Переглядів: 1048

Дебютний сезон

Ось уже більше десяти років на базі СДЮСШОР №2 функціонує жіноча баскетбольна команда, яка захищає кольори Одеси в чемпіонатах України. У різний час різні титульні спонсори допомагали нашим баскетболісткам і різні назви носив спортивний колектив. На зміну «Білій акації», що проіснувала дев’ять років, у Південній Пальмірі з’явився клуб «Інтерхім-СДЮСШОР №2».

Щаслива зустріч директора СДЮСШОР № 2, заслуженого тренера України Бориса Давидовича Литвака і генерального директора ТОВ «Інтерхім» Анатолія Семеновича Редера завершилася створенням добродійного Фонду підтримки і розвитку дитячого й жіночого баскетболу в Одесі ім. Й.Я. Кесельмана. Прославлений тренер, іменем якого названий фонд, виховав не одне покоління баскетболісток, у тому числі й випускницю СДЮСШОР № 2, нині майстра спорту міжнародного класу, за­служеного тренера України Ірину Вікторівну Щипакіну. Тандем наставників новоствореного колективу у складі головного тренера Ірини Щипакіної і тренера Людмили Іус, що прийняв дівчат під своє крило, вже мав досвід роботи в одеській команді. Саме під їхнім керівництвом був досягнутий найвищий наразі результат — четверте місце в чемпіонаті України. У цьому сезоні молода амбітна дружина має намір довести свою спортивну спроможність. Забезпечення життєдіяльності команди взяв на себе фонд ім. Й.Я. Кесельмана, президентом якого є син Йосипа Яковича — Віктор Ворожко.

— Як і раніше, у складі команди — вихованки СДЮСШОР № 2. Сьогодні визначився її кістяк, — розповідає Ірина Щипакіна. — Звичайно, ще необхідно покращувати зіграність, потрібно створити колектив однодумців. Кожному гравцеві дається шанс проявити себе, і я вірю, що дівчата ним скористаються. Є кілька спортсменок, які мало грали в попередньому чемпіонаті, але я теж сподіваюся на них. А для того, щоб одержати ігровий час на майданчику, їм необхідно працювати з подвоєною самовіддачею. У заявці є п’ять молодих гравців 1996—1997 років народження. Вони виступатимуть у першій лізі чемпіонату України, а кращих ми залучимо до тренувального процесу з командою і до ігор у вищій лізі. Нема в складі Олени Чистякової та Аліси Ягодки, які відхилили запрошення грати в команді, вирішивши серйозно зайнятися навчанням.

— Раніше ви вже тренували «Білу акацію». Що зараз робитимете по-іншому, використовуючи набутий тренерський досвід?

— Будь-яка людина, яка постійно працює у своєму напрямку, вдосконалюється, здобуває нового досвіду, нових знань. Працюючи в Росії, я багато чого навчилася у кращих жіночих тренерів Європи: Наталії Хейкової, Поки Четмен, Альгідраса Паулаускаса, Олександра Ковальова. Величезний досвід і тренерську практику дали мені три роки роботи в штабі національної збірної України. Для себе я зробила висновки як у системі підготовки команди, так і в спілкуванні з гравцями.

— На що робили акцент у передсезонній підготовці і що зміниться у грі команди в нинішньому сезоні?

— Ми почали тренуватися з 20 серпня. Працювали в залі.  Спочатку акцент робився на фізичну і технічну підготовку. Потім додали відпрацювання тактичних елементів. Було важкувато, але зараз, бачу, дівчата втягнулися й добре сприймають навантаження. У рамках підготовки брали участь у турнірі в Гомелі, де проводили зустрічі із сильними тамтешніми командами, які мають досвід виступів у єврокубках. Ці ігри показали наші слабкі і сильні сторони, визначили, над чим потрібно працювати насамперед. Радує, що гра у захисті була на рівні — пропускали менше 60 очок. А от дії в атаці необхідно корегувати. Слід працювати і над підвищенням індивідуальної майстерності гравців. Дівчата вже розуміють, що вони можуть змагатися на рівних і вигравати в найсильніших суперників. Утім, на початковому етапі для мене важливий не так результат, як сама гра, її почерк. Будемо працювати, щоб він поліпшувався з дня у день, що в підсумку призведе до вищої якості гри.

— Які завдання ставить перед командою в дебютному сезоні керівництво клубу?

— Розмови з керівництвом про завдання на сезон ще не було. Але, думаю, якщо запитати про це особисто в кожного з гравців, вони скажуть, що боротимуться за медалі чемпіонату. Бо якщо не думати про перемоги, навіщо тоді займатися спортом? Спосте­рігаючи за тим, з якою старанністю тренуються дівчата, можу сказати, що прагнення їм не бракує.

— На якому майданчику команда проводитиме домашні зустрічі?

— Стартову гру проведемо на майданчику СДЮСШОР № 2, і якби розмір залу дозволяв умістити більшу кількість глядачів, то там і грали б весь чемпіонат. На наступні тури ми вибрали зал Національного політехнічного університету.

Олександр ШНАРЕВИЧ.
Прес-служба Одеської обласної
федерації баскетболу.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net