Україна — ЄС: скандинавська прохолода
Чехія, Литва, Словаччина і Польща готові укласти угоду про асоціацію з Україною вже на саміті країн Східного партнерства, який відбудеться восени 2013 року у Вільнюсі. Проти виступає «скандинавська» група.
«Ми не вважаємо (договір) подарунком для українського уряду, а, швидше, відкриттям перспектив для українських громадян та запровадженням європейського порядку денного для українського керівництва», — цитує EUobserver високопоставленого дипломата однієї з названих країн.
Зі свого боку, джерело в Європейській службі із зовнішньої політики зазначило, що найоптимістичнішим сценарієм було б підписання угоди про асоціацію відразу не тільки з Україною, а й з Молдовою, Грузією та Вірменією.
Проти укладення угоди з Україною виступають Швеція, Фінляндія, Данія та Нідерланди, які пропонують «заморозити» пакт через те, що деякі лідери української опозиції були засуджені і зараз відбувають покарання у в’язницях. Деякі з дипломатів навіть закликають скасувати візит президента України Віктора Януковича до Брюсселя на саміт Україна — ЄС у лютому або березні. «Ми розчаровані тим, що керівництво України досі не виконало критерії, які їм були висунуті. Не думаю, що було б доцільно проводити в цей час саміт», — заявив один з дипломатів.
Як пише EUobserver, Франція і Великобританія підтримують проведення переговорів на низькому рівні, а Німеччина ще не визначилася зі своєю позицією.
Нагадаємо, 30 березня цього року керівники делегацій на переговорах України та ЄС парафували угоду про асоціацію, включаючи поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі. 19 липня представниками України та Європейської комісії в Брюсселі було парафовано текст угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, який є невід’ємною частиною угоди про асоціацію. Однак у Європі сумніваються в готовності України до угоди. Зокрема, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт за підсумками зустрічі з послом Швеції в Україні 12 червня в Стокгольмі написав у своєму блозі, що євроінтеграцію України зупинено і подальший розвиток подій залежить від керівництва країни, ключ до розв’язання цієї ситуації в руках української влади. А от українська влада вважає, що країна семимильними кроками рухається в Європу. Зокрема, за словами прем’єр-міністра Миколи Азарова, «темп просування України на шляху євроінтеграції не сповільнився, а — навпаки — прискорився».

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206