Переглядів: 874

«Швидка» стане мобільнішою

В Україні набув чинності закон «Про екстрену медичну допомогу». Відповідно до нього виклик екстреної медичної допомоги здійснюється, як і було раніше, безкоштовно за номером «103» (у майбутньому — «112»). Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, що й прийматиме виклики, є закладом охорони здоров’я, основним завданням якого стане забезпечення організації та надання екстреної медичної допомоги на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

З огляду на такі зміни обласна рада на грудневій сесії ухвалила рішення про утворення та функціонування системи екстреної медичної допомоги на Одещині, згідно з яким створюється комунальна установа «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф». До його складу уві­йдуть такі відокремлені підрозділи: Арцизька, Білгород-Дністровська, Біляївська, Великомихайлівська, Ізмаїльська, Комінтернівська, Котовська, Любашівська та Одеська станції екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Також з 1 січня цього року набула чинності постанова Кабінету Міністрів, згідно з якою встановлюється норматив прибуття бригад швидкої медичної допомоги на місце події. Цей норматив відповідає європейським стандартам. Якщо виклик «швидкої» належить до категорії екстрених, то на прибуття медиків до пацієнта дається 10 хвилин у містах і 20 хвилин за межами населеного пункту з моменту надходження звернення до диспетчера оперативно-диспетчерської служби Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Однак, з урахуванням метеорологічних умов, сезонних особливостей, епідеміологічної ситуації та стану доріг нормативи можуть бути перевищені, але не більше ніж на 10 хвилин.

Уряд запропонував, щоб ремонти доріг (особливо в сільській місцевості) здійснювалися з урахуванням потреби центрів екстреної меддопомоги. У ряді країн ЄС при будівництві або розширенні шляхопроводів будують окрему смугу для руху спецтранспорту, перш за все для карет «швидкої». У великих містах (наприклад, у Стамбулі, Лондоні, Москві) такі смуги додатково оснащують відбійниками, розписаними в яскраві кольори, освітленням та GPS-навігацією.

В Україні вже реалізується проект «Своєчасна допомога», який передбачає формування системи GPS-навігації, сполучення центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. До тих навігаторів ще б хороші дороги.

З бригад «швидкої допомоги» знято 30% функцій. Наприклад, лікарі «швидкої» більше не їздитимуть з медичними консультаціями до хронічних хворих, які перебувають у стадії ремісії. «Швидка» більше не перевозитиме хворих з лікарні в лікарню, як це практикувалося раніше. У бюджеті на 2013 рік 15% усіх витрат на медицину складуть витрати на повну модернізацію матеріально-технічної бази охорони здоров’я, насамперед, системи «швидкої допомоги».

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net