Переглядів: 3968

Прості секрети гарного волосся

Доглянуте волосся — запорука привабливої зовнішності, впевненості у собі і своїй чарівності, показник здоров’я. Ми, на жаль, живемо в умовах, далеких від ідеальних, що позначається й на стані нашого волосся: воно січеться, тьмяніє, з’являється лупа, випадає... Щоб виправити ситуацію, слід систематично і грамотно доглядати за волоссям. Та якщо ваші зусилля не приносять бажаного результату, то необхідно звернутися до лікаря-трихолога. Звісно, наші поради не тим, кому потрібна фахова допомога, а тим, чиє волосся просто потребує додаткової уваги.

Насамперед слід пам’ятати, що догляд за волоссям практично не відрізняється від догляду за шкірою. Основні складові — очищення, зволоження і живлення, для яких слід застосовувати шампуні, бальзами і маски, які підходять саме вашому типу волосся. Та окрім зовнішнього до­гляду необхідно підживлювати шевелюру і зсередини. Для того, щоб вона була густа та мала гарний вигляд, в організмі має бути вдосталь вітамінів та мікроелементів, що є «будівельним матеріалом» для забезпечення нормального росту волосся: С, А, D, залізо, цинк, таурин, жирні кислоти. Останні містяться, зокрема, в оліях; таурин (амінокислота, яка підтримує баланс кальцію в організмі і стимулює процеси відновлення тканин, даючи змогу вирости новому волоссю) — у червоному м’ясі курки та індика; цинк (активізує синтез кератину, з якого складається стовбур волосини) — у м’ясі, горіхах, полуниці, а найбільше його — в морепродуктах.

Тепер кілька простих, але важливих правил щодо миття голови:

1. Використовуйте м’яку теплу воду (волосся не можна мити ні гарячою, ні холодною водою — вона має бути прохолодною, але не повинна викликати дискомфорт. Оптимальною вважається температура 37 — 43°С).

2. Не слід посилено терти шкіру, адже це стимулює роботу сальних залоз.

3. Часте миття не є шкідливим, але й зловживати не варто: слід робити це в міру того, як волосся реально забруднюється. При цьому не забувайте застосовувати спеціальні засоби, що підходять для частого використання.

4. Не тримайте мокре волосся довго в рушнику.

5. Сушіть волосся природним шляхом. Якщо ж користуєтеся феном, то подбайте про термозахист.

6. Якщо використовуєте засоби для вкладання волосся, перед сном не забувайте його вимити або, щонайменше, старанно розчесати. Виняток — засоби для укладання на натуральній основі.

7. Раз на тиждень робіть масаж голови.

8. Використовуйте гребінці та щітки з натуральної сировини (металеві та пластмасові електризують волосся, допомагають йому сіктися).

До речі, чи знаєте ви, що:

— Людське волосся за міцністю майже рівняється до сталі і зазвичай набагато міцніше за свинець чи мідь. Одна волосина товщиною 0,05 мм може витримати вантаж вагою до 100 грамів. Якщо підсумувати, то середня жіноча коса може ви­тримати навантаження до 20 тонн.

— У різних людей різна кількість волосин. Найбільше їх у блондинів — до 140 тисяч, а найменше у рудоволосих — 90 тисяч. У шатенів — 110 тисяч, брюнетів — 100 тисяч волосин.

— Середня густота — 250—300 волосин на 1 кв. см.

— Волосся росте зі швид­кістю приблизно 0,35 мм на добу. Тож якщо приплюсувати приріст всього волосся на тілі (а ним покрито 95% поверхні шкіри), то вийде, що за добу воно виростає на 30 метрів.

— Кожна вія живе в середньому 100 днів.

— Волосся майже на 70% складається з білка.

— 10% волосся перебуває у стадії випадання.

— У дорослої людини за добу випадає близько 80—120 волосин.

— Частота випадіння волосся у чоловіків у 8 разів вища, ніж у жінок.

— Близько третини всіх чоловіків страждають від облисіння.

І нарешті — кілька рецептів, які з прадавніх часів використовувала народна медицина при випаданні волосся, для посилення його росту, при лупі та свербежу.

Найвідомішою рослиною, яку використовували для цього наші бабусі і прапрародичі є лопух. Його коріння викопують восени або ранньої весни, сушать. Цілющий відвар готують так: одну частину дрібно нарізаного сухого коріння заливають окропом (1:10), на слабкому вогні варять 10—15 хвилин, опісля 2—3 години настоюють, проціджують. Готовий відвар утирають у коріння або споліскують ним волосся після миття.

Відвар з кореня лопуха вважається одним з найкращих стимуляторів росту волосся. Для цього беруть 10—25 г коріння на 0,5 л води. Спочатку таким відваром миють голову двічі-тричі на тиждень, потім — раз.

З кореня лопуха готували і мазь для зміцнення волосся. Для цього на слабкому вогні відвар випарювали до половинного об’єму, змішували з тваринним (нутряним) жиром. Цю суміш клали у горщик, який щільно закривали, замазавши щілину між кришкою тістом, і ставили у теплу піч «мліти». Маззю, втираючи, зміцнювали коріння волосся.

Для знежирення використовували настій з кореня лопуха, розмарину і рути духмяної (8:1:1). Для його приготування п’ять чайних ложок трави слід залити двома склянками окропу й півгодини ви­тримати на водяній бані. Настій втирають у шкіру голови, розчісують по всій довжині волосся. Для досягнення хорошого ефекту процедуру слід проводити 2—4 рази на тиждень упродовж двох місяців.

При жирному волоссі ефективне використання сухого рослинного шампуню. Для цього беруть по одній ложці подрібнених (на борошно) коренів півників болотних та аїру. Висушують при температурі 35°С, подрібнюють і розмелюють на кавовому млинку. Волосся розділяють на невеликі пасма, які посипають порошком, а через 10 хв. добре вичісують щіткою. Такий шампунь можна використовувати винятково для жирного волосся (це замінює часте миття). Після вичісування воно набуває свіжого вигляду й стає пухнастим.

А от ті, у кого сухе волосся, як і ті, у кого жирна шкіра голови але сухі кінці волосся, можуть скористатися таким секретом приготування сухого шампуню від наших бабусь. Корінь фіалки слід перемолоти на пудру. Накривши гребінь клаптиком тканини з натурального шовку, насипати на неї половину чайної ложки пудри та розчісувати волосся впродовж п’яти хвилин, щоб весь порошок поглинув жир.

Зменшити сальність шкіри можна і з допомогою лимонного соку, втираючи його у коріння волосся.

Сухе та ламке волосся дуже корисно мити яйцем, бо до його складу входять лецитин і майже всі амінокислоти. Яйце — жовток і білок — ретельно збивають у невеликій кількості води. Волосся попередньо змочують, потім на голову виливають яєчну піну і добре миють без мила. Далі волосся ретельно споліскують теплою чистою водою, наостанок — підкисленою (для цього можна використати оцет, розсіл квашених огірків чи капусти, сік лимона).

Як засіб проти облисіння використовують настій з обліпихи. Плоди та листя (2 ст. л.) заварюють 2 склянками окропу і настоюють 2—4 години у щільно закритому посуді. Настій вживають по 150 мл двічі на день перед їдою і щодня втирають у шкіру голови.

А якщо вам забаглося зміцнити волосся, і, водночас, додати йому особливого відтінку, можете скористатися досвідом ще стародавніх єгиптян, які використовували для цього звичайнісіньку цибулю. Її лушпиння містить особливу сполуку — кверцетин, який фарбує волосся у красиві помаранчево-червоні відтінки. На 200 г води візьміть 30—50 г лушпиння цибулі, доведіть до кипіння і поваріть 15—20 хв. Дайте відварові якийсь час настоятися, процідіть. Отриманий настій — гарний засіб і для ледь помітного підфарбування волосся, і для його зміцнення та знищення лупи. Для стимуляції росту та зміцнення волосся значно ефективнішу дію має кашка з натертої цибулі чи її сік, щоправда в цьому випадку треба бути готовим до певного запаху, який збережеться після такої процедури.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net