Нам визначати, якою розмовляти
Одеський етно-драйв гурт «Друже Музико» вирішив поставити своїм слухачам питання, відповідь на яке потрібно знайти всією нацією. Одеська ватага презентує новий синґл — співанку «Питання», котра порушує злободенну для нашого суспільства тему. Йдеться про мовне питання, котре переслідує українців протягом багатьох років, але яке за своєю суттю є доволі риторичним, адже відповідь лежить на поверхні.
«Пісня «Питання» з’явилася 2010-го, ще задовго до ухвалення так званого «мовного закону К-К», — пояснює фронтмен гурту «Друже Музико» Максим Трубніков. — Питань в Україні багато, але чомусь саме це питання не дає спокою насамперед владі та провладній більшості, і, зрозуміло, що воно відповідно непокоїть усіх українців. А ми своєю піснею намагаємося втямити українцям, що Галя може нести не тільки воду, як у відомій народній пісні, але й цеглу, цемент, а якщо треба, то й кулемет».
Формація патріотичного позитиву «Друже Музико» закликає співвітчизників розмовляти українською, адже це — найліпший спосіб захисту рідної мови від зазіхань у час небезпеки. Насправді істина проста: мова зникає не тоді, коли її не вивчають інші, а тоді, коли нею не розмовляють ті, хто її знає. А отже, від самих українців, а не від законів, котрі сьогодні одні, а завтра інші, залежить, яку відповідь дати на «мовне питання». «Українська мова є незалежно від того, які були, є і будуть закони. Мова не залежить від закону. Мова залежить від її носіїв. Ми — носії української мови, а отже, нам вирішувати, якою мовою нам спілкуватися, яка мова для нас є рідна і державна», — підсумовує автор співанки Максим Трубніков.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206