Переглядів: 1129

Візи до США. Не імміграційні

Цими днями Одесу з робочим візитом відвідала віце-консул Посольства США в Україні Олександра Еванс. У перший день візиту вона дала прес-конференцію для ЗМІ. Зустріч відбулася в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», що діє в ОННБ ім. М. Горького.

Віце-консул Олександра Еванс працює у відділі не імміграційних віз при Посольстві США у Києві. Вона відповідає за надання не імміграційних віз (включаючи візи типу C1D, або візи для членів екіпажу) для громадян України згідно з усіма нормами імміграційного законодавства США. Україна є другою країною у кар’єрі дипломатичної служби пані Еванс. Розпочала вона свою дипломатичну кар’єру в м. Оттаві як помічник посла США у Канаді. Перед тим вивчала слов’янську літературу в аспірантурі Вісконсинського університету в Медісоні.

Як зауважила Олександра Еванс, це перша її зустріч з Одесою і перша поїздка за межі Києва. Мета візиту — ближче знайомство з морською індустрією України, адже Одеса славиться фаховістю підготовки моряків. Цього дня у згаданому центрі відбулася також зустріч з 20 морськими агентствами Одеси, яким були надані консультації з приводу оформлення документів та одержання американських віз для мореплавців.

Як запевнила дипломат, процедура отримання американської візи для українських моряків уже достатньо проста і прозора, але, наголосила, триває робота над подальшим спрощенням оформлення документів.

Судячи з практики, серед проблемних моментів, з якими стикаються ті, хто хоче отримати візу (морську, робочу), насамперед, слід назвати недобросовісність окремих агентств, що надають подібні послуги. Тому важливо, передусім, використовуючи Інтернет, переконатися в наявності запропонованого робочого місця.

Чи можна якось упередити подібне шахрайство, поінформувавши громадян про подібні організації — поцікавилися журналісти. Оскільки ці програми носять переважно комерційний характер, зазначила віце-консул, посольство у цій ситуації мусить бути нейтральним. Його активні дії можуть розцінюватися як лобіювання інтересів окремих бізнес-структур. Найкращий спосіб — це ділитися інформацією між друзями та знайомими і розповідати про подібні випадки.

Щодо туристичної візи, Олександра Еванс повідомила, що для її отримання важлива прозорість та обґрунтованість намірів, наявність зв’язків з Україною (сім’я, робота тощо).

У рамках візиту віце-консул зустрілася зі студентами, які бажають більше дізнатися про програму Summer Work and Travel. Цій темі була присвячена відповідна мультимедійна презентація. Нагадаємо, що згадана програма ставить за мету ближче знайомство з культурою, традиціями країни, вдосконалення знання англійської мови, тобто суто гуманітарні, а не меркантильні цілі. Присутні дізналися про процедуру звернення до спеціальних агенцій для отримання контракту на роботу та про перелік робіт, які виключено порівняно з попередніми роками. До цього списку потрапили робочі місця на підприємствах риболовної галузі, переважно на Алясці, де студент міг не лише компенсувати витрати (близько 1,5—2 тис. дол.), необхідні на таку поїздку та перебування в США, але й щось заробити. У період літніх канікул студентам пропонують працю переважно у сфері сервісу: атракціони, водні парки, ресторани тощо. За докладнішою інформацією можна звернутися в інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» ОННБ.

Насамкінець, хочу звернути увагу на ту обставину, що, за моїми багаторічними спостереженнями, більшість представників дипломатичних місій під час робочих зустрічей в Одесі або ж спілкуються російською мовою, або ж звертаються до послуг російськомовних перекладачів. Складається враження, що нас de facto сприймають частиною Росії. Для мене, як громадянина держави, визнаної світом, ця ситуація однозначно є неприйнятною. Не забуваймо також, що у більшості розвинутих країн є чимало інституцій, які сприяють вивченню української мови, є численні діаспори, готові допомогти своїй прабатьківщині успішно інтегруватися у цивілізований простір.

Володимир КУДЛАЧ.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net