Переглядів: 931

Дискримінаційні обмеження

Громадські організації, правозахисники та науковці звернулися до Президента Віктора Януковича з відкритим листом-закликом не допустити обмеження свободи віросповідання в Україні, повідомляє Інститут релігійної свободи.

«Ухвалений закон передбачає внесення суттєвих змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», щодо яких свої заперечення висловила Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій… Незважаючи на це, під час розгляду у другому читанні законопроект № 10221 був поспішно проголосований без будь-якого обговорення та за відсутності таблиці поправок до другого читання з боку профільного ко­мітету», — зазначається у відкритому листі. Представники громадськості висловили переконання, що до зазначеного закону, прийнятого 16 жовтня 2012 року, голові держави слід застосувати право вето та повернути його на доопрацювання у Верховноу Раду.

У зверненні наводяться такі основні застереження до прийнятих змін.

Ускладнення порядку набуття релігійними організаціями статусу юридичної особи (статті 13, 14 Закону про свободу совісті) не відповідає цілям адміністративної реформи, спрямованої на впровадження принципу «єдиного вікна» при наданні адміністративних послуг, зменшення корупційних чинників та бюрократичних перепон у діяльності недержавних інституцій.

Прийнятий закон закріплює дискримінаційні положення у Законі України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо порядку організації мирних зібрань за ініціативи віруючих чи релігійних організацій (ч. 5 статті 21), що ставить їх у нерівне становище з іншими ініціаторами мирних зібрань та суперечить статті 39 Конституції України. Зокрема, зберігається дозвільний порядок організацій мирних зібрань, включно з вимогою щодо отримання відповідних дозволів не менше ніж за 10 днів до бажаної дати їх проведення.

Розширення переліку контролюючих органів не сприятиме забезпеченню права на свободу віросповідання, адже саме органи влади найчастіше стають порушниками законодавства у цій сфері.

У зв’язку з цим громадськість закликає Президента застосувати право вето до прийнятого законопроекту № 10221 з метою забезпечення конституційного права громадян на свободу віросповідання.

Серед підписантів відкритого листа:

Євген ЗАХАРОВ — голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини, співголова Харківської правозахисної групи; Аркадій БУЩЕНКО — виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини; Анатолій КОЛОДНИЙ — президент Української асоціації релігієзнавців, професор, заслужений діяч науки України; Мирослав МАРИНОВИЧ — президент Інституту релігії та суспільства Українського католицького університету; Максим ВАСІН — виконавчий директор Інституту релігійної свободи; Віктор ЄЛЕНСЬКИЙ — президент Української асоціації релі­гійної свободи; Тетяна БОРДУНІС — президент ВБО «Всеукраїнський правозахисний рух «Гідність»; Андрій РОХАНСЬКИЙ — представник Інституту правових до­сліджень та стратегій; Олександра МАТВІЙЧУК — голова правління Центру громадських свобод; Людмила ФИЛИПОВИЧ — виконавчий директор Центру релігійної інформації і свободи, доктор філософських наук, професор; Тарас АНТОШЕВСЬКИЙ — директор Релі­гійно-інформаційної служби України, та інші.

Лист відкритий до підписання зацікавленими представниками громадських організацій і наукових установ, експертами та громадськими діячами. Повідомлення про його підтримку можна надсилати на електронну адресу: veto@irs.in.ua із зазначенням імені та посади в репрезентованій підписантом організації.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net