Переглядів: 936

Стоп, афера в будівництві!

Більше 10 тисяч наших земляків, не враховуючи членів їхніх сімей, вклали власні та кредитні кошти в спорудження житла, що перетворилося на довгобуди, відтак залишилися ні з чим: ні грошей, ні помешкань. Не один рік люди шукали правди в кабінетах чиновників. Терпець урвався. Нещодавно обмануті інвестори оголосили про початок довгострокової акції «Стоп, афера в будівництві!». Люди планують робити все, аби достукатися до міської та обласної влади: звернення, відкриті листи, мітинги. Якщо ж відгуку не буде — обіцяють штурмувати центральну владу.

За приблизними підрахунками обманутих інвесторів, компанії-забудовники продали квартир на мільярди доларів. Представник організації «Об’єднання інвесторів ЖК «Золотий берег» Олег Михайлик підкреслив, що сьогодні на Одещині нараховується до 30 довгобудів, а це мільйони квадратних метрів житла, за яке люди заплатили, однак так і не отримали. Обдурені і, фактично, обкрадені люди доведені до відчаю. Кажуть, готові навіть в’їжджати в недобудовані багатоповерхівки без комунікацій, адже платити за винайняте житло і водночас гасити кредити у них нема можливості.

Серед недобросовісних забудовників інвестори називають «Прогрес-буд», «Консоль», «Альянс», «Златоград», «Чорномор’я плюс», «Каштан», «СТС-Інвест» та інші. Самі ж забудовники посилаються на затяжну кризу, на відсутність грошей. Деякі прямим текстом заявляють, що для завершення будівництва людям доведеться доплачувати. Відстояти свої права у судах також непросто. Низку судових справ інвестори виграли,  забудовники повинні повернути їм гроші, однак рішення судів не виконуються.

Влада, на жаль, не поспішає з допомогою. Незадовго до виборів були створені комісії та робочі групи, як на міському, так і на обласному рівнях. Певний час вони працювали і навіть досягли результатів, однак сьогодні роботу в цьому напрямку згорнуто. Інвестори вимагають відновити діяльність комісій, ввести до їх складу представників від кожного недобудованого об’єкта, організувати постійну звітність, а також контроль. Люди наполягають на тому, що працювати ці комісії повинні доти, доки всі обмануті інвестори не в’їдуть у придбані квартири.

За кількістю довгобудів Одещина конкурує за перше місце лише з Київською областю, що, на думку обдурених інвесторів, можна вважати своєрідним показником корупції тутешньої влади та правоохоронних органів. «Руїни замість коробок і котлованів наших недобудованих будинків — пам’ятники людській жадобі нечистих на руку бізнесменів і байдужості безвідповідальних чиновників різного рівня», — констатують інвестори.

Людмила ІВАЩЕНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net