Переглядів: 999

Чи з того боку лікують медицину?

Спостерігаю за життям і складається враження, що чиновники на найвищому рівні не мають поняття, що то є медицина, хвора людина. Хоча пані Богатирьова (профільний міністр) — за фахом гінеколог. Напевне, цим пояснюється відкриття кількох спеціалізованих медичних центрів для породіль. Це добре. Та хіба це щось змінює на тлі загального занепаду?

Вкрай понівеченою виявилася сільська медицина. З неї стрімко почали зникати дрібні фельдшерсько-акушерські пункти. Тобто зникла й та медична допомога, яка ще жевріла. Задумка така: ФАПи ліквідувати, а натомість створити добре оснащені клініки. Мовляв, хай буде менше, зате краще. В теорії звучить ніби непогано. А от на практиці...

З десяток років тому моя родина при­дбала спорожнілу хатину в одному з недалеких від обласного центру сіл. Був там невеличкий медпункт, а в ньому — лагідна жіночка-фельдшер. Саме вона надавала людям першу допомогу в своєму та сусідніх селах. За чиїмось вельми «розумним» розпорядженням пункт за­крили. Що б не заболіло — люди мусять їхати за сорок кілометрів у селище міського типу. Як, скажіть, дідусеві, бабусі чи іншій хворій людині долати ті кілометри, коли автобуси ходять ой як рідко? Не дивно, що в результаті таких «новацій» майже чверть села вимерла. Як на мене, треба було не те що не ліквідовувати медпункти, а навпаки — додати до них посади медсестер. Можливо, не мали б такої величезної смертності. Та хіба законодавці про це дбають? Менш за все їх турбують проблеми літніх сільських людей.

Але ж про дітей треба думати. Я — педіатр вищої категорії. В медінституті навчалася шість років, плюс рік інтернатури (про заочну аспірантуру вже не кажу). Та тільки пропрацювавши ще десять років, зрозуміла: нарешті починаю щось кумекати в педіатрії. Нині всі прагнуть до сімейної медицини. Як у Європі. Яка тут Європа, коли половина українців мало не жебраки?

До речі, там, на Заході, від свого «фамілі дохтор» люди далеко не в захопленні. Моя приятелька мешкає в Канаді, племінниця — у США. В один голос запевняють: користі від сімейних лікарів небагато. У нас же по­дібних фахівців «штампують» за якихось шість місяців. Хіба можна за цей час осягнути те, що я і мої однокурсники вчили сімнадцять років? Не випадково «новоспечені» сімейні лікарі понад усе бояться педіатрії.

Результат — всілякі жахливі випадки зі здоров’ям серед школярів. Колись ми регулярно відвідували школи, дитячі садки, тепер мама з дитиною ганяється за педіатром. При цьому він далеко не завжди навіть може правильно визначити навантаження, аби діти не вмирали на уроках фізкультури. Як медик, я написала про це спеціальне дослідження-посібник. Та хіба хтось з чиновників від медицини візьметься його видати?

Перетворення торкнулися і роботи «швидкої допомоги». Тепер виклики поділяються на екстрені й звичайні. Тобто «хроніки» з високим артеріальним тиском, наркомани, алкоголіки, ті, хто страждає на задуху, повинні ви­кликати не «швидку допомогу», а свого дільничного лікаря. От якщо спливаєш кров’ю чи лізеш на стіни від приступів болю в нирках — тоді ще подумають. Що спричиняє інфаркти, інсульти, набряк легенів? Та все той же артеріальний тиск! Не приїхав вчасно лікар, — вважай, допоміг убити людину... Схоже, що у підсумку нові порядки в медицині слугуватимуть не порятунку, а винищенню нашого народу.

З усього видно: хвору медичну галузь почали «лікувати» не з того боку. Лікарі, як і решта нашого люду, страждають від поганого медоснащення, низьких зарплат, розбитих доріг. От у чому рівнятися б на Європу!

Лілія РЕВУС.
м. Одеса.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net