Переглядів: 999

«Щоб розцвіла Вкраїна, як в обнові, у вічнім сяйві Божої любові»

Ми відстояли службу в церкві на Різдво Христове. Обличчя людей сяяли. Я заплющила очі, і ніжні, чисті голоси церковного хору відлунювали в моєму серці звуками срібної різдвяної пісні, що в цей день співають янголи з неба народженому у вифлеємських яслах Ісусу. Та ось прозвучало останнє «амінь», архієпископ Яків поблагословив паству й сказав напутнє вітальне слово. А люди продовжували стояти, сповнені святою благодаттю Різдва і храмового свята.

І раптом полилося ніжне, світле: «Темна нічка увесь світ покрила... Одна лиш зоря у небі сіяє, над Вифлеємом промінь опускає...» Цієї колядки я ніколи не чула — то щось на диво лагідне, сповнене любові до Божої дитини й до світу, до отих гарних людей, яким після кожної строфи бажалося здоров’я й добра. У багатьох на очах виступили сльози. А Галину Могильницьку, що так зворушливо виконала цю чудову колядку, вже обступили малята в барвистих національних костюмах, які дуже пасували до ялинкової зелені й до нашого святкового настрою.

Почалося щось несподіване, радісне, дивне: пісні, вірші про наш Христолюбивий народ, про світлу дитячу любов до Господа й до створеного Ним світу, народні різдвяні обряди. Все було так гарно! Я озирнулася і побачила, що всі люди в церкві до сліз зворушені, щасливі і вдячні «акторам» за таку прекрасну українську різдвяну програму, підготовлену силами учнів недільної школи при храмі Різдва Христового УПЦ КП, маленьких і дорослих. Адже виступали діти, внуки, племінники парафіян і багато хто навіть не очікував від них такого артистизму, такої щирості, такого уміння творити красу й радувати людські серця. А коли вийшли зі звіздою дорослі учні школи й заспівали традиційне і переможне «Радуйся! Ой радуйся, земле, Син Божий народився!» — то до них приєдналася уся церква. Все злилося в один звук, в один дух і одну думку. І, мабуть, у ту хвилину кожен присутній щиро повірив двом білосніжним янголяткам, що «Всевишній Бог нам долю посилає» й благословляє нашу землю й український народ, «щоб розцвіла Вкраїна, як в обнові, у вічнім сяйві Божої любові».

Хочу щиро подякувати владиці Якову і всім священикам за цю урочисту службу, отцю Віталію (Сенику), що доклав стільки зусиль, щоб недільна школа при храмі почала функціонувати, пані Галині Могильницькій — людині безлічі талантів і обдарувань, яка так невтомно і щедро переливає їх у діточок, обдаровує кожного своїми знаннями й уміннями.

Наша церква — це справді місце єднання душ з Господом, місце, де панує ота любов, яку всім нам заповідав Ісус Христос, що зійшов у світ, щоб зробити його кращим, людянішим. І ще — це місце, де панує пошана й любов до своєї рідної землі, рідного народу й рідного звичаю. Де є місце кожному, хто приходить сюди, несучи в серці добро, хто щиро прагне щастя й благополуччя нашій святій Українській землі.

Я думаю, що не всі одесити знають, що у нашому місті є так багато справжніх патріотів, яким радісно згадувати наші звичаї, відкривати їх для своїх дітей, для себе. І це прекрасно. Я б дуже хотіла, щоб у всіх українців відкрилися очі — і вони побачили, яка прекрасна наша Україна, яка гарна, чарівна наша мова, традиції, кращих від яких нема у цілому світі. Про це я вже можу свідчити, бо побувала у багатьох країнах. Ми — неповторні!

Анастасія МАМОНТЕНКО.

Лондон — Одеса.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net