Шкодять і не платять
Колегія Рахункової палати за результатами проведення аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на здійснення природоохоронних заходів на території Одеської, Миколаївської та Херсонської областей зазначила, що державне управління та регулювання у сфері охорони навколишнього середовища здійснювалося на недостатньому рівні. Як результат — негативний вплив на навколишнє середовище в зазначених областях посилюється.
Нормативно-правові акти, що регулюють правові та економічні основи організації охорони довкілля і визначають повноваження відповідних органів виконавчої влади у цій сфері, зокрема в частині зупинення дії дозвільних документів, відшкодування і стягнення екологічних збитків, посилення відповідальності за порушення природоохоронного законодавства, є недосконалими та неузгодженими. Неефективність важелів впливу за порушення природоохоронного законодавства та незадовільний стан контролю призводить до незначного відшкодування збитків державі. Як-от, за здійснення бездозвільної діяльності відшкодування збитків складає лише від 0,6 до 0,8 відсотка від заподіяної шкоди.
Захист сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, через, насамперед, залишковий принцип фінансування відповідних заходів, є низьким. При цьому ризики підтоплення територій у зазначених регіонах щорічно зростають.
Проведені заходи щодо ліквідації наслідків затоплення території мікрорайону «Пересип» в Одесі не вирішили питання в комплексі, процеси підтоплення продовжуються, а відтак загроза екологічного характеру залишається актуальною.
Стан збереження природно-заповідного фонду та протипожежної безпеки природних заповідних парків — незадовільний. У підсумку кількість порушень законодавства у цій сфері зростає, а наукова та туристична привабливість заповідних територій знижується.
Колегія зазначила, що віднесення на державному рівні екологічних проблем до числа пріоритетних, вжиття заходів щодо вдосконалення природоохоронного законодавства та збільшення обсягів фінансування в рамках відповідних програм — ті фактори, які значно покращать ефективність реалізації державної політики в сфері природних ресурсів.
Прес-служба Рахункової палати України.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206