Одесити за ЄС, а не за МС
Ті, хто хоче, аби Україна стала членом Митного союзу та Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС), у південних регіонах України наразі в меншості. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Центром зовнішньополітичних досліджень ОПАД в Одеській, Миколаївській, Херсонській та Запорізькій областях.
На запитання «Як Ви ставитеся до того, щоб Україна стала членом Митного союзу та ЄврАзЕС?» 18,2% відповіли, що повністю підтримує, 30% — скоріше підтримує, 31,5% — скоріше не підтримує і 20,3 % — повністю не підтримує. Натомість на запитання «Як Ви ставитеся до того, щоб Україна стала членом ЄС?» 28% респондентів відповіли, що повністю підтримують, 31,7% — скоріше підтримують, 21,4% — скоріше не підтримують і 18,9% — повністю не підтримують.
Найбільша кількість прихильників ідеї інтеграції України до ЄС (йдеться, звісно, про південний регіон) проживає в Херсонській області — 35% усіх опитаних відповіли «повністю підтримую» або «скоріше підтримую», далі — Одеська — 27%, Миколаївська — 20,6%, найменше прихильників вступу до ЄС в Запорізькій області — 17,4%.
Серед прихильників вступу до ЄС найбільше людей віком від 18 до 35 років — 68% від загальної кількості тих, хто підтримує вступ до Європейського Союзу.
Серед тих громадян, хто хоче бачити Україну в Митному союзі із Росією, Білоруссю та Казахстаном, переважають люди старше 55 років — 77,4% серед усіх прихильників ідеї інтеграції в МС та ЄврАзЕС.
Опитування проводилося з 1 по 11 грудня 2012 року. Було опитано 1850 осіб методом особистого анкетування. Статистична похибка становить не більше 3%.
На думку директора Центру зовнішньополітичних досліджень Сергія Пархоменка, такі дані стали можливими через те, що населення Півдня України починає дедалі більше не довіряти спробам влади домовитися з Росією про газ, а також починає розуміти, що риторика Москви про дружні відносини з Україною нівелюється кроками Кремля, спрямованими на встановлення рекордно високої ціни на «блакитне паливо» для України. «Запуск проекту «Південний потік» зайвий раз підтвердив те, що Кремль керується насамперед своїми економічними інтересами, які він не проміняє ні на яку дружбу і добросусідство. А цьогорічні «торгові війни» з Російською Федерацію підірвали позитивне ставлення українців до свого північного сусіда», — цитує «Український погляд» експерта.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206