Знищують Центр Довженка?
В Україні знищується Національний центр Олександра Довженка. Це золотий запас України — єдине в країні державне підприємство, що опікується збереженням, реставрацією, вивченням і примноженням національного фільмофонду.
Зараз 90 відсотків співробітників звільняють, а приміщення «окупувала» російська фірма, стверджує Gazeta.ua, посилаючись на слова колишнього головного інженера центру Сергія Бей-Безпалька.
«У Москві є фірма, яка називається творча лабораторія «Саламандра». До останнього часу — це один з найбільших тиражувальників фільмів у Російській Федерації. Приблизно в березні 2012 року вони попросилися поставити у нас одну чи дві проявочні машини. А влітку вже повністю переїхали зі своїм обладнанням з Москви в Україну. Поставили охорону та двері на замках тільки з одного боку, з їхнього. Тобто, коли ми заходимо, нас мають пускати, а коли вони — то без проблем», — каже Сергій Михайлович.
Він пояснює, що Національний центр Довженка має власний цех фільмокопій. Його модернізували в 2009—2011 роках. «Обладнання закупили на 3 мільйони 133 тисяч євро. Знаю точну суму як головний інженер. Все працює, але замовлень нема. А «Саламандра» — прямий конкурент. І роботи в них вистачає навіть у вихідні. І частково користуються нашим обладнанням. Центр Довженка доводять до банкрутства, — каже. — Коли почав протестувати, зіпсував стосунки із керівництвом. Написав листа до Міністерства культури. Комісія з 5—6 осіб працювала 16 січня. Вони встановили, що центр передав в оренду приватному підприємству більше 500 м кв. без відповідного оформлення. Гроші нашому підприємству не надходять. Директора не було, тому домовилися, що вони знову прийдуть 22 січня. У цей день їх не пустили, а мене звільнили 23-го. Написали, що «без відома керівництва допустив на територію підприємства невстановлених осіб».
Сергій Бей-Безпалько, запевняє, що бачив наказ № 48, за яким усіх співробітників центру мають або звільнити, або скоротити. «Там написано, що у зв’язку із завершенням модернізації технічного оснащення «необхідно попередити перерахованих нижче працівників про наступне звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності штату. І перерахували 89 працівників з 93-х. Залишили тільки гендиректора і його заступників. Але дати в наказі не було. Його у мене забрали, коли звільняли. Знаю, що зараз звільнили реставратора, а без нього фільми реставрувати неможливо», — б’є на сполох пан Сергій.
У національному центрі кажуть, що коментар може дати тільки гендиректор, якого зараз нема на роботі.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206