Переглядів: 6808

Опозиція: фальсифікація починається сьогодні

Вибори «накриють» Україну лише через місяць, однак уже сьогодні потенційні депутати ВР бачать фальсифікації. Оскільки такі речі краще попереджати, кандидати в одномандатних виборчих округах Одеської області від Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Володимир Усов, Сергій Шумський, Олександр Борняков та Олександр Сомов за участю юриста Оксани Добровольської провели прес-конференцію «Фальсифікація результатів майбутніх виборів починається сьогодні», на якої розповіли про масові порушення при жеребкуваннях з формування комісій.

Так, за їх словами, на Одещині під час проведення жеребкувань для формування дільничних виборчих комісій мали місце грубі порушення законодавства з боку представників органів влади і самих членів окружкомів. Якщо ж жеребкування пройшло відносно чесно й опозиційним силам вдалося отримати по чотири — п’ять представників у комісії, результат не влаштовує Партію регіонів, тож уповноважені особи вже висловлювалися за його повторне проведення. Крім того, протоколи результатів жеребкування часто не видаються під надуманими приводами, відтак у представників опозиції є з чим іти до суду.

За словами юриста обласної організації ВО «Батьківщина» Оксани Добровольської, проблеми починалися ще на етапі внесення кандидатур: для опозиційних сил створювалися штучні перешкоди і бар’єри, вимагали документи, не передбачені законодавством, у тому числі ті, які мають внутрішньо­партійний характер. «Доходило до абсурду — в деяких округах пропоновані документи не приймали, оскільки на них не стояло підпису Юлії Тимошенко», — зазначила Оксана Добровольська. Що ж до жеребкування, сказала вона, окрім інших порушень, у жодній з комісій не були заздалегідь вивішені списки, тож учасники жеребкування не знали, під яким номером вони йдуть. Оригінали постанов, які, згідно із законодавством, повинні пред’явити протягом чотирьох годин, у всій області вдалося отримати тільки від двох комісій.

Кандидат в народні депутати Володимир Усов наголосив, що чи не найнеприємніший наслідок усіх передвиборних правопорушень — це мінімальна кількість представників опозиції в комісіях. Так, в окружній виборчій комісії 135-го округу вісімнадцять осіб, з яких шістнадцять представляють Партію регіонів або ж її сателітів. «Шестеро членів комісії — викладачі Одеської юридичної академії (ця інформація — у відкритому доступі), і той факт, що кандидатом від Партії регіонів по цьому округу йде президент саме цього навчального закладу Сергій Ківалов, не можна вважати лише вдалим збігом», — підкреслив Володимир Усов і додав, що для владної партії все це наче куплена лотерея: крутитимуть барабан, доки не випаде «правильна» цифра.

Ще один кандидат у депутати Олександр Борняков розповів про зловживання з боку керівництва комісії виборчого округу №142, де проведення жеребкування у встановлені законом терміни взагалі було зірвано. «Керівники ОВК спільно з головою Тарутинської райради Іваном Бузіяном, ігноруючи вимоги законодавства, виштовхували журналістів із засідання комісії, щоб запобігти висвітленню події», — повідомив він. За словами кандидата в депутати, керівництво комісій включає до складу ОВК так званих «двійників» від структур, близьких до Партії регіонів, для того, аби у складі виборч­комів представників кандидатів від Об’єднаної опозиції було якомога менше.

Організатори прес-конференції стверджують, що зафіксували безліч фактів відвертої фальсифікації керівництвом ОВК №№ 134, 135, 136, 140, 141, 142, 143, а також створення штучних перешкод у процесі подання кандидатур для включення до складу дільничних виборчих комісій №№135, 136, 140, 142, навмисного зриву роботи окружної комісії №142 та інших порушень законодавства. У колективній заяві кандидати в депутати від Об’єд­наної опозиції вимагають від Генпрокуратури України припинити факти фальсифікації виборів в Одеській області, яка є лідером щодо порушень виборчого законодавства. За усіма цими фактами в суди вже направлено кілька позовів і готуються нові.

Людмила ІВАЩЕНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net