Переглядів: 830

Європейський комфорт на українському бездоріжжі

Першокласний сервіс — за ті ж гроші?

Модельний ряд автобусів марки «ЗАЗ» іллічівського збирання корпорації «УкрАвто» презентували під стінами облдержадміністрації. Три моделі автобусів — приміський, міський і туристичний — відрізняються від тих, що нині на маршрутах, більшою місткістю і меншою вартістю, а також сучасними «наворотами»: навігатором, тахографом, ременями безпеки на кожному сидінні і т. п.

До техніки Запорізького заводу автомобільних агрегатів ПАО «ЗАЗ» корпорації «УкрАвто» в одеських чиновників жодних претензій: 100 автобусів цієї фірми ось уже два роки доводять свою автопридатність на обласних дорогах, перевозячи школярів. Презентовані моделі, швидше за все, поповнять їхні ряди. Туристичні і приміські — нові, а ось міські — вже працюють на маршрутах у містах східної і західної України та встигли отримати гарні оцінки від самих перевізників. «Вони вже більш вдосконалені, там стоять нові сидіння, обов’язково тахографи, аби водій не перепрацьовував, адже час, проведений за кермом, тепер фіксується відповідно до закону. Сьогодні можна більше відпочити і не отримати за це по шиї», — поділився водій Сергій Шипош.

Під час зустрічі перевізників і представників Запорізького автомобілебудівного заводу порушували різні питання. Деякі з них для чиновників облдержадміністрації, скажемо відверто, були досить незручними. Водії скаржилися на розбиті дороги, а перевізники — на небажання міста й області компенсувати підприємствам збитки за умови збереження ними стабільного тарифу. Збитки пов’язані не лише з тим, що тарифи не завжди відповідають собівартості, а й з перевезенням пільгової категорії пасажирів. Внаслідок чого у підприємств бракує коштів на оновлення автопарку.

Але найбільша проблема для перевізників — це не дороги і тарифні недостачі, а відсутність коштів на закупівлю техніки. Банки вкрай неохоче надають кредити на придбання нових автобусів. А говорити про поповнення парку можна лише тоді, коли чиновники захочуть врегулювати це питання. «Справді, було порушене абсолютно правильне і чесне питання про те, що не всі перевізники сьогодні готові запросто придбати щось без кредитування. Тому це питання так само пов’язане з нашою зустріччю. Я пропоную говорити все-таки про спільну роботу, у тому числі роботу з банками на нашій наступній зустрічі», — відреагував Олександр Ілько, начальник управління морегосподарського комплексу, транспорту і зв’язку ОДА.

Якщо одеським перевізникам все ж удасться владнати питання з банківськими позиками й автобуси ЗАЗу стануть звичною справою на наших дорогах — пасажири від цього лише виграють, запевняє головний економіст області Олег Муратов. Підвищення вартості проїзду в якіснішому транспорті, принаймні для міжміських поїздок, не планується. Сьогодні ціна за кілометр в Одеській області найнижча по Україні — 22 копійки. Змінитися вона може лише в тому випадку, якщо з подібним проханням до ОДА звернуться самі перевізники. «Якщо з таким питанням автоперевізники і звернуться до нас, ми, звісно ж, постараємося його вивчити. А вже з урахуванням результату прийматимемо якесь рішення. Та в будь-якому випадку це регуляторний акт, сама процедура досить довготривала. Наголошую: вона регуляторна, тож щоб усе вивчити, з урахуванням усіх нюансів, не менше 2—3 місяці має пройти. Тому найближчим часом ціна змінюватися не буде», — запевнив Олег Муратов, начальник головного управління економіки ОДА.

Чи зміняться тарифи і саме ставлення чиновників до проблем автоперевезень в Одесі та області — покаже час. Саме він зіграє вирішальну роль у вирішенні конфлікту інтересів і перевірці якості нового транспорту.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua