Дещо про давню історію
Не згасає величезна зацікавленість українського соціуму минувшиною нашої Батьківщини. Дедалі більше з’являється публіцистичних, художніх, науково-популярних творів та наукових праць, присвячених давній українській історії. Байдуже, як називалася країна раніше або як називали українців у минулому, як оцінюють і сприймають культуру, побут, релігію наших предків сучасники. Основа лежить в іншій площині, а саме — у чуттєвому сприйнятті нашої кількатисячолітньої тяглості в усіх її проявах.
Саме таке розуміння прадавньої історії подає у своїй новій книзі «Пращури України і сучасність» дослідник і популяризатор минувшини нашого краю, передусім — його рідного Білгорода на Дністрі, Олександр Павленко.
Автор використав нові наукові факти про походження цивілізацій, зокрема на терені сучасної України. Дуже цікавою є спроба дослідження нашої минувшини не лише в українській археології, фольклорі, історії, літературі та мистецтві, у наукових дисциплінах, а й у поезії, зокрема у творчості Тараса Шевченка та інших. Себто як майстри слова відчували і віддзеркалювали її у своїх творах.
Книга Олександра Павленка суттєво доповнює той напрямок наукових і науково-популярних тенденцій, які визріли за останні десятиліття і прямують своєю дорогою, не зважаючи на здебільшого шалену критику ворогів і помірковану недоброзичливість недругів України. Вона доповнена мовно-порівняльними таблицями різних давніх і сучасних мов, що підтверджує буття наших предків під різними іменами в офіційній історіографії, яка вже давно переглядається в усьому світі та збагачується новими науковими дослідженнями.
Книга ілюструється численними артефактами з археології, цінними джерелами з міфології, мовознавства, літератури та поезії і може значно збагатити погляд на давню історію України не лише школярів, а й зрілих людей, які не вивчали української історії та культури. Вона може стати важливим елементом у формуванні національної свідомості та патріотизму.
Анатолій МИСЕЧКО,
доцент кафедри історії України
ОНУ ім. І. І. Мечникова.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206