Переглядів: 1096

Чудодійна ікона в балтському монастирі

У різдвяні дні церква балтського Свято-Покровського Феодосіївського чоловічого монастиря набула надзвичайно святкового вигляду. Служителі храму облаштували різдвяний вертеп, у якому представлено сцену Різдва Христового. Проводилися урочисті богослужіння.

Особливої святковості храму додає те, що тут перебуває ікона і частки мощей святої блаженної Матрони Московської. Зустріти святиню, яку доставили з Московського Покровського жіночого монастиря, прийшло багато віруючих людей. Ікона та частки мощей блаженної Матрони Московської, покровительки здоров’я та захисниці від лиха, встановлені саме у цій церкві монастиря. У різдвяні дні у мешканців міста і району з’явилася можливість прикластися до святині, особисто звернутися до неї з проханнями і молитвами. Ікона прикрашена багатьма золотими виробами, які на ній з’явились не просто так. За кожним з них — ціла історія життя конкретних людей.

— Засвідчено чимало випадків зцілення, які відбувалися під час молитов перед іконою і поклоніння часткам мощей Матрони Московської, — розповів помічник настоятеля Свято-Покровського Феодосіївського чоловічого монастиря, архімандрит Андронік. — Наприклад, під час перебування ікони в селищі Красні Окни зафіксовано диво прозріння однієї з парафіянок. Були й інші дива. Про кожну зцілену людину свідчить безліч золотих прикрас, які люди віддавали іконі у момент зцілення. Щирі молитви до цієї святої завжди почуті.

Свята блаженна Матрона — одна з найшанованіших у православ’ї. Народилася в кінці ХІХ століття. З дитинства була сліпою, але бачила духовним зором. За життя володіла даром прозорливості. Вона передбачала стихійні та громадські лиха і катаклізми, читала долі людей. За переказами, передбачила Жовтневу революцію, початок Великої Вітчизняної війни. Казала, що спочатку її забудуть, але прийде час і біля її образу та мощей збиратимуться натовпи людей. Що й ми бачимо нині: у Покровський жіночий монастир, де спочивають чесні останки блаженної, стоять черги людей, аби прикластись до святині. До неї звертаються з проханнями про одужання, допомогу в найважчих ситуаціях.

У балтському Феодосіївському чоловічому монастирі ікона та частки мощей святої блаженної Матрони Московської пробудуть до середини січня. До неї приходять сотні людей.

Віра ТИХОНОВА.
Балтський район.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net