Переглядів: 871

Знищують Центр Довженка?

В Україні знищується Національний центр Олександра Довженка. Це золотий запас України — єдине в країні державне підприємство, що опікується збереженням, реставрацією, вивченням і примноженням національного фільмофонду.

Зараз 90 відсотків співробітників звільняють, а приміщення «окупувала» російська фірма, стверджує Gazeta.ua, посилаючись на слова колишнього головного інженера центру Сергія Бей-Безпалька.

«У Москві є фірма, яка називається творча лабораторія «Саламандра». До останнього часу — це один з найбільших тиражувальників фільмів у Російській Федерації. Приблизно в березні 2012 року вони попросилися поставити у нас одну чи дві проявочні машини. А влітку вже повністю переїхали зі своїм обладнанням з Москви в Україну. Поставили охорону та двері на замках тільки з одного боку, з їхнього. Тобто, коли ми заходимо, нас мають пускати, а коли вони — то без проблем», — каже Сергій Михайлович.

Він пояснює, що Національний центр Довженка має власний цех фільмокопій. Його модернізували в 2009—2011 роках. «Обладнання закупили на 3 мільйони 133 тисяч євро. Знаю точну суму як головний інженер. Все працює, але замовлень нема. А «Саламандра» — прямий конкурент. І роботи в них вистачає навіть у вихідні. І частково користуються нашим обладнанням. Центр Довженка доводять до банкрутства, — каже. — Коли почав протестувати, зіпсував стосунки із керівництвом. Написав листа до Міністерства культури. Комісія з 5—6 осіб працювала 16 січня. Вони встановили, що центр передав в оренду приватному підприємству більше 500 м кв. без відповідного оформлення. Гроші нашому підприємству не надходять. Директора не було, тому домовилися, що вони знову прийдуть 22 січня. У цей день їх не пустили, а мене звільнили 23-го. Написали, що «без відома керівництва допустив на територію підприємства невстановлених осіб».

Сергій Бей-Безпалько, запевняє, що бачив наказ № 48, за яким усіх співробітників центру мають або звільнити, або скоротити. «Там написано, що у зв’язку із завершенням модернізації технічного оснащення «необхідно попередити перерахованих нижче працівників про наступне звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності штату. І перерахували 89 працівників з 93-х. Залишили тільки гендиректора і його заступників. Але дати в наказі не було. Його у мене забрали, коли звільняли. Знаю, що зараз звільнили реставратора, а без нього фільми реставрувати неможливо», — б’є на сполох пан Сергій.

У національному центрі кажуть, що коментар може дати тільки гендиректор, якого зараз нема на роботі.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net