Повернення Дон Кіхота
Три дні — 17, 18 і 23 листопада — в Одеському національному академічному театрі опери та балету прем’єра — знаменитий балет Людвіга Мінкуса «Дон Кіхот».
Уперше одесити побачили цей балет у 1933 році в постановці Павла Вірського та Миколи Болотова. У 1936-у Михайло Мойсєєв запропонував свою версію, що мала довге сценічне життя. У 1952 році спектакль був відновлений Вахтангом Вронським, який опирався на кращі зразки класичної традиції. Згодом на сцені оперного йшли різні версії балету, поки він не був знятий з поточного репертуару через реставрацію театру.
Власне, балет «Дон Кіхот» був створений двома знаменитими іноземцями, що жили і працювали в Росії впродовж багатьох років — балетмейстером Маріусом Петіпа та композитором Людвігом Мінкусом. Їх надихнула знаменита книга Мігеля де Сервантеса «Вигадливий ідальго Дон Кіхот Ламанчський», що вийшла у світ у 1605 році.
Найперша прем’єра балету відбулася у Москві, у Большому театрі, в 1869 році і мала грандіозний успіх завдяки іспанському колориту, яскравій хореографії, запальним танцям і простому сюжету.
Одеська версія балету у постановці заслуженого артиста Росії Юрія Васюченка базується на класичній хореографії Маріуса Петіпа та Олександра Горського. Як зазначив хореограф, для нього ця постановка — велика честь, оскільки його кар’єра у Большому театрі починалася саме з цього балету. Він виконував партію Базиля, тож постарався у хореографічній версії зберегти кращі традиції балетної школи Большого.
Для диригента-постановника Оксани Линів — це новий досвід, нові враження, нові відчуття. Музика балету — в повній гармонії з хореографією, як це створювалося Людвігом Мінкусом і Маріусом Петіпа. Балет, досить великий за обсягом, з двома антрактами, дуже виразний у всьому традиційному класичному багатстві, у своїй масштабній стилізації Іспанії, з характерними танцями, не здається затягнутим. Це одна з тих вистав, які дивляться, слухаються, сприймаються на одному подиху.
Не випадково у листопаді прем’єра відбудеться аж тричі. Сьогодні в Одеському оперному — чудовий колектив молодих талановитих солістів. Участь у прем’єрі для кожного з них — це значна подія в житті, відтак створена можливість показати свої таланти якомога більшій кількості молодих виконавців. Чимала роль у цьому спектаклі відведена й кордебалету. Адже у кожній сцені живе своїм життям Іспанія, звучить іспанська музика, виконуються іскрометні танці. Балет сповнений андалузькою романтикою, циганською екзотикою, таємничим царством дріад, шляхетністю Дон Кіхота й комічністю ситуацій.
Вистава традиційна, без жодного авангарду. Художник-постановник Наталія Бевзенко-Зінкіна створила дуже гарні, яскраві декорації та чудові костюми. Радує, що нова постановка виникла силами театру: у ній задіяні лише власні, не запрошені творці. Це одна із тих визначальних вистав, які користуються любов’ю глядачів і які повинні бути у репертуарі разом з «Лускунчиком» та «Лебединим озером».
Сьогодні «Дон Кіхот» вирушає в нову подорож у часі в Одеському театрі опери та балету. Хочеться побажати іспанському лицареві довгого і щасливого сценічного життя!
Ольга ФІЛІППОВА.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206