Переглядів: 2644

Відродження Южненської ліги

Южне давно стало одним із центрів розвитку баскетболу не тільки нашої області, а й усієї України. Запорука цього — дитячий баскетбол. Перші шкільні турніри почали проводитися в місті півтора десятиліття тому. Раніше в цих змаганнях брали участь не тільки школярі Южного, а й Фонтанки, Рибаківки (Миколаївська область) та Одеси (житломасив Котовського). Однак уже чотири роки такі змагання не проводилися.

Молоді викладачі середніх шкіл Южного виявили бажання організувати баскетбольні команди у своїх навчальних закладах. Одеська обласна федерація баскетболу підтримала їхню ініціативу. Для вчителів орга­нізували виїзний тренерський семінар, відтак, отримавши основу баскетбольних знань, вони змогли почати підготовку команд до змагань.

Минулої суботи в залі ФСК «Хімік» відбулося відкриття відновленої Южненської шкільної баскетбольної ліги серед юнаків 1999—2000 років народження. Чотири команди — дві від СШ №1, СШ №3 і СШ №4 —  змагалися за звання кращої.

Іграм передувала урочиста церемонія. Присутніх привітали представники Одеської обласної та Южненської федерацій баскетболу. Окрім м’ячів командам та солодощів учасникам змагань був і ще один подарунок — об’єднання фанатів БК «Хімік» передало для юних спортсменів безкоштовні квитки на матч клубу в рамках чемпіонату суперліги.

— У такому віці діти повинні мати якнайбільше  ігрової практики. Тільки через суперництво можна досягти ігрового росту молодого баскетболіста. І цей турнір дає їм таку можливість, — поділився думками тренер СШ №3 Володимир Понько. — Сподіваюся, що хлопці, які вийшли на майданчик, гратимуть і в першості області, і в першості України, і, можливо, на міжнародній арені.

Формула змагань на першому етапі передбачає зустрічі за круговою системою, а потім, з огляду на зайняті місця, команди зіграють стикові зустрічі на виліт. Фінальний поєдинок, який і визначить переможця Южненської шкільної баскетбольної ліги, відбудеться в лютому. Тож попереду у хлопців місяць цікавих спортивних баталій.

— Наше завдання — дати можливість хлопцям реалізувати свій потенціал. Діти схоплюють усе швидко, все роблять відповідально, з азартом. І, звичайно, необхідно, щоб ними опікувалися добре підготовлені спеціалісти, — розповідає член президії ООФБ Ігор Московченко. — Програма обласної федерації баскетболу щодо підготовки кваліфікованих тренерів із числа викладачів фізкультури загальноосвітніх шкіл уже дає свої результати. Адже всі спортивні таланти приходять із звичайних шкіл. І зараз з’явилися гарні команди в Роздільній, Іллічівську, Білгороді-Дністровському. Такий комплексний підхід до розвитку дитячого баскетболу, який прищеплює на Одещині президент федерації Валерій Горбатко, безсумнівно, дасть позитивні плоди у справі розвитку нашого улюбленого виду спорту.

Олександр ШНАРЕВИЧ.
Прес-служба
Одеської обласної федерації баскетболу.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net