№ 87 (21351) субота 3 листопада 2012 року

Переглядів: 1023

Виборча арифметика 2012

Політику загалом і підсумки виборів зокрема не можна втиснути в рамки простих арифметичних обчислень. Це той випадок, коли «1» плюс «1» далеко не завжди дорівнює «2», як і «4» мінус «1» не тотожне «3». А відтак можемо тільки гадати, якими були б результати виборів на Одещині, якби претенденти на мандати, не ангажовані правлячою партією, зуміли домовитися між собою і запропонували виборцям на кожному з округів лише одного кандидата-опозиціонера.

Звісно, це мала б бути шанована людина і знана в області чи, принаймні, на певній території. Без сумніву також, одного лише імені замало. Потрібно вести ще й злагоджену агітаційну роботу. Так, у кандидатів від Партії регіонів і тих, кого вона проштовхувала, ресурси були незрівнянно більшими — і бюджетні кошти, які належать всім нам, але тратилися винятково від імені «синьо-білих», і медійна підтримка, й адміністративний ресурс з перешкоджанням у проведенні альтернативних мітингів, зустрічей, акцій, і приструнення різними методами працівників бюджетної сфери... Усе це було й усе це зафіксовано як порушення ведення чесної і рівноправної виборчої кампанії. Але представники опозиційних сил не мають права всю провину за результат голосування на Одещині перекладати винятково на партію влади, бо й самі допустилися багатьох промахів. І ці прорахунки необхідно дуже ретельно аналізувати й оперативно усувати, бо до наступних виборчих кампаній — до місцевих рад і президентської (це, якщо не збудеться прогноз деяких аналітиків, що президент невдовзі розпустить щойно обраний парламент, а якщо збудеться, то й позачергова до ВР) — зовсім небагато часу.

Переглядів: 1148

До «васильківців» на «Сорочинський ярмарок»

/_f/2012/87.jpg31 жовтня — 2 листопада на сцені Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька пройшли прем’єрні покази нової роботи трупи — вистави за п’єсою М. Старицького «Сорочинський ярмарок» за мотивами повісті М. Гоголя.

Режисер-постановник театру, заслужений діяч мистецтв України Костянтин Пивоваров задіяв у яскравій і великій постановці майже всю трупу «васильківців» і, звісно ж, провідних акторів, улюбленців одеської публіки — народну артистку України Ольгу Равицку, заслужених артистів України Павла Шмарьова, Марію Пивоварову, Діану Малу та інших.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Переглядів: 1043

«Еразмус Мундус» — твій шанс навчатися в Європі

«Еразмус Мундус» — освітня програма, з навчання та стажування студентів, аспірантів і викладачів у європейських ВНЗ, яка повністю фінансується ЄС.

З 2004 року програма «Еразмус Мундус» стала доступною і для громадян України. В Одесі тільки ОНУ ім. І. І. Мечникова бере участь у цьому проекті: в 2011—2012 роках 22 студенти та аспіранти вишу одержали можливість безкоштовно навчатися, стажуватися та проводити наукові дослідження в Греції, Іспанії, Італії, Литві, Польщі, Німеччині та Фінляндії, а семеро студентів з Італії, Литви, Німеччини та Португалії навчалися в ОНУ.

Переглядів: 6696

То скільки за балон, «Одесагазе»?

Антимонопольний комітет України оштрафував ПАТ «Одесагаз» на 120 мільйонів гривень за зловживання монопольним становищем.

Товариство, йдеться в повідомленні АМКУ, реалізовувало скраплений газ у балонах для побутових потреб населення за економічно необґрунтованою ціною, затвердивши ціну за балон скрапленого газу для всіх категорій населення, крім пільгових, у розмірі 309,54 гривні, що суттєво є вищою, ніж ціни на цей же товар в інших областях України. Комітет встановив, що 76,4% від загальної вартості скрапленого газу — закупівельна ціна.

Переглядів: 1340

Девальвація — це... добре?

Економісти лякали українців, що після виборів курс гривні стрімко падатиме. Новий парламент обрано, тож прийшов час обговорити ці прогнози. Заради цього й зібралися провідні економісти області за «круглим столом».

За словами доктора економічних наук, професора, завідуючого кафедрою світового господарства і міжнародних економічних відносин ОНУ ім. І. І. Мечникова Сергія Якубовського, невтішні прогнози ґрунтуються на економічному стані країни і таки можуть справдитися. Все залежить від Президента і його оточення. «Якщо вони побачать, що ситуація розвивається в неправильному напрямку і необхідно проводити економічні реформи, насамперед у податковій сфері, тоді можливий інший результат», — вважає він. Головна причина погіршення торгового балансу країни і зменшення золото-валютних резервів, впевнений, — тіньова економіка і вивезення величезних сум за кордон. Без реформ Нацбанк не зможе довго утримувати сьогоднішній курс і девальвація неминуча.

Переглядів: 910

«Гарбузодевіль» у Міськсаду

Хеллоуїн — свято вампірів, відьом, привидів та іншої нечисті — відзначили і в Одесі. Посеред Міськсаду молодь, з розмальованими під різні чудовиська, обличчями, водила танок «Гарбузодевіль». Дійство об’єднало близько тисячі учасників і глядачів різного віку і професій. Ініціатором виступив творчий колектив Одеської кіностудії «Артель».

Щоб свято нечесті вдалося і щоб зберегти інтригу у глядачів, учасники Хеллоуїна перед початком арт-мобу «Гарбузодевіль» пішли репетирувати під колонаду Воронцовського палацу. Там же відбулося і перетворення звичайних людей на зомбі і монстрів. Розмалюватися їм допомагали професійні гримери — студенти театрального училища. Для них участь в арт-мобі «Гарбузодевіль» — не лише розвага, а й хороша практика. Руку майстра видно відразу! «Гример бачить, де і що доробити. А непрофесійний грим — це фарби, які одразу скоцюрблюються і відпадають. Грим має щільно прилягати до обличчя», — зазначила гример Ганна. Така практика студенткам «театралки» до вподоби: велика кількість учасників арт-мобу і глядачів, які бажали прикрасити себе різними пиками, дозволяла проявити фантазію і втілити багато різних образів. «Класно! Мені дуже сподобалося. Всі підходять: можна мені те зробити, або краще ось це… Підходять, аби порадитися. Я ще з таким не стикалася», — все ще не відійшла від вражень Ганна.

Переглядів: 2154

Піррова перемога президента

Віктор Янукович отримав на виборах бажаний результат: у новому парламенті його партія разом із сателітами матиме більшість «із запасом». Однак опитані Deutsche Welle експерти називають цю перемогу «пірровою».

Новий  виборчий  закон:
голосів менше, мандатів — більше

Вибори відбулися у точній відповідності до сценарію Адміністрації президента: зручний закон про вибори, ухвалений торік з ініціативи Віктора Януковича і його команди, перетворив поразку партії влади на її перемогу. Партія регіонів, втративши порівняно з виборами 2007-го

Переглядів: 6836

Українська гарден-леді з Нью-Мексико

Жваву, балакучу емігрантку з України Валентину мешканці невеличкого містечка Хетч (штат Нью-Мексико) охрестили гарден-леді, що означає — садівниця. Не дивно, бо працьовиту, товариську, привітну жінку майже увесь рік сусіди бачать на городі. Дбайливо прополює огірки, підв’язує високі (понад три метри) кущі помідорів, плекає капусту, вирощує трикілограмові червоні буряки. Всім цим щедро пригощає сусідів.

До знайомства з гарден-леді далеко не всі знали, як виглядає на грядці зелений кріп. Його тут звикли бачити здебільшого сушеним або замороженим. А тут — на тобі! — цілі кущі. На Валентининому городі є все те, що й на Батьківщині: огірки, кабачки, помідори, капуста, буряки, баклажани, морква, картопля й різноманітна зелень. Поруч з городом жінка розбила молодий сад — персики, яблуні, груші, сливи, виноград, обліпиха з ожиною. Є навіть полуниці й лікарські трави — меліса, донник, цукрова тростина, соком якої сім’я підсолоджує страви.

Переглядів: 6828

Такий характер

Гадаю, не лише я, а й багато хто з мого тодішнього оточення пам’ятають великого майстра з налагодження друкарських машин Федора Дмитровича Захарченка, який працював на Одеській книжковій фабриці. Продукція цього підприємства була відома не лише в нашому місті, а й далеко за його межами. Книги, технічні посібники, плакати, календарі, різноманітна пропагандистська та рекламна література — далеко не повний перелік того, що виходило з фабричних цехів.

Серед одеситів, гостей міста все це мало великий попит. Бо майстри-офсетники надавали великої уваги якості друку, дбаючи про те, щоб їхня продукція відповідала найвищим технологічним вимогам. Цього вдавалося досягти завдяки тому, що на підприємстві панував особливий моральний клімат, коли високо цінувалася саме професійність, а не якісь інші якості.

Переглядів: 1132

Час сутіні*

Десь поблизу жила ріка, і Сіру бентежив лоскітний дух текучої води. Стояча пахла не так.

Стояча, хай би які джерела її живили, має інший смак і запах, бо поневолена берегами. Сіра вклала, як на сон, голову на лапи і спостерігала за галявиною — денцем улоговини. На відстані кількох стрибків від неї бавилися під наглядом няні дітки. Хлопчик і дівчинка. Вартовий із тупорилим автоматом спав стоячи біля дрюка — тимчасового шлагбаума на в’їзді. Тягучий підйом до ріки був лисий. Із протилежної сторони зеленів підковою молодий ліс з чагарниковим підростом. Від ріки тягнуло таким духом волі, що Сіра ледь утримувалася, аби не задерти голову і не завити в синє небо. Саме до ріки й треба бігти. Лісочок — пастка. Нянька плутала задум. Надто пильна нянька. Якщо дівча бралося розгойдувати малого сильніше, вона тут-таки гальмувала гойдання, така кинеться навперейми без роздумів. Гойдалка також ускладнювала справу. Її встановили лиш сьогодні, що могло означати затримку хазяїв ще на день-другий, а могло й нічого не означати. Пихнули та й поїхали. Інша справа, якби дітлахи хлюпалися у басейні. Жодних перешкод.

Переглядів: 1426

Незнана гілка Шевченкового роду

Закінчення. Початок у номерах за 27 жовтня та 1 листопада.

Більше Филимон Красицький (оце він на знімку) до Березівки не приїжджав. Через багато-багато років дочка Катерини Василівни Ольга Йосифівна Бархова, журналістка, опинившись із чоловіком-військовим на Камчатці, випадково познайомилася з військкомом міста Єлізово, де мешкала, і дізналася, що той теж з однієї з гілок Шевченкового роду. Звали його Віталій Трохимович Лисенко. Саме він і дав їй портрет Филимона Якимовича, а ще — надрукований в Україні великий спогад дочки молодшого сина Катерини Григорівни Шевченко-Красицької — Максима. Їй у 1964-у було вже 92 роки, однак і в такому солідному віці вона, Катерина Максимівна Красицька, змогла розповісти дочці Антоніні дуже важливі речі (гляньте на фото). Було це під час святкування 150-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка.

Переглядів: 963

Пісенна монета

У Музеї грошей Національного банку України відбулася презентація нової пам’ятної монети «Українська лірична пісня». Відповідні монети номіналами 10 та 5 гривень введені в обіг 29 жовтня.

«Мені випала велика честь презентувати монету, яка є унікальною в нашій серії пам’ятних монет, — відзначила заступник голови НБУ Віра Ричаківська. — Монета номіналом 10 гривень насамперед унікальна тим, що ми застосували нову техніку карбування — емаль».

Переглядів: 3459

Псоріаз: хвороба тяжка, але контрольована

В останніх числах жовтня медична спільнота щороку відзначає Міжнародний день псоріазу, на який нині страждають більше 125 мільйонів людей у всьому світі (в Україні хворобу діагностовано у понад 1,5 мільйона громадян, а на Одещині на неї хворіє не менше 3% населення).

З 2004-го цей день відзначають під патронатом Міжнародної федерації асоціацій псоріазу (IFPA), до якого Всеукраїнська громадська організація «Українська асоціація псоріазу» приєдналася в 2009 році.

Переглядів: 931

Питна вода із... водомата

На ринку «Привоз» відкрито перший в Україні автомат з продажу води високого ступеня очищення. Цей важливий соціальний крок здійснено в рамках реалізації національного проекту «Якісна вода».

Вартість 1 літра — 50 копійок, тоді як літр бутильованої води людям обходиться в 2,5—3 гривні.

— Сам проект розрахований на п’ять років і реалізовується на позабюджетні кошти. Протягом цього часу планується не лише забезпечити українців якісно очищеною питною водою, а й за допомогою інвестицій налагодити виробництво високоякісних фільтрів з очищення води, — так сказав керівник національного проекту «Якісна вода» Олександр Цибров під час церемонії відкриття першого водомата.

Переглядів: 984

Апокаліпсис? Та ні — зима!

Фахівці російського гідрометцентру не помітили ніяких особливих змін клімату, які могли б свідчити про наближення кінця світу. За їхніми словами, 21 грудня 2012-го планету чекає не апокаліпсис, а настання

Фахівці відомства, зауважує керівник Росгідрометцентру Роман Вільфанд, не прогнозують настання апокаліпсису, а лише простежують звичайні прикмети початку зими. Відтак радить дивитися у майбутнє з оптимізмом. «До 22 грудня з кожним днем астрономічний світловий день ставатиме дедалі коротшим. На початку третьої декади грудня він триватиме лише 7 годин — дуже мало. Ніяких інших прикмет, які вказували б на кінець світу, нема», — цитують Романа Вільфанда інформагентства.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net