Переглядів: 848

Сонцем випещені грона

По-літньому теплим сонцем зустрічало селище Каштани Бахчисарайського району (АР Крим) учасників VIII всеукраїнського конкурсу майстрів збору винограду, організованого ТМ «Золота амфора». Три десятки висококласних спеціалістів цієї справи з основних виноробних регіонів України — Закарпатської, Одеської, Миколаївської, Херсонської областей і, звісно ж, з Криму — з’їхалися сюди, щоб і в майстерності позмагатися, й спільні проблеми обговорити, й ознайомитися з новинками галузі, якими щедро діляться організатори.

Як відомо, рівнинний степовий Крим — унікальна зона виноробства, із своїми особливими винами, які ніде у світі (навіть на Південному березі Криму) повторити неможливо. Напівпустельний клімат кримської рівнини, багатий на сухі і сонячні дні, має в долинах річок більш м’який характер. Особлива гірсько-долинна циркуляція забезпечує спадання свіжого гірського повітря у літні ночі і підняття теплого вологого морського — взимку. Краї долин і звивисті береги просторих старих русел створюють різносторонні нахили до півдня та забезпечують захист від пронизуючих вітрів і морозів. Саме тут, на плантаціях «Алеф-Віналь» загальною площею 2772 гектари, росте добірний виноград 30 найвідоміших у світі сортів. Потужна сучасна агротехніка використовувалася на всіх етапах роботи, починаючи з плантажу (оранки на глибину 70 сантиметрів) і закінчуючи розпушуванням міжрядь. Зараз на 712 гектарах виноградників застосовується крапельне зрошення. Воно не тільки напуває рослини влітку, а і рятує їх взимку від морозів, утворюючи над землею туман.

Кілька років виноградарі старанно і дбайливо піклувалися про молоду лозу, й тут їм на допомогу прийшла надзвичайно сонячна і тепла погода, яка панує останнім часом в Україні. Особливо помітно кліматичні зміни проявилися на території кримських гірських долин, де зафіксовані неймовірно спекотні сонячні дні та рекордно теплі, за останні 130 років, ночі. Це явище сприятливо вплинуло на врожай — уперше за багато років виноградарі отримали дивовижно соковиті і, як ніколи, солодкі ягоди з неповторним ароматом і насиченим смаком. Саме з таких досконалих, на думку виноробів, грон народився справжній винний шедевр — нова сортова колекція ТМ AMFORA-2007, яку й представили журналістам, що висвітлювали VIII всеукраїнський конкурс майстрів-виноградарів.

Включення в назву нової колекції вин, презентованої у 2012 році, числа «2007» пояснюється тим, що саме того року в Криму була висаджена добірна лоза кращих французьких та італійських сортів, які й дали ідеальний за своїм смаком виноград. Саме він і удостоївся права стати часткою унікальних вин — білого «Шардоне Амфора-2007» і червоного «Мускат Амфора-2007». Створене з нього вино гідне того, щоб бути представленим на європейському ринку. Гарантією якості продукту є паспорт європейського зразка, який додається до кожної пляшки, і в якому розказано не тільки про смак, букет і колір вина, з якими стравами його краще вживати, а й про особливості кліматичних умов і місцевості, де росте лоза, а також про етапи народження напою найвищої якості. Такий підхід — нове слово в україн­ському виноробстві і справжній злет до вершин європейської якості вина.

Познайомившись зі зразками вина, виготовленого з ягід, вирощених на плантаціях «Алеф-Віналь», учасники конкурсу перейшли до змагання у професійній майстерності. Біль­шість показала настільки гарні результати, що журі на чолі із завідуючим кафедрою виноградарства Кримського аграрного університету, професором Олександром Диканем було змушене розширити число призових місць. Журі присудило три третіх місця, два других і одне перше. Кращою з кращих стала майстер Наталя Демчук (господарство «Плодове», Крим) — у подарунок їй вручили плазмовий телевізор. Друге місце розділили Олена Нігрей (ПАБ «Радсад», Миколаївська область) і Тамара Іванова (господарство «Бурлюк», Крим), а третє — Валерій Пилипенко та Лариса Івах (обоє — «Плодове», Крим) і Наріман Аблялімов (ПАТ «Старокримський», Крим). Володарям других і третіх місць вручили побутову техніку, а всім учасникам конкурсу — продукцію ТМ «Золота амфора».

На жаль, команда з Одеської області, представлена виноградарями ПАТ «Харчовик» з Болградського району, у число призерів не потрапила, хоча й була близькою до цього. Тож одеситам залишається сподіватися, що наступний рік буде сприятливий і для виноградарської галузі загалом, і для нашої команди зокрема.

Що ж стосується врожаю нинішнього року, то компанія «Алеф-Віналь» планує зібрати на 10% більше, ніж у минулому. І запорука цього — постійне насаджування молодих кущів. За словами головного агронома підприємства «Старокримський» Володимира Оксюка, надзвичайно тепле і сонячне літо подарувало відмінний за якістю врожай, що дасть насичені і духмяні вина.

Одночасно компанія продовжує будівництво в смт Поштове багатофункціонального комплексу з розливу вина і коньяку. Фундамент уже закладено і зведено металоконструкції. Із запуском його в експлуатацію «Алеф-Віналь» почне розливати всю продукцію безпосередньо в Криму, де й розташовані її виноградники.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

Одеса — Каштани (АР Крим) — Одеса.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua