Переглядів: 2119

Заповідники під забудову

Природоохоронці вважають схвалення закону про спрощення землевідведення загрозою національній безпеці України. Про це вони повідомили на прес-конференції, присвяченій проблемам деградації довкілля, яке відбудеться, якщо президент підпише законопроект під номером 11116 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення» (внесений народним депутатом від ПР Юрієм Мірошниченком).

«Народні депутати, які проголосували за підтримку законопроекту Мірошниченка, або зовсім не розуміють, що роблять, або ж свідомо зраджують Україну, ставлячи їй такий вирок, — пояснює Яро­слав Мовчан, голова Національного екологічного центру України. — Запропонований механізм вилучення та передачі земель природно-заповідного фонду без участі природоохоронних органів знищить рештки заповідних земель, яких і так наполовину менше, ніж потрібно для здорового життя українців». «Цей закон суперечить вимогам екобезпеки як одного з основних принципів земельного законодавства (стаття 5 Земельного кодексу України. — Прим. Ред.) та порушує встановлене статтею 50 Конституції України право громадян на безпечне для життя та здоров’я довкілля», — переконаний еколог.

«В Україні дефіцит води з кожним роком стає дедалі гострішим: пересихають річки та луки, зникає вода в криницях. У такій ситуації влада, здавалося б, мала вживати заходів для підтримки екологічного балансу. — додає Сергій Шапаренко, голова ради ЕкГ «Печеніги». — Та де там! Наші можновладці, мабуть, живуть у паралельному світі: втілена в законах народного депутата Мірошниченка адмінрефома спрямована на фактичне знищення екологічного контролю. Можна, звісно, забудувати і заповідні ділянки, і прибережні, і лісові. Але кому вони будуть потрібними, коли стануть пустельними?»

Не менш небезпечним громадські експерти вважають проект Міненерго про спрощення надання землі для нафтових і газових свердловин (мова про законопроект, запропонований Міністерством енергетики та вугільної промисловості «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо спрощення надання земельних ділянок для спорудження, будівництва, експлуатації та обслуговування нафтових і газових свердловин і пов’язаних з їх обслуговуванням чи експлуатацією об’єктів трубопровідного транспорту, виробничих споруд, під’їзних доріг, ліній електропередач та зв’язку». — Прим. Ред.). Цей проект легковажно пропонує, щоб місця розташування нафтових і газових свердловин, розташованих на особливо цінних землях, погоджували обласні ради замість Верховної, а затверджував не Кабмін, а облдержадміністрації, які більше керуються інтересами своїх регіонів, аніж всього народу.

Учасники прес-конференції закликали народних обранців відхилити цей законопроект та зняти його з розгляду.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net