Хорошковському з Азаровим не по дорозі?
Верховна Рада нового скликання приступила до роботи. Приступила з кулаками, болгарками і навіть оголеними Femen. Не обійшлося без «тушкування» тих, хто ще нещодавно клявся у любові до України і партійній непохитності.
Про початок роботи нового парламенту у світі дізнаються, зокрема, таке: «Депутати Верховної Ради сьомого скликання розпочали роботу помолившись. Однак молитва не допомогла їм далі конструктивно попрацювати: бійки, безкінечні перерви та відсутність діалогу партії влади та опозиції засвідчили, що новий склад Верховної Ради може бути навіть проблематичнішим від попереднього» (із статті «Нова Верховна Рада: поменше законів, побільше сутичок?», опублікованої на сайті Deutsche Welle). А от заступник директора Центру Разумкова Юрій Якименко у коментарі для тієї ж «Німецької хвилі» робить інший прогноз: «Можлива відсутність у Партії регіонів переконливої більшості, непередбачена поведінка самовисуванців, персональне голосування, сильна опозиція — все це робитиме новий парламент більше схожим на парламент, де дебатуватимуть, а не голосуватимуть за помахом руки диригента».
Активістки Femen не змогли пропустити таку подію, як початок роботи ВР, і влаштували акцію «Коней — в сенат» (пам’ятаєте історію з улюбленим конем Калігули Інцитатом, який був сенатором? Її «ЧН» нагадували у номері за 11 жовтня). Як завжди оголені, дівчата «прискакали» по снігу до головного входу у парламент на палицях з конячими головами. Прорватися крізь охорону феменкам не вдалося.
Не змогли потрапити до сесійної зали, коли там складали присягу новообрані нардепи, і перші «тушки» (батько і син Табалови, які відмовилися вступити у фракцію «Батьківщини», хоч пройшли до парламенту за квотою «Фронту змін»). До зали їх не пустили самі опозиціонери, які потім наполягали, що без складання присяги у визначений спосіб ті не мають права ставати депутатами. Але ті, хто «затушкував» Табалових, подбав, аби їх у Верховній Раді таки зареєстрували.
Представники «Батьківщини», «Свободи» та «УДАРу» наполегливо відстоювали свою позицію щодо стовідсоткового виконання регламенту ВР, зокрема й щодо особистого голосування депутатами, дотримання Конституції у мовному питанні. Як наслідок — перший день роботи означився численними перервами, штовханиною біля трибуни і навіть «ходінням по головах» колег.
Під час однієї з перерв «свободівці» зрізали паркан, який відгороджує Раду від громадян, і ледь не опинилися на вулиці, коли засідання продовжилося. Довелося їм виламувати одні з дверей, уже зачинені охороною, щоб приєднатися до колег у залі.
Але перемогу святкували не вони, а комуністи, яким всупереч закону вдалося легалізувати партійну фракцію. Справа в тому, що на парламентську фракцію мають право ті партії, які представлені у ВР не тільки списочниками, а й мажоритарниками. Та попри те, що жоден комуніст не здобув перемоги в одномандатних округах, у КПУ своя фракція є. Та й посада першого заступника голови Ради також дісталася комуністам.
Під вечір першого дня роботи, вочевидь, втомившись від кулачної «законотворчості», депутати розійшлися до ранку. При цьому лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що опозиційні партії погодилися 13 грудня вибрати спікера та проголосувати за повторне призначення Миколи Азарова на посаду прем’єр-міністра.
І справді, наступного дня без особливих проблем головою Верховної Ради обрали «регіонала» Володимира Рибака, його першим заступником — комуніста Ігоря Калетника (донедавна — голову Держмитслужби України), а заступником — «свободівця» Руслана Кошулинського (перед тим — голова фракції «Свободи» у Львівській міськраді).
Потім без особливих проблем більшість проголосувала за кандидатуру Миколи Азарова на посаду прем’єр-міністра і розійшлася до наступного вівторка.
Від повернення Миколи Яновича в Кабмін у владній команді виявилися не всі у захопленні, тож уже в п’ятницю стало відомо, що перший віце-прем’єр Валерій Хорошковський подав президенту заяву про відставку. Як повідомила його прес-служба, «Валерій Хорошковський подав президенту заяву про відставку у зв’язку з незгодою щодо повторного призначення Миколи Азарова на посаду прем’єра... Хорошковський вважає дану кандидатуру не здатною проводити економічні реформи та захищати стратегічний курс нашої держави на євроінтеграцію».
Підготувала
Ольга СІРА.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206