Хто нам жменьку гідності вмироточить?
Багато різних думок породжує довколишнє життя. Після осінніх виборів 2010 року в моїй душі з’явилося почуття глибокого розчарування. Ти був потрібен, доки не прийшов на виборчу дільницю й не заповнив бюлетень. Після цього всі тебе відфутболюють, як абсолютну зайвину. Аби не заважав у їхніх «міжсобойчиках», пов’язаних з фальсифікаціями при підрахунку голосів.
Й ось нові вибори. Розклад дещо змінився. Попри те, що по моєму 135-у округу мажоритарником вибрали відомого всій країні умільця підраховувати, співвідношення сил за партійними списками виявилося інакшим. За Партію регіонів віддано 23561 голос, за опозицію — 33484. У тому числі за Всеукраїнське об’єднання «Свобода» — 4498 (всього по Одесі — 27992 голоси). Це небагато, якщо порівняти з іншими партіями. Проте, якщо пригадати, що під час минулих аналогічних виборів «Свобода» отримала лише 650 голосів, то це величезний крок уперед.
Однак підстав для оптимізму поки що небагато. Бо дві третини одеських виборців все ж таки голосують за «регіоналів» та комуністів і лише одна — за опозицію. Щодо мажоритарників, котрих обрала Одеса, взагалі проймає пекучий сором. Цілий букет незрозуміло кого.
Цікаво ж, коли одесити навчаться думати, а не лише слухати «добрих» дядьків і тіток — майстерних маніпуляторів чужими мізками, які «знають», що, коли і кому слід робити та навчають цього інших? Наші люди сліпо прямують за цими поводирями. За банками згущенки (на пальмовій олії), за дитячими майданчиками, пам’ятниками невідомо кому. Ніби вирішувати соціально-побутові проблеми не святий обов’язок тих, хто при владі.
Та, як показує життя, психологія цих двох третин поки що ніяким чином не змінюється: як і раніше, електорат чекає доброго царя, месію. Ось він прийде — і вмить постане рай на землі. Імена царів змінюються, однак рай не настає. Тому варто поставити питання: а на що здатні ми самі, крім азартних прокльонів, своїм вождям? Чи вміємо їх контролювати? Як, скажімо, у Польщі, де профспілки ретельно стежили за процесом приватизації й не дозволили на розкраденому жирувати олігархам. Чи у Єгипті, народ якого зумів протистояти «новому фараону»?
А що у нас? Пригадуєте, як президент сусідньої, начебто дружньої, країни облаяв нашого президента, а в його особі — нас і всю країну? Нічого, промовчали, проковтнули. Спробував діяч «Нафтогазу України» продемонструвати принциповість, попросивши перекладача під час переговорів, — засміяли, засвистали. А кого? Самих себе. Адже чиновник не вимагав чогось неймовірного. Лишень передбаченого міжнародними правилами. Це було раніше. Що вже казати про нинішніх «флюгерних» політиків.
Так і «розводять» нас, немов кошенят. Коли хочуть і як хочуть. А вихід з цього один: думайте, вичавлюйте з себе рабів, аби з’явилося почуття власної гідності, ставайте нацією, як сказав поет: Господи, «жменьку гідності вмироточи на людей мого краю!» За масової бідності народу це надзвичайно важко, але іншого шляху нема.
Принагідно хочу звернути увагу на наш одеський феномен, хоча сотворив його киянин, коріння якого з Кавказу. Якби мене так ґвалтували, як ґвалтував виборців у своєму окрузі цей кандидат, нізащо не віддала б за нього голос. Виявила до нього цікавість з огляду лише на один аспект. Дуже хотілося дізнатися: які галузі народного господарства він підняв чи запобіг їхньому падінню? Телефонувала на одну з радіопередач, але відповіді, звісно, не отримала.
Зате в газеті писали про цього кандидата, як про майстра підкупу у виборчій кампанії. Шкільна форма, книги, дитячі майданчики, різні подарунки... Хочеться запитати: він що, Дід Мороз? Звідки такі гроші? Коли перебігав із фракції у фракцію, не видно було його і не чутно. Зате тепер всюди і всіх повчає. Ніби власник якоїсь остаточної істини. Слухайте, людоньки, можливо, тим і насититеся...
Параска ЖЕБРАЧЕНКО.
м. Одеса.
P.S. Дуже прошу організувати у вашій газеті куточок лікнепу. Бо з розвитком дикого капіталізму з’явилася тьма якихось термінів, не зрозумілих звичайній людині. Була б дуже вдячною, якби хтось пояснив, що то є «державні закупівлі», окрім того, що це — величезний простір для корупції? Можливо, існує інше тлумачення, по суті?

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206