Переглядів: 4978

Сургучевий шантаж

Як ми вже повідомляли в попередньому номері газети, у вівторок редакція «ЧН» отримала чергового передноворічного листа-погрозу від керівництва комунального підприємства «Видавництво «Чорномор’я» (його текст зі збереженням орфографії і пунктуації наводимо нижче).

Нагадаємо, рік тому, у перших числах грудня, редакція також отримала листа від тодішнього директора КП, у якому нам погрожували виселенням з приміщень. Почалася тривала судова тяганина, яка за півроку забрала багато часу на підготовку до засідань, чимало коштів на юридичний супровід і, певна річ, не могла не позначитися на випуску газети, бо в таких умовах належно сконцентрувати увагу на творчому процесі просто неможливо (чи не цього, зокрема, домагаються й ініціатори багаторічної війни з «Чорноморкою»?). Цього разу, щоправда, нам не погрожують виселенням, натомість обіцяють опечатати кабінети, якщо... (про аргументи видавництва та нашу відповідь на них теж можете прочитати далі).

Кілька слів про суди. Не переповідатимемо всю історію слухань (про рішення служителів Феміди ми свого часу повідомляли), лиш зауважимо, що, поважаючи закон і виконуючи вердикт, навіть не зовсім погоджуючись з ним, ми розірвали договори з організаціями, яким здавали в оренду кілька кабінетів, що не були задіяні редакцією для здійснення виробничої діяльності. Та цього видавництву виявилося замало, щоб перейти у взаємостосунках у договірно-правове русло. Від нас продовжують вимагати, погрожувати і шантажувати. В усній формі, звісно. Щоб слідів не було. Та існування цих усних «повідомлень» і «пропозицій» «Чорномор’я», власне, і визнало листом, який редакція отримала 18 грудня.

Окрім судової тяганини, були ще й «звернення ініціативних груп» у прокуратуру, в службу боротьби з економічними злочинами УМВС, в яких «ініціативні одесити» з числа близьких до КП «Видавництво «Чорномор’я» осіб і навіть декого з його працівників ніяк не могли збагнути: хто дозволив реєструвати газету «Чорноморські новини», чому це «ЧН» займає ті приміщення, які займає, на яких таких підставах... І байдуже тим «ініціативним», що будівля на площі Незалежності, 1, тривалий час мала назву таку ж, як і наша в ті часи газета — «Чорноморська комуна». Втім, звідки їм про це знати, коли вони на білому світі живуть менше років, ніж «Чорноморка» готується і видається саме за цією адресою? Вже не кажучи про те, що сама газета, яка влітку відзначила 95-й день народження, приблизно втричі старша за тих, хто сьогодні претендує на її приміщення. Але ж справа не у віці. Справа в законі, справа в правді. У правді, яку нинішній колектив «ЧН», попри всю скруту, попри знову майже нульову температуру в кабінетах, має намір і надалі відстоювати.

На жаль, продовження цієї конфліктної ситуації, очевидно, буде. І саме тому ми вирішили опублікувати ці листи, щоб кожен міг зробити власні висновки, в тому числі і керівники області, які з усіх сил заявляють, що захищають свободу слова, а водночас потурають (та чи тільки потурають?) «менеджерам», які міняються у керівному кріслі комунального підприємства (чотири на рік — чи не забагато?), впевнено доводячи його до цілковитої розрухи.

Лист перший.
Адресований він директору (у видавництві навіть не знають, що редакцію очолює редактор, а не директор) «Редакція громадсько-політичної газети «Чорноморські новини» І .В. Мельник.

«На ваш лист №155/12 від 29 листопада 2012р. зареєстрований вх. № 2270 від 30.11.12р. повідомляємо:

Всі ваші звернення на які ви посилаєтесь: лист №120/12 від 20.08.2012р., №143/12 від 11.10.2012р., та 144/12 від 22.10.2012року, були розглянуті, на врегулювання питань, що ви піднімали ОО КП «Видавництво «Чорномор’я» реагувало у встановлений законодавством термін, організовувало консультації з власником майна — Одеською обласною радою, на спільну зустріч на якій ви також були присутні всі ці питання обговорювались. Згідно даної зустрічі, ваша редакція взяла на себе зобов’язання обгрунтувати площу оренди приміщень, яку ви використовуєте у виробничій діяльності кількістю працюючих штатних працівників. А також при особистих зустрічах, Ви обіцяли надати копії листів про припинення договорів оренди, які були вкладеш редакцією, дотепер не надано. Таким чином фактично саме Ви ухиляєтесь від вкладання договору оренди, при цьому не сплачуєте експлуатаційні витрати на займану вами площу приміщень.

Стосовно приміщень першого поверху то вже неодноразово вам було сказано, що перші три поверхи буде реконструйовано для створення центру з надання адміністративних послуг, тому вкладання договору на приміщення першого поверху не можливо.

Стосовно машино-місця у гаражі, повідомляємо: що ОО КП «Видавництво «Чорномор’я» може надати приміщення гаражу(4-6місць) у відповідності до закону на конкурсних умовах за комерційною ставкою, оскільки машина, яка за вами зареєстрована знаходиться у неробочому стані.

У разі відмови надати вищевикладену інформацію протягом десяти днів, будемо вимушені опечатати приміщення, якими ви користуєтесь до оформлення договору оренди. Оскільки на даний час ви порушуєте закон України «Про оренду державного та комунального майна» займаючи приміщення без договору.

Тво директора ОО КП «Видавництво «Чорномор’я» Харченко В. П.»

 

Лист другий.
Адресований т. в. о. директора обласного комунального підприємства «Видавництво «Чорномор’я» В. П. Харченку.

«На Ваш лист № 664 від 17 грудня 2012 року повідомляємо наступне.

1. Ви пишете: «…на врегулювання питань, що ви піднімали, ОО КП «Видавництво «Чорномор’я» реагувало у встановлений законодавством термін…» Ще раз дозволимо собі нагадати, що на жоден з листів (№120/12 від 20.08. 2012 року, №143/12 від 11.10. 2012 року та №144/12 від 22.10.2012 року), адресованих підприємству, яке Ви зараз очолюєте, редакція не отримала відповіді ні у встановлений законом термін, ні після нього. Ваші консультації з обласною радою, усні переговори та зустрічі не звільняють сторони від належного, встановленого законом, порядку реагування на письмові звернення.

2. У згаданих листах редакція просила роз’яснити правовий механізм вирішення низки принципових питань, як-от юридичних підстав і процедури зміни  балансоутримувача службових приміщень, які з 1991 року на законних підставах були передані державою на баланс редакції, а також звертала увагу на дію Закону України «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок» (2274-17, від 20.05.2010 р). Але відповіді Ви так і не надали, продовжуючи в усній формі наполягати, в тому числі опускаючись до шантажу і погроз, щоб редакція просто передала, без будь-якого юридичного обґрунтування, приміщення на баланс КП «Видавництво «Чорномор’я».

3. У листі № 664 від 17 грудня 2012 року Ви пишете: «…ваша редакція взяла на себе зобов’язання обгрунтувати площу оренди приміщень, яку ви використовуєте у виробничій діяльності кількістю працюючих штатних працівників. А також при особистих зустрічах, Ви обіцяли надати копії листів про припинення договорів оренди, які були вкладені редакцією, дотепер не надано. Таким чином фактично саме Ви ухиляєтесь від укладання договору оренди, при цьому не сплачуєте експлуатаційних витрат на займану вами площу приміщень».

По-перше, щодо «обґрунтування площ». У листі №143/12 від 11 жовтня ми звертали Вашу увагу на те, що Закон «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» передбачає передачу «у безстрокову оренду приміщення загальнодержавної і комунальної власності, якими вони користуються для здійснення виробничої діяльності», не встановлюючи обмежень щодо розмірів такої площі, зокрема «мінімальної площі на одного штатного працівника». З Вашого боку на це застереження у відповідь — мовчання.

По-друге, не відмовляючись надати Вам копії листів про припинення договорів оренди (що й робимо сьогодні, додаючи ці копії до листа), зауважимо, що така процедура не передбачена законодавством і не може бути підставою для не укладання відповідного договору оренди з редакцією. Більше того, про розірвання договорів з усіма організаціями, яким «Чорноморські новини» надавали приміщення, Вас було поінформовано згаданим листом від 11 жовтня. До того ж особисто Вам, Володимире Павловичу, були передані ключі від усіх кабінетів, які редакція не використовує, й особисто Ви від імені КП вели переговори з усіма організаціями, які раніше мали договірні стосунки з редакцією, про здачу в оренду приміщень, що, дозволимо собі ще раз підкреслити, належать на законних підставах до основних фондів редакції.

По-третє, щодо експлуатаційних витрат. Із липня 2010 року, відколи КП «Видавництво «Чорномор’я» почало виставляти редакції рахунки за обслуговування приміщень та прибудинкової території, «Чорноморські новини», як і інші редакції, що мають службові приміщення у будівлі на площі Незалежності, 1, неодноразово зверталися до керівництва КП з листами про необхідність укладання договору на сплату цих послуг, як і передбачено законодавством. Останній лист з таким проханням наша редакція адресувала видавництву 20 серпня 2012 року (№ 120/12), але й на нього ми не отримали жодної відповіді, як і проекту договору з переліком послуг, які видавництво зобов’язується надавати, та обґрунтованими тарифами на них. То на яких підставах і за що редакція повинна платити? Ще раз наголошуємо: з 2010 року редакція неодноразово зверталася до КП з листами про врегулювання цього питання в економіко-правовій площині, «Чорномор’я» на частину з цих листів просто не відповіло, з укладанням договору зволікає досі і при цьому висловлює звинувачення на адресу редакції.

4. Про кабінет 103, розташований на першому поверсі редакційного корпусу. Він, як і решта приміщень, були передані редакції у встановленому законом порядку та на законних підставах. У жодному законі України не передбачено такої процедури і підстав зміни приналежності приміщення як «…неодноразово вам було сказано». Жодних офіційних повідомлень з приводу реконструкції перших трьох поверхів редакційного корпусу редакція не отримувала, як і юридичного обґрунтування процедури вилучення цього кабінету з основних фондів редакції.

5. На Ваше зауваження, що службовий автомобіль редакції перебуває у неробочому стані, доводимо до Вашого відома, що це абсолютно не відповідає дійсності. Тимчасово редакція його використовує вкрай рідко з єдиною метою — заощадження коштів.

6. Щодо укладання договору оренди. З відповідним листом-заявою редакція газети «Чорноморські новини» звернулася до КП «Видавництво «Чорномор’я» ще 22 жовтня (№ 144/12), але ні відповіді на нього, ні проекту договору нам надано не було. Відтак Ваше звинувачення: «фактично саме Ви ухиляєтесь від укладання договору оренди» розглядаємо як спробу перекласти відповідальність за власну бездіяльність на редакцію.

І насамкінець. Ще раз, як і у всіх попередніх листах, наголошуємо: редакція зацікавлена вирішити всі спірні питання у якнайкоротші терміни, але у суворій відповідності до законодавства України та інших нормативно-правових актів. Вашу ж фразу «будемо вимушені опечатати приміщення» розглядаємо як чергову погрозу на адресу редакції, відтак залишаємо за собою право відповідно реагувати на неї, щоб захистити право нашого засобу масової інформації безперешкодно виконувати свою суспільну місію.

До цього листа додаємо копії листів про припинення договорів оренди, які у попередні роки були вкладені редакцією (всього 10 листів).

З повагою редактор  І. В. Мельник».

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net