Переглядів: 1834

Конкурс педагогів-україністів

Як уже повідомляли «Чорноморські новини», Український клуб Одеси у День української писемності та мови (9 листопада), оголосив про старт другого Конкурсу педагогів-україністів середніх загальноосвітніх навчальних закладів Одещини.

Цього разу конкурс проводитиметься для двох категорій педагогів — учителів української мови та літератури, а також історії України. Змагання освітян та їхніх учнів триватиме до кінця навчального року 2012/2013. Його результати будуть підсумовані 16 вересня, коли школярі знову повернуться за парти. Тоді ж відбудеться нагородження переможців.

Нагадаємо, перший конкурс педагогів-україністів, заснований за ініціативи громадської організації «Український клуб Одеси» та Фонду Романа Чайчука, пройшов торік серед учителів української мови та літератури. Урочисте вшанування переможців із врученням цінних призів відбулося у Золотій залі Літературного музею, якраз у день 100-ліття від дня народження одеського педагога Романа Чайчука, чию пам’ять цим конкурсом гідно пошанували продовжувачі роду.

Цьогоріч, як уже мовилося, освітянське змагання розширилося — воно охопить учителів української мови та літератури, а також історії України.

Як зазначають організатори, конкурс проводиться з метою відзначення освітян, які роблять вагомий внесок у виховання молоді в дусі високих духовних та естетичних ідеалів, любові до Батьківщини, підтримки просвітницької діяльності в ім’я розвитку України. Окрім того, фахове змагання покликане активізувати творчу роботу педагогів-україністів через знайомство з досягненнями колег у навчально-методичній, виховній сферах; сприяти створенню методичних посібників на основі найкращих освітянських напрацювань; заохотити вчителів активно залучати учнівську молодь до наукової роботи (Мала академія наук, олімпіади, конкурси тощо); стимулювати розвиток краєзнавчих досліджень, що зміцнюють відчуття єдності українських регіонів із збереженням місцевих особливостей народної культури та історичної спадщини.

Конкурс проводитиметься за кількома номінаціями, переможці яких будуть нагороджені цінними призами в еквіваленті: за третє місце — 2000 гривень, за друге — 3000 гривень, за перше — 4000 гривень.

До участі запрошуються всі вчителі середніх загальноосвітніх навчальних закладів І—ІІІ ступенів Одеси та області, які розділяють мету і завдання конкурсу. Заявки оргкомітет прийматиме до 1 березня.

Конкурс серед філологів-україністів проходитиме у два етапи.

Перший етап:

— урок української мови та літератури.  Методична розробка тематичного уроку. Обсяг — вільний;

— наукова публікація. Ксерокопія або копія на електронному носієві публікацій на наукову, науково-методичну, науково-популярну теми. Обсяг — вільний;

ь наукові роботи учнів — учасників та переможців олімпіад, Малої академії наук.  Ксерокопія або копія на електронному носієві робіт і, за наявності, ксерокопії грамот та дипломів переможців.

Другий етап:

— проведення позакласного тематичного заходу в Українському домі. Формат — вільний. Тема та спрямування  повинні збігатися з метою конкурсу. Обов’язкова фото- та/або відеофіксація.

Підсумки конкурсу підводить журі, до складу якого входять провідні фахівці-філологи. За пропозицією журі оргкомітет може встановлювати окремі нагороди або призи за досягнення, які не передбачені умовами конкурсу.

Конкурс серед вчителів історії проводиться за програмою ЗОШ І—ІІІ ступенів у чотири етапи:

— відбір анкет;

— проведення позашкільного заходу (уроку);

— проведення краєзнавчого заходу (екскурсії);

— оцінювання навчально-методичної розробки шкільного уроку чи позашкільного заходу.

Згідно з результатами відбору конкурсанти будуть поділені за номінаціями, які оцінюватимуться за 12-бальною системою.

Перша номінація — урок чи позашкільний захід, який проводиться в Українському домі за участі школярів та в присутності членів журі конкурсу. Тема та форма — вільні (в межах курсу з історії України).

Друга номінація — краєзнавчий проект, який проводиться за участі учнів та в присутності членів журі у вигляді екскурсії (українською Одесою, Одещиною, Україною тощо).

Третя номінація — оформлення відповідно до стандартів Міністерства освіти та науки, молоді і спорту навчально-методичної розробки шкільного уроку чи позашкільного заходу (на вибір учителя), які були проведені в межах конкурсу.

Четверта номінація — гран-прі. Тут переможця визначатимуть за сумою набраних балів у всіх номінаціях.

Журі конкурсу складають провідні педагоги-історики, керівники профільних підрозділів вищих навчальних закладів Одеси, представники цих підрозділів.

Заява про участь у конкурсі та анкета повинні надійти до оргкомітету в письмовому вигляді поштою чи можуть бути передані особисто до 1 березня.

Детальніше про умови конкурсу можна довідатися в Українському клубі Одеси за телефоном (048) 722-09-66 чи за e-mail: Odessa.Ukrainian.House@gmail.com.

Адреса оргкомітету: Український клуб Одеси,  вул. Катерининська, 77, м. Одеса, 65012.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net