Не студень, а добрий грудень!
Наближаються новорічні та різдвяні свята. Малеча чекає канікул, подарунків від Діда Мороза та якусь зимову чудасію. Батьки тим часом заздалегідь клопочуться про святковий стіл, сюрпризи для своїх чад.
Аби свою порцію свята отримали і сироти та вихованці інтернатів, а також діти з багатодітних родин, низка благочинних організацій (благодійні фонди «Добрий самарянин» та «Спадщина», Одеська Народна церква, проект «Добра справа» та альянс «Україна без сиріт») ініціювала проведення різних дитячих акцій. Одна з них — «Збери подарунок сироті». Вона триватиме з 12 листопада 2012 року по 5 січня 2013-го. До ініціативи долучилася Одеська молодіжна рада та ще близько 40 доброчинних організацій. Зважаючи, що добрими справами зайняли кожен день першого зимового місяця, студень символічно перейменували на «добрий грудень». Завершиться акція дитячим благодійним святом — «Народний різдвяний ярмарок» (4—5 січня), з якого ніхто з порожніми руками не піде.
Різдвяний ярмарок — проект не новий. Цій ініціативі на Одещині вже сім років. Організаторам вдається охопити щоразу більшу кількість дітей: із семи тисяч торік їхня кількість зросла до десяти. Ярмарок, незважаючи на назву, нічого спільного з бізнесом, торгами та збагаченням не має.
«Якщо подивитися в історії, то перші ярмарки завжди проходили поряд з церквою. Це були народні гуляння», — зазначив Денис Сердиченко, представник координаційної ради керівників громадських і благодійних організацій при одеському міському голові. Вхід на ярмарок вільний, а основними і найбажанішими гостями стануть діти з найвіддаленіших куточків області — сироти, вихованці шкіл-інтернатів, багатодітних сімей. Пріоритет нададуть малечі з різними фізичними та розумовими вадами. Сам ярмарок проведуть у сквері Георгія Гамова, 3, що на Молдаванці неподалік від Горбатого мосту. Свято обіцяє бути по-справжньому грандіозним. За словами Дениса Сердиченка, на ярмарку організують 11 «розважальних» секторів: один розповідатиме про саме Різдво, інший втілить у собі справжній Мультиленд із великими ляльками і так далі (у минулі роки із 400 волонтерів 120 були в костюмах казкових героїв). Кожен із секторів матиме свою родзинку. Наприклад, український — безкоштовно частуватиме всіх гарячою мамалигою та солодким чаєм.
За розвагами не забули й про подарунки. У рамках ярмарку проведуть акцію «Збери подарунок сироті». У символічні коробки кожна родина зможе вкласти частинку свого серця, часточку душі і зробити приємне обділеним долею дітям. Аби зорієнтувати городян, організатори розробили спеціальні пам’ятки, які чіплятимуть на дверні ручки магазинів, квартир, поручні в транспорті. У цих пам’ятках чітко визначено основні пункти того, що дарувати та як свій дарунок оформити. Зазвичай дарують канцтовари (ручки, олівці, блокноти, лінійки, фарби, розмальовки тощо), одяг (шкарпетки, колготи, шапки, рукавиці, шарфи...), іграшки (від м’яких до «Lego» та «jo-jo»), засоби особистої гігієни (мило, зубну пасту зі щіткою, шампунь, вологі серветки і т. д). Підліткам можна класти парфумерію та біжутерію. Єдина заборона — на продукти: швидко зіпсуються й не відомо, кому пакунок дістанеться — в дитини може бути харчова алергія, наприклад. Свій дарунок треба підписати: для цього в пунктах прийому існують уже готові наклейки з вказаними на них віком і статтю дитини. Приносити можна з 12 листопада по 20 грудня.
Зібрати подарунок можна буде й в одному з торгових центрів. Скажімо, у ТЦ «Рів’єра» стоятимуть волонтери акції. У кожного з них у руках буде флаєр з підказкою того, що можна купити. Якщо у вас нема часу самим шукати щось підходяще — вони зроблять це за вас, а ви лише розрахуєтеся на касі. Кудись возити подарунки також не треба: волонтери самі доставлять ваші сувеніри в пункт призначення.
«На жаль, цього року лише один торговий центр дав згоду на участь в акції. Але ми сподіваємося, що надалі підключаться й інші», — зауважив В’ячеслав Пузанов, представник благодійного фонду «Спадщина».
«Ми дуже на вас розраховуємо і зробили все можливе для того, щоб пункти збору дарунків були у ваших районах, щоб вам не довелося далеко переїжджати, переміщатися з цими пакунками. Один-два дарунки від сім’ї — це вже маленький крок доброчинності, маленький крок до милосердя і воістину християнської любові в таке прекрасне і світле свято Різдва», — звернулася до присутніх Наталя Терехова, організатор акції «Збери подарунок сироті».
«Досить шукати відмовки й виправдовування! Кожен може прийти і взяти участь», — закликав Анатолій Кавун, представник благодійного проекту «Добра справа».
Акція минулих років показала, що городяни запропонованим списком не обмежуються. Дарували навіть піаніно та цілу бібліотеку. Піаніно відправили в область, а книги передали в будинок престарілих.
За головну мету організатори ярмарки поставили перед собою не збір подарунків, а перевиховання громадського суспільства. Перевиховання від «споживача» до «дарувателя» — того, хто, не шкодуючи коштів, робить добрі справи, допомагає обездоленим та нужденним. «Люди зрозуміють, що благодійність — це цілком нормально. Вона — суть кожної людини. Я думаю, що, хоча б раз спробувавши, наші земляки робитимуть добрі справи завжди. Адже від цього можна отримувати таке ж задоволення, як від відпочинку на морі. Це приносить рівновагу нашій душі, — підкреслив Денис Сердиченко. — Ми одесити, і турбота про дітей — це наша спільна справа».
На ярмарок дітей привозитимуть не всіх одразу. Адже справитися з десятьма тисячами малюків та підлітків не так просто. Щоб не створювати рейваху, маленьких гостей розподілять на два дні (4 та 5 січня). Основне дійство, враховуючи досвід попередніх років, проведуть з 12.00 до 20.00, аби святкові вогні сяяли яскравіше. «Щогодини заїжджатиме десь по 500 дітей, залежно від того, скільки подарунків вдасться зібрати. Спочатку їх познайомлять із самим ярмарковим містечком, проведуть екскурсію та вручать подарунки. А потім діти матимуть змогу, разом з іншими відвідувачами, пограти в різні ігри, подивитися лялькову виставу», — деталізував розпорядок свята Денис Сердиченко. Звісно, без подарунків не залишаться і діти з благополучних сімей: у різних конкурсах кожен з них зможе щось собі виграти.
Пункти збору подарунків:
сквер Георгія Гамова, 3 (БФ «Добрий самарянин»),
вул. Лесі Українки, 64а (БФ «Спадщина»),
вул. Базарна, 45 («Добра справа»),
вул. Краснова, 14 (Молодіжна рада),
вул. Василя Стуса, 2б («Одеський культурний центр»),
ТЦ «Рів’єра» (селище Фонтанка),
просп. Ак. Глушка, 29, кв. 200 (церква «Світ божий»),
вул. Ростовська, 6 (церква «Ковчег спасіння»).

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206