Переглядів: 1086

Це — питання національної честі

Одеська обласна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» закликає громадськість міста не допустити перейменування вулиці Івана та Юрія Лип. Відповідне рішення готується ухвалити на черговій сесії 21 грудня Одеська міська рада на чолі, як зазначають «свободівці», «з відомим українофобом, уродженцем Сахаліна, колишнім викладачем «наукового комунізму», а нині міським головою Олексієм Костусєвим».

Одеська «Свобода» заявляє: подібні наміри — це продовження українофобської політики влади. І цьому треба дати рішучу відсіч.

«Негативна інформація, поширювана останнім часом деякими засобами масової інформації (вірніше, дезінформації) про Івана та Юрія Лип, є нісенітницею, свідомим викривленням історичних фактів. Ми наполягаємо на належному вшануванні постатей Івана та Юрія Лип, які були тісно пов’язані з Одесою, її українським культурно-освітнім життям, були не лише освітніми та громадськими лідерами, а й державними діячами України. Зокрема, маємо вшановувати Івана Липу як лікаря, що рятував життя багатьом одеситам та мешканцям сучасної Одещини. За жодних обставин ми не повинні дозволити викреслити українців з історії та сучасності міста. Закликаємо представників інших національних громад Одеси підтримати наш протест! Окремо звертаємося до депутатів міської ради від опозиційних партій — фракцій «Фронту змін» та БЮТ — «Батьківщини». Ваш обов’язок — на практиці довести свою опозиційність чинному антиукраїнському режимові, відстояти державницькі позиції. Тому зробіть все для того, щоб за це рішення не голосували — блокуйте трибуну, апелюйте до здорового глузду. У крайньому разі забезпечте прохід у сесійну залу представникам громади міста — рішучим, принциповим людям. Але в жодному разі цей проект рішення не можна дозволити винести на голосування. Захистімо національну честь та гідність!» — йдеться у повідомлені, поширеному прес-службою обласної організації ВО «Свобода».

До речі. У проекті рішення «Про найменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території міста Одеси», винесеного на розгляд міськради, є й низка інших «епохальних» пропозицій. Зокрема, поміняти назвами площу Незалежності, що у Малиновському районі, та площу Дерев’янка у Київському. А ще депутатам пропонується повернути в Одесу вулицю Радянської армії, присвоївши цю назву з минулого нинішній Зоопарковій (Приморський район). Схоже, маємо шанс посмішити людей ще й такими «перлами», як Наклонна, Кузнечна, Лучиста, Рощева, Косвена вулиці та провулок Лунний. Саме так грамотії з Думської пропонують писати назви українською мовою.

Усі ці перейменування-рокіровки, окрім багатьох інших нюансів, призведуть ще й до чималих витрат, насамперед юридичних осіб, зареєстрованих на цих вулицях і площах, у зв’язку з внесенням змін до статутних документів, та й людям, у яких зміниться адреса, доведеться міняти «прописку».

Перелік всіх вулиць, провулків і скверів, запропонованих до перейменування, читайте в наступному номері «ЧН».

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua