Переглядів: 957

Золоте весілля золотої осені

Півстоліття двоє людей разом. Чи багато це? «Так», — скажете ви. А я скажу: «Не знаю». Чого було більше щастя чи горя? Гадаю, навпіл. Коли кажуть, що увесь вік подружжя прожило у вірності й любові, не вірте. Люди — не янголи. Упродовж п’яти десятиліть буває всього — любові, ненависті, зрад, всіляких прикрощів і несподіваних радостей. Піввіку разом — це насамперед величезна праця душі, розуму, серця. Не кожному вона під силу.

Перші двадцять років у нашій родині було ніби суцільне свято. Пані Любов поставила мене на невидимий п’єдестал. Багаття любові горіло яскраво, сягаючи зірок. Проте вогонь такого багаття слід підтримувати якимись оновленими почуттями. Тоді я цього не усвідомлювала, зігріта, здавалося, надійним теплом. Вважала, що сама є коштовним подарунком — яскрава, приваблива, дотепна. Немов магнітом вабила до себе — як чоловіків, так і жінок.

Не розуміла простої істини: ціна, навіть найвродливішої жінки, збільшується у рази, якщо поруч з нею відданий, люблячий чоловік. Була переконана: всі жонаті чоловіки обожнюють своїх дружин, виконують їхні забаганки, щодня дарують квіти, цілують руки. Минуло багато років, перш ніж переконалася: далеко не всі чоловіки здатні на таке. Я ж отримала подарунок від Бога — велике, красиве кохання. Ми вже давно були одружені, а багато хто сприймав нас як коханців.

Так було. Але все минає. Пригасле багаття інколи спалахувало, та вже не гріло. Однак буття триває. Хтось з великих сказав, що любов — не сплетіння тіл, а душ. За екватором життя це стає аксіомою. Душевна близькість значно міцніла, що підтвердили важкі випробування.

Колись нас оточувала велика родина, яка ніколи не вміщалася за одним столом. Хороше було, хоч не завжди і не всіма я була задоволена. Як, мабуть, не всі були задоволені мною. Це вже тепер розумію, що конфліктувати з близькими — непростиме глупство. Адже життя таке коротке.

Поступово родичі відходили. Тепер за великим столом ми тільки удвох. Відчувала, що ніби вростаємо одне в одного. Але треба було знести ще одне випробування. Настав період, коли чоловік захопився молодою коханкою, мабуть, прагнучи таким чином перенестися в юність. Невже тепер я не потрібна чоловіку, який обожнював мене, з яким поділяла горе і радість, останній шматок хліба? Зрада — то гірка річ.

Та раптом він вирішив, що я все-таки найкраща, найрідніша. Гадаю, молода партнерка дуже підкосила мого чоловіка морально, матеріально, а головне — фізично. Дивлюсь на нього: хворий, напівнезрячий, сивий Донжуан — і жалість стискає серце. Дивна річ життя. Може, жалість — це і є любов? Золоте весілля.

Любов ВАСИЛЬЄВА.
м. Одеса.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net