№ 94 (21358) четвер 29 листопада 2012 року

Переглядів: 2586

Насилля в родині: б’є — значить не любить

25  листопада — Міжнародний  день  боротьби  за  ліквідацію  насильства  над  жінками

Приповідка «б’є — значить любить» свідчить про психологічну неповноцінність того, хто справді вірить у сказане, — запевнять хором психологи. Адже будь-яка форма насилля — фізичного, сексуального, психологічного, економічного, духовного — є наслідком часткової або повної нереалізованості людини. Саме це — кризові явища в соціально-економічній сфері, зниження якості життя — найчастіше й призводить до стресів, суспільної ізоляції,  алкоголізму та наркоманії, і разом з цим — до насильства в родині.

Проблема, виражена цифрами

Понад 50% населення України страждає від сімейної агресії бодай раз за життя, 30% — пізнають це ще в дитячому віці, бо 44% батьків не знають інших методів виховання, окрім рукоприкладства. Потім хлопчики — свідки побиття родичів ймовірніше за все теж стануть агресорами, а дівчатка — свідки таких побоїв виростуть безпорадними і покірними, перейнявши таку модель родинних стосунків. Виходить замкнуте коло: агресія призводить до агресії…

Переглядів: 872

Україна — ЄС: скандинавська прохолода

Чехія, Литва, Словаччина і Польща готові укласти угоду про асо­ціацію з Україною вже на саміті країн Східного партнерства,  який відбудеться восени 2013 року у Вільнюсі. Проти виступає «скандинавська» група.

«Ми не вважаємо (договір) подарунком для українського уряду, а, швидше, відкриттям перспектив для українських громадян та запровадженням європейського порядку денного для українського керівництва», — цитує EUobserver високопоставленого дипломата однієї з названих країн.

Переглядів: 920

Ще й не бралися, а вже оскандалилися

Державне підприємство «Національний проект «Ел Ен Джі Термінал» має намір провести 3—4 грудня тендери на довгострокові кредити, необхідні для створення інфраструктури постачання скрапленого газу в Україну, а також на виконання передпроектних та вишукувальних робіт.

Як повідомляється у «Віснику державних закупівель», держпідприємство має намір отримати щонайменше на сім років кредити у розмірі 160 млн євро і 61,95 млн євро. Кошти необхідні для виготовлення проектно-кошторисної документації, виконання підготовчих робіт та початкової стадії будівництва морської частини проекту. Виконавець передпроектних та вишукувальних робіт повинен передбачити будівництво й експлуатацію LNG-терміналу в районі міста Южного у два етапи.

Переглядів: 885

Жертви знущань: сім із десяти

Декларація Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики Кетрін Ештон щодо Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками.

Насильство та жорстоке поводження щодня завдає шкоди жінкам будь-якого соціального походження. Щонайменше сім жінок з десяти по всьому світу зіштовхувалися із фізичним насильством у певний момент свого життя. Насильство не визнає жодних географічних, культурних, соціальних, економічних чи освітніх кордонів. Це феномен, що впливає на всі суспільства та приймає жахливі форми — від сексуального домагання до обрізання жіночих статевих органів, примусу до шлюбу та вбивства в ім’я честі. Цілком можливо, що насильство над жінками є найпоширенішим порушенням прав людини нашого часу. Насильство претендує на мільйони жертв щороку та викликає нестерпний фізичний та емоційний біль.

Переглядів: 914

Не купуйтеся і не продавайтеся!

Сексуальне рабство — й досі одна з актуальних проблем в Україні. Тільки за останній рік в нашій області виявлено одинадцять злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, та ліквідовано п’ять каналів постачання «живого товару» за кордон — переважно до Туреччини, Кіпру, Угорщини, Польщі та Німеччини.

«Дуже часто запрошення на високооплачувану роботу за кордоном прибиральницею, офіціанткою, танцюристкою або ж нянею дають злочинці, торговці живою плоттю, — застерігає начальник відділу карного розшуку у боротьбі зі злочинами в сфері торгівлі людьми ГУ МВС України в Одеській області Олександр Гринчук. — Треба бути насторожі, а вирішивши виїхати за межі батьківщини, перевірити документи в потенційного роботодавця. Однак і це не гарантує особистої безпеки в чужій країні. Як правило, злочинці дають подібні оголошення-пастки через мережу Інтернет».

Переглядів: 798

Звідки гроші в кандидата?

Політики заплатили за вибори більше грошей, ніж офіційно заробляють, а джерела цих коштів приховують

Експерти громадської ініціативи «Звідки?» презентували фінальні результати моніторингу фінансових витрат кандидатів у народні депутати. Громадянська мережа «Опора» представила моніторинг «польових» витрат політиків на виборчу кампанію, а комітет «Рівність можливостей» — аналіз інвестицій в агітацію за посередництва ЗМІ. Дослідження проводилося на основі аналізу витрат ключових кандидатів у трьох пілотних округах (222-й — Київ, 42-й — Донецьк, 73-й — Закарпаття), які разом репрезентують всю електоральну Україну. Моніторинг відбувався за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES).

Експерти громадської ініціативи «Звідки?» відзначили, що, на превеликий жаль, фінансовий ресурс продовжував відігравати чи не найвизначальнішу роль в успіху на виборчих перегонах.

Переглядів: 1208

Є чиясь заява — є кримiнальна справа

За новим Кримiнально-процесуальним кодексом проти будь-кого можуть порушити кримiнальну справу упродовж 24 годин

Новий Кримiнально-процесуальний кодекс (КПК) України таки змiнив пiвстолiтньої давностi документ ще радянського походження. I, треба сказати, змiни нас чекають справдi несподiванi. Зачеплять вони чи не кожного, але поки що мало хто про це здогадується.

То як же нас можуть притягти до кримiнальної вiдповiдальностi за новим кодексом? I чи цей документ зробить нашу правоохоронну систему гуманнiшою? У цьому газета «Експрес» (http://expres.ua/) спробувала розiбратися з допомогою юристів-практиків — Геннадiя ТОКАРЕВА, адвоката, члена громадської ради при МВС, та Тетяни МОНТЯН, адвоката i правозахисника.

Переглядів: 904

Героям Одеської наступальної

Того дня у Бессарабці сусідньої Миколаївщини відзначалося одразу два ювілеї й одна славна річниця — 155-ліття заснування села, 75-річчя області і 68 років з дня визволення від німецьких окупантів. Віддати глибоку шану полеглим воїнам Азербайджанської 416-ї Таганрозької Червонопрапорної ордена Суворова стрілецької дивізії і льотчикам 182-го винищувального авіаполку до мармурової дошки біля братської могили прийшли з оберемками живих квітів місцеві жителі й численні гості. Серед них був і генеральний консул Російської Федерації в Одесі Ю. Антонов.

Почесне право відкрити урочисте свято надали президентові аероклубу «Одеса», учаснику бойових дій в Афганістані  полковнику К. Оборіну. Затамувавши подих, присутні спостерігали за пілотом С. Чайченком, який на літаку Як-50 показав високу льотну майстерність, віддаючи військові почесті полеглим визволителям, — злетів у височінь, а потім соколом кинувся вниз і, в скорботі, похитуючи крильми, пронісся над братською могилою, де близько 70 літ спочивають герої. Саме тут, на межі Одеської та Миколаївської областей, невдовзі буде зведено меморіал слави і музей-панорама «Одеська наступальна операція 26 березня — 14 квітня 1944 року», спорудження яких вже почалося з ініціативи місцевих жителів, ветеранів. Промовці згадували подвиг визволителів далекого 1944-го, вдячно вклонялися їх світлій пам’яті.

Переглядів: 1583

Будинки, пам’ятки, апетити...

Про ситуацію з охороною пам’яток архітектури на Одещині розповіла журналістам начальник профільного управління облдержадмі­ністрації Наталія Штербуль.

Одеситів тривожить, що за будівництво розпочалося нещодавно на Приморському бульварі, 1, і чи законне воно. Наталія Миколаївна повідомила, що будинок Потоцького, розташований за цієї адресою, — пам’ятка архітектури і будівельні роботи проводяться незаконно. Забудовники, які оформили у 2008 році історико-будівельне обґрунтування, не змогли отримати узгодження центрального органу на реалізацію цього проекту, тож роботи ведуться без дозволу. Управління видало подання про зупинку робіт на об’єкті, але його проігнорували. Обласна інспекція державного архітектурно-будівельного контролю також вийшла на цей об’єкт, щоб зупинити роботи, але зробити це непросто, оскільки розі­брано дах, відтак архітектурній па­115м’ятці можна завдати ще більшої шкоди. Забудовник може спекулювати цим фактом, але діяти слід у правовому полі, дотримуючись законів.

Переглядів: 1450

Українські спеціалісти обирають Захід

Тотальна більшість (91%) висококваліфікованих фахівців з вищою освітою думають про роботу за кордоном, оскільки українську молодь не влаштовує економічна та політична ситуація в країні. І мова не лише про студентів — 30-річні фахівці висловлюють серйозні наміри шукати роботу за кордоном, насамперед у країнах Європи, США та Канаді. Такі дані було отримано в результаті опитування, проведеного Міжнародним кадровим порталом hh.ua в листопаді 2012 року.

Майже половина респондентів (48%) відповіла, що має серйозні наміри виїхати з України. 43% опитаних зізналися, що іноді розглядають можливість пошуку роботи за кордоном, і лише 4% зовсім не планують виїжджати з України. У той же час 5% респондентів хочуть використовувати навчання за кордоном для того, щоб залишитися там працювати.

Переглядів: 929

Наша пам’ять — наш порятунок

80-ті  роковини  Голодомору  1932 — 193

24 листопада, у день, коли українці згадують про жертви голодоморів, до скромного меморіалу в Одесі з квітами та молитвою прийшов кожен, у кому пульсує жива пам’ять про народні трагедії. Вони прийшли вклонитися тим, хто був приречений на голодну смерть лише за те, що українці не схотіли ставати рабами московсько-більшовицького окупаційного режиму.

Цьогоріч людей зібралося біля пам’ятного знаку менше, аніж попередніми роками. Що це? Симптоми втрати історичної пам’яті? Байдужість? Апатія? Саме такі риси культивуються в нашому суспільстві впродовж останнього часу. Якщо це так, то тенденція дуже тривожна — вкупі з ренесансними для комуністів результатами недавніх виборів до Верховної Ради. Бо саме комуністи були організаторами Голодомору та виконавцями цього вироку для українського селянства, властиво — для всього народу українського.

Переглядів: 932

Не замовкають дзвони...

Щорічно ОННБ ім. М. Горького проводить заходи, приурочені трагічним сторінкам історії України — Дню пам’яті жертв голодоморів, започаткованого відповідним указом Президента України 1998 року. Послідовно, особливо впродовж останніх восьми років, роботу з дослі­дження теми голодоморів в Україні здійснюють відомі науково-культурні та освітні центри Одеси: ОНУ ім. І.І. Мечникова, Історико-краєзнавчий музей і, власне, сама бібліотека. Тим самим науковці вносять посильну лепту у розкриття маловідомих сторінок історії нашого краю періоду 1921—1947 років.

Така робота важлива з огляду на той факт, що документи, які розповідали б про організацію, перебіг та масштаби голодоморів, у більшості випадків були знищені злочинною владою. Усе менше залишається в живих безпосередніх свідків тих жахливих подій.

Незмінними учасниками «круглих столів» з цієї проблематики є заступник директора з наукової роботи Історико-краєзнавчого музею Юрій Слюсар і доцент кафедри археології та етнології України ОНУ ім. І. І. Мечникова Наталя Петрова, а також аспіранти, магістранти та студенти цього закладу. Змістовні виставки, які супроводжувалися оглядами, підготували співробітники книгозбірні. Наші учасники акцентували увагу саме на прагненні наукового осягнення теми. Однак, зазначу, політичні чинники, ідеологічні установки української влади так чи інакше впливають на цей процес.

Переглядів: 906

На вершині Свободи

Оригінальною, чистою і світлою виставкою відзначили День Свободи одеські художники, назвавши її «Одеський нефігуратив». Той нефігуратив, котрий у задушливих 1970-х прорвав липке павутиння конформізму в образотворчому мистецтві рішучим наступом на мистецтво офіційне, дозволене, наступом на несвободу у творчості. В авангарді того прориву були молоді одеські художники. За час, що минув, ані дрібки не розтрачено з їхніх порохівниць.

За широкими вікнами виставкової зали по вул. Торговій, 2, — присмерк пізньої осені, тьмаві полиски моря. Та враз міняється все, щойно обступить тебе зусібіч це ясне світло і ця чистота, ця відкритість життю і ця сповідальність кольору, і цей соняшний темперамент переважної більшості творів. Як не дивно, але це лише друга така виставка, хоч Одеса, за визначенням самих митців, є центром абстрактного мистецтва. І виставка це підтверджує: чи не кожне ім’я викликає певні спогади, асоціації, а для справжніх поціновувачів — естетичну насолоду. Хоча прикро: більшість людей цього мистецтва не розуміє. Мабуть, це нормально. Хоч і нема тут їхньої вини. Естетичні уподобання не одного покоління совєтських людей виховувалися на творах соцреалізму — штучно створеного ідеологами творчого методу, який силував до конформізму та ламав творчі, а то й життєві долі митців. Тим людям дуже важко, а почасти й неможливо, перебудуватись, бо це неабияка праця душі. Відповідно, «ці роботи не просять грошей, але вони щось таки роблять з нами, вони несуть свободу, ні перед ким не прогинаючись» (з виступу на відкритті вернісажу). Принципи побудови пластичного образу тут кардинально відрізняються від історично-традиційних. Тому споглядання таких робіт потребує і певної теоретичної підготовки. Художники ці опираються на яскраві модерні тенденції ще минулого століття. А починали вони, гай-гай, ще у 1960—1970-х роках — незважаючи на цілковито негативне сприйняття цих ідей у суспільстві. Це засвідчує і книга відгуків однієї з виставок тих часів, «а ми ж тоді ще не виставляли справжню абстракцію» (свідчення художника Валерія Басанця). І слава Богу, що у ті роки не було зроблено репресивних кроків з боку владних структур. Це вже пізніше каральні органи взяли на свій облік всіх бунтарів, котрі не бажали творити так, як було наказано митцям у всіх жанрах.

Переглядів: 1157

Хто така «княжна Мещерська»?

26 листопада відомий літературознавець і мовознавець Тетяна Северинівна Мейзерська відзначила ювілейну дату народження

Пам’ятний для мене 2001 рік. У видавництві «Астропринт» виходить моя книга перша «Дух України». П’ять років збиралися кошти для цього. Здебільшого відгукнулися далекоглядні, розумні підприємці Одеси. Хоч немало було й таких (переважно банкіри), що відверто казали: «Хто тепер видає українську книгу? Хто її читає?» (Минуло, як бачимо, понад одинадцять літ, а такі убогодуми не перевелися; деякі з них навіть потовстіли, поповнивши лави олігархічних кланів).

Але перекинемося думкою у той час. Склалася певна інтрига навколо книги «Дух України». І раптом серед мовчанки з’являється величезна стаття в газеті «Чорноморські новини» за 8 серпня 2002 року: «Ознайомтесь: нова збірка Станіслава Конака». Підпис: Тетяна Мейзерська, професор кафедри української літератури Одеського національного університету. Оце так! Широко знана в філологічних колах Одеси і Києва (і не тільки — ще ж варт враховувати міжвузівські і міжнародні форуми різної тематики) доктор філологічних наук досить високо, таки ж справді професійно, оцінила мою працю. Це був для мене грім і блискавка водночас! Так глибоко занурюватися в лабораторію поета! Це було диво. Не забути цього, Тетяно Северинівно! Відтоді я відчув, що стоятиму в поезії твердо. І ніяке цунамі політичного чи «географічного» характеру не зрушить мене з моїх естетичних і етичних переконань. Дяка ж Вам велика.

Переглядів: 985

Мариністи на честь Олександра Маринеска

З метою гідного відзначення 100-річчя від дня народження нашого краянина, командира підводного човна «С-13», капітана 3-го рангу Олександра Маринеска, якому належить рекорд з водотоннажності потоплених ворожих транспортів за один бойовий похід у роки Другої світової війни, Одеське регіональне об’єднання творчих осередків мариністів ім. І. П. Гайдаєнка Всеукраїнської спілки письменників-мариністів оголошує міжрегіональний конкурс мариністів з дитячо-юнацької творчості.

Тема конкурсу: відображення подвигу Олександра Маринеска, а також мариністика в усіх її проявах. Номінації: поезія, проза, літературний переклад, образотворче мистецтво, історико-краєзнавчі розвідки. У творчих роботах використовується державна мова — українська, а також мови національних меншин, частка яких становить не менше 10 відсотків від усього населення (болгарська, гагаузька, кримсько-татарська, молдовська, ромська, російська, польська, угорська). До творів мовами національних меншин додається стислий переклад державною мовою.

Переглядів: 1039

Прислухайтесь, як б’ється серце...

Приємна новина. 21 листопада в Києві, в Центрі серця, відбулася щорічна церемонія нагородження кращого лікаря у сфері лікування аритмії, яку проводить Асоціація лікарів-аритмологів України. Лідером нинішнього рейтингу став керівник регіонального центру кардіохірургії Одеської обласної клінічної лікарні, завідуючий кафедрою внутрішньої медицини і серцево-судинної патології Одеського національного медичного університету Юрій Карпенко.

Диплом лідера Всеукраїнського рейтингу став визнанням великої наукової і практичної діяльності медика, визнанням колегами розробленого ним й успішно застосованого методу тримірного квартирування серця. Йдеться про операції, які проводилися в умовах навігації в 3D. Новітня технологія дозволяє з точністю до 1мм визначати мікроділянки хірургічних втручань на серці, де виявлена патологія. Складність ще й у тому, що живе серце, яке оперують, — об’єкт рухливий.

Переглядів: 3858

Команда перспективної юні

Нинішнього сезону відразу дві жіночі команди представляють СДЮСШОР №2 у чемпіонатах України з баскетболу. Слідом за створенням команди вищої ліги «Інтерхім-СДЮСШОР №2» на базі спортивної школи створений ще один колектив, який відстоюватиме честь міста в першій лізі вітчизняного жіночого баскетболу.

Наставниками команди першої ліги СДЮСШОР №2 став тандем тренерів — Лідія Канцлер і Катерина Глухова. Під керівництвом цих спеціалістів не один дівочий колектив спортшколи виборював першість Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги. У складі нової команди — вихованки тренерів, які виступають за команди СДЮСШОР №2 різних вікових груп у першості ВЮБЛ: кращі гравці 1994, 1996 і 1998 років народження. Акцент у кадровому питанні робиться на перспективну молодь.

Переглядів: 3877

Прості секрети гарного волосся

Доглянуте волосся — запорука привабливої зовнішності, впевненості у собі і своїй чарівності, показник здоров’я. Ми, на жаль, живемо в умовах, далеких від ідеальних, що позначається й на стані нашого волосся: воно січеться, тьмяніє, з’являється лупа, випадає... Щоб виправити ситуацію, слід систематично і грамотно доглядати за волоссям. Та якщо ваші зусилля не приносять бажаного результату, то необхідно звернутися до лікаря-трихолога. Звісно, наші поради не тим, кому потрібна фахова допомога, а тим, чиє волосся просто потребує додаткової уваги.

Насамперед слід пам’ятати, що догляд за волоссям практично не відрізняється від догляду за шкірою. Основні складові — очищення, зволоження і живлення, для яких слід застосовувати шампуні, бальзами і маски, які підходять саме вашому типу волосся. Та окрім зовнішнього до­гляду необхідно підживлювати шевелюру і зсередини. Для того, щоб вона була густа та мала гарний вигляд, в організмі має бути вдосталь вітамінів та мікроелементів, що є «будівельним матеріалом» для забезпечення нормального росту волосся: С, А, D, залізо, цинк, таурин, жирні кислоти. Останні містяться, зокрема, в оліях; таурин (амінокислота, яка підтримує баланс кальцію в організмі і стимулює процеси відновлення тканин, даючи змогу вирости новому волоссю) — у червоному м’ясі курки та індика; цинк (активізує синтез кератину, з якого складається стовбур волосини) — у м’ясі, горіхах, полуниці, а найбільше його — в морепродуктах.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net