Переглядів: 912

Трилогія понеділкових виправдовувань

Купа людей на зупинках і збій у роботі транспорту — так починався робочий тиждень в Одесі. Місто вкотре виявилося не готовим протистояти негоді. Але цього разу, переконують чиновники, збій стався не внаслідок відсутності снігоочисної техніки, а через нестачу водіїв.

Як заявив заступник голови облдержадміністрації Валерій Матковський, техніка в цілодобовому режимі відпрацювала, а ось люди — не витримали. Через сніг Одеса була відрізана від приміського сполучення. Співробітникам МНС і ДАІ довелося витягувати машини із заметів. Останніх бранців снігу звільнили десь о дванадцятій ночі. Штаб працює і досі, працює без вихідних, завдяки чому вдалося швидко зреагувати на ЧП у Дачному. Через перервану роботу електропідстанції і насосної станції у п’яти населених пунктах люди добу були без води і світла. За допомогою ДАІ доставили важку техніку, яка розчистила дорогу до підстанції, відтак «Обленерго» змогло виправити ситуацію.

Випробування снігом минулих вихідних чекало і пекарів: випекти хліб змогли, а ось доставити за адресами гарячим не вдалося — підвели занадто легкі машини для транспортування продукції. Чиновники, кваплячись на апаратну нараду до обласного центру, особисто переконалися в цьому. «Сьогодні, прямуючи до Одеси, я бачила дуже багато машин «Одеського короваю», які виїхали на Овідіополь вранці, у Комінтернівський, Біляївський райони… Вони просто зупинилися посеред дороги й ні туди, ні сюди: машини дуже маленькі, і такі перешкоди їм не під силу», — зазначила Наталія Чегодар, перший заступник голови ОДА. За її словами, машини насилу пересувалися навіть по розчищеній дорозі, не то що переметеній снігом. До вирішення проблеми залучили пекарів-приватників, які територіально ближче розташовані до місць продажу хліба. Їхній робочий день на час негоди буде набагато довший, додасться і робочих змін.

Услід за областю про ситуацію з розчищенням доріг від снігу відзвітувала й Одеса. За словами начальника житлово-комунального відділу Приморської райадміністрації Віктора Лазара, місто до зими виявилося готовим, але опадів випало занадто багато. Заважають прибиранню, поскаржився чиновник, і самі одесити: занадто багато їздять на власному транспорті і паркують його абиде. Через це, скажімо, проспект Шевченка, Французький бульвар і деякі вулиці в центрі міста прибрати так і не вдалося. «Справа в тому, що важка техніка — грейдери —  не може пройти центральною частиною міста. Там надто вузько. Це вам не Миколаївська дорога, де ширина смуги дозволяє пройти грейдерам навіть вдень при жвавому русі машин. На вузьких вулицях грейдери можуть працювати лише вночі, коли зайвих авто нема», — зауважив Віктор Лазар. Щодо роботи працівників ЖКГ, то за словами посадовця, вони працюють з п’ятої ранку і до пізньої ночі, людей на зміну катастрофічно не вистачає, двірники навіть не встигають поїсти як слід і висушити мокре від снігу взуття. Проте робота продовжується. Щоб прискорити процес розчищення снігу, особливо зараз, коли він перетворився на брудне місиво, взятися за лопати просять одеситів.

Естафету звітувань у понеділок завершив головний МНСник Володимир Боделан. Його доповідь дещо дублювала річний звіт від 25 січня, зроблений у головному територіальному управлінні МНС в Одеській області, коли підсумовували роботу територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту за 2012-й під головуванням заступника міністра надзвичайних ситуацій Василя Квашука. Цифри, цифри, цифри… Скільки було виїздів, скільки пожеж, скільки ЧП…

Для розчищення доріг, поінформував Володимир Боделан, було залучено 128 одиниць техніки «Облавтодору» та 60 одиниць комунальної техніки Одеси. Найбільше МНСникам довелося попрацювати на об’їзній та обласних дорогах. Давати оцінку прибиранню доріг в Одесі Володимир Русланович не став. Пожурившись на мізерне фінансування, якого бракує навіть на пальне, начальник ГТУ МНС України в Одеській області зазначив: «До нас часто звертаються одесити з проханням почистити вулиці від снігу. Але це не наші обов’язки, для такої роботи у нас нема ні спеціального транспорту, ні повноважень. Прошу людей зрозуміти це і не скаржитися на відомство даремно».

Про нестачу техніки знають і в Києві, але допомогти, кажуть, не можуть. «На жаль, останнім часом держава не дуже багато коштів має, щоб виділяти їх на оснащення оперативно-рятувальної служби МНС. Тому можна розраховувати лише на допомогу місцевих і благодійних організацій», — зазначив на річному звіті заступник міністра надзвичайних ситуацій Василь Квашук. Питання з технікою частково вирішить реструктуризація у міністерстві. За словами столичного чиновника, реформування — це позитивні зміни в системі захисту населення від надзвичайних ситуацій, а нормативно-правова база дозволяє без бюрократичних затримок задіювати ресурси Збройних сил, насамперед авіацію, інженерну техніку, техніку хімічного захисту, піротехнічні підрозділи. Проведена реформа дозволить робити це досить оперативно і без зайвих фінансових витрат. Чи так буде насправді — покаже час.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

 

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net