Переглядів: 1124

Геть від кремлівського ярма!

Звернення Народного комітету захисту України до Президента України Віктора Януковича

Ми, члени Народного комітету захисту України і ті, хто підписався під цим Зверненням, перейняті тривогою за долю нашої Батьківщини у зв’язку з Вашими намірами, попри власні передвиборні обіцянки, зламати підтримуваний суспільством і закріплений законодавчо курс України на європейську інтеграцію.

Три роки правління керованого Вами режиму ознаменувалися зрадою національних інтересів України і системними порушеннями прав та основоположних свобод людини, внаслідок чого вся країна та більшість її громадян виявилися приреченими на жалюгідне існування в атмосфері політичних репресій, економічної сваволі олігархічних кланів та міжнародної ізоляції.

Виявилися примарними сподівання одержати дешевий газ ціною стратегічних поступок у військово-політичній, економічній та гуманітарній сферах на користь Росії. Ці поступки лише заохотили її керівництво до нових вимог, ключовою серед яких є вимога повномасштабного приєднання України до Митного союзу.

Членство у Митному союзі, який є складовою частиною Євразійського Союзу, під вивіскою котрого Москва планує фактично відновити СРСР, безповоротно позбавить Україну європейської цивілізаційної перспективи і знищить її як незалежну державу.

Ваші заяви про те, що майбутнє об’єднання з Росією, Казахстаном та Білорусією носить суто економічний характер, не відповідають дійсності. Загроза відновлення тоталітарної Російської неоімперії сьогодні серйозно непокоїть світ, оскільки своїх реваншистських амбіцій не приховує президент РФ В. Путін, який відверто заявляє про намір розвивати не лише економічну, а й політичну, військову, гуманітарну інтеграцію в рамках структур, у яких домінує Росія.

Курс на членство в Митному союзі означає втрату Україною національного суверенітету, економічно та політично згубний для українського суспільства. Це — зрада українського народу, який підтримує європейську інтеграцію України. Це стосується і виборців Партії регіонів, яким також обіцяли саме європейську, а не євразійську інтеграцію.

З метою виправдання і легітимації входження України до Митного союзу Вами та Вашими поплічниками готується референдум. У нас немає жодного сумніву, що керований Вами режим сфальшує його результати так само, як були сфальшовані результати парламентських виборів 2012 року. До того ж сам Закон «Про всеукраїнський референдум», за яким Ви збираєтесь організовувати цей процес, був ухвалений на порушення Конституції України та Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», а відтак є нікчемним і не може застосовуватись.

Єдиний референдум, який сьогодні відповідає волі українського народу, — це референдум щодо негайного припинення Ваших повноважень на посаді Президента як особи, що через антинародну, антиукраїнську політику та узурпацію влади втратила легітимність і моральну підтримку суспільства.

Будь-яка Ваша спроба втягти Україну до Митного союзу і/або запровадити зміни конституційного ладу держави у спосіб, не передбачений діючою Конституцією України, стане початком нового Майдану для усунення Вас із посади.

Під цим зверненням уже поставили свої підписи сотні відомих українців, зокрема:

Дмитро Павличко, координатор НКЗУ, письменник, Герой України; Іван Дзюба, літературознавець, академік НАН України; Левко Лук’яненко, Надзвичайний і Повноважний Посол України, Герой України; Володимир Василенко, доктор юридичних наук, професор, Надзвичайний і Повноважний Посол України; Олександр Данилюк, адвокат, правозахисник, генеральний координатор податкового Майдану (2010), керівник Всеукраїнського центру сприяння підприємницькій діяльності; Богдан Горинь, журналіст, мистецтвознавець, народний депутат України двох скликань; Юрій Мушкетик, письменник, лауреат Національної премії України імені Т. Шевченка, Герой України; Мирослав Попович, філософ, академік НАН України; Олександр Скіпальський, генерал-лейтенант; Валерій Шевчук, письменник, лауреат Національної премії України імені Т. Шевченка; Василь Шкляр, письменник, лауреат Національної премії України імені Т. Шевченка; Юрій Щербак, письменник, Надзвичайний і Повноважний Посол України; В’ячеслав Брюховецький, доктор філологічних наук, професор, почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська академія», Герой України; Микола Жулинський, академік НАН України, доктор філологічних наук; Дмитро Гнатюк, співак, народний артист України, академік Національної академії мистецтв України, лауреат Національної премії України імені Т. Шевченка; Анатолій Паламаренко, народний артист України, Герой України; Анатолій Мокренко, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Т. Шевченка, професор; Степан Хмара, правозахисник, колишній політв’язень, голова Всеукраїнського комітету захисту політв’язнів, народний депутат України трьох скликань; Василь Овсієнко, правозахисник, колишній політв’язень, публіцист, лауреат премії імені В. Стуса; Борис Кожин, віце-адмірал, командувач ВМС України (1992—1993), народний депутат України двох скликань; Володимир Лановий, народний депутат України двох скликань, доктор економічних наук, професор, віце-прем’єр-міністр, міністр економіки України (1992); Олександр Сугоняко, президент Асоціації українських банків, народний депутат України 1-го скликання, та інші.

Народний комітет захисту України щодо підтримки громадянської ініціативи «Геть від кремлівського ярма!» звернувся також із закликом:

Український народ опинився у смертельній небезпеці: нинішній режим намагається втягнути Україну до Митного союзу та у нелегітимний спосіб змінити її конституційний лад.

Виходячи із загрози демократії та державності України, Народний комітет захисту України закликає опозиційні парламентські та позапарламентські партії, патріотичні громадські організації, весь український народ приєднатися до громадянської ініціативи «Геть від кремлівського ярма!» та долучитися до організації її всенародної підтримки.

28 січня 2013 р., м. Київ.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net