Переглядів: 1091

Ми ручкалися з... братами Грімм

П’ятнадцятеро одеських школярів нещодавно повернулася з Німеччини, куди їх запрошували на канікули активісти благочинної організації «Журавлі в окрузі Майн Кінціг-крайз», які не перший рік опікуються дітьми ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, евакуйованих та переселенців.

Багаторічна дружба дорослих людей і тих, хто не бачив самої аварії, бо народився вже після неї, але став неповносправним через згубний вплив радіації, переросла в серйозну опіку іноземних громадян над українськими дітьми.

Сама організація, яку очолює добросердечна Ірмгард Лебкюхнер, проста німецька вчителька, існує на пожертви немолодих за віком людей, які віддають частину своїх заощаджень на те, щоб діти з України, визнані інвалідами, мали чим оплатити навчання в музичних школах, на курсах іноземних мов; а комусь на прислані з Німеччини гроші батьки купують шкільну форму, взуття, а то й вітамінні соки та фрукти, вельми необхідні ослабленим хворобами організмам. Не в копійку обходиться й організація щорічних поїздок на канікули, яку для наших дітей сповна оплачують доброчинці.

Цього літа, як і минулого, одеситів оселили в молодіжному таборі поблизу міста Гельнхаузен, який за півсотні кілометрів від Франкфурта-на-Майні. Дітям за­пропонували цікаві розваги та пізнавальні екскурсії: поїздки до зоопарку, до середньовічних палаців, до парку розваг з численними атракціонами. Малеча з великим задоволенням відвідала місто Гельнхаузен, яке вразило неймовірною кількістю квітів, а також місто Ханау, де народилися славетні казкарі брати Грімм. Нехай то був і пам’ятник, але поручкатися з тими, хто подарував усім дітям світу казкові дива, було дуже приємно.

В автосалоні «Хонди» одесити сідлали модернові мотоцикли, «освоювали» салони новеньких автівок. Хто хотів — катався на них. Зрозуміло, що за кермо завжди сідав досвідчений інструктор.

Були й серйозні зустрічі: з бургомітром міста Нойберг Іріс Шредер, з помічниками бургомістра краю Майн-Кінціг-Крайз Еріха Піпи, який особисто не зміг приїхати на зустріч, але передав дітям гостинці. Українці залюбки гостювали в родинах, з якими листуються, звідки отримують допомогу.

Довготам’ятною видалася й прощальна вечірка, на якій гості з Одеси грали на музичних інструментах, співали, вручали сувеніри, як правило, виготовлені власноруч.

Господарі й собі затягували німецьких народних пісень, демонстрували власну вправність у танці.

Ірмгард Лебкюхнер передала 11 одеським родинам гроші. Суми хоч і невеличкі, зате вділені від щирого серця.

З Німеччини діти привезли не тільки незабутні враження, а й корисні навички. Хлопці навчилися грати в гольф, їздити верхи, дівчатка більше придивлялися до сервірування обідніх столів, до оформлення кімнат, до облаштунку осель, у яких вони гостювали. Німецька акуратність і чистота скрізь та всюди дітей просто вражали.

Наша подорож була багатою на приємні несподіванки. Одна дівчинка з групи десь у дорозі залишила свій старенький фотоапарат. Щоб дитина не переймалася втратою, наші німецькі друзі купили їй новий, сучасний. Ніби й дрібниця, а як приємно!

Німецькі друзі дуже переймалися тим, що не змогли надати сурдоперекладача для однієї маленької гості з Одеси, яка народилася глухонімою. До неї всі були особливо привітними й уважними.

Минулого року «Чорноморські новини» друкували відгук про поїздку до Німеччини. Номер часопису з тією заміткою ми надіслали приймаючій стороні. Приємно було побачити нашу газету в заскленому стенді з фотографіями в офісі доброчинної організації. А поряд господарі розмістили невеличку експозицію дитячих малюнків, на­дісланих з Одеси.

Доброю звісткою стало й те, що наші німецькі друзі вже обговорюють можливість оплати навчання дітей чорнобильців в українських вищих навчальних закладах, а може, і в Європі. Казали, що подбають і про лікування наших дітей у європейських клініках.

Дуже хочеться, щоб і в Одесі знали про хороших людей з Німеччини, які допомагають, чим можуть, а також запрошують до себе в гості дітей тих, хто ціною власного життя рятував світ від некерованого атому, хто втратив здоров’я, а то й життя, чиї діти страждають від згубного впливу радіації.

Валентина СОЛАРЬОВА,
голова
Одеського обласного відділення Українського національного фонду
допомоги інвалідам Чорнобиля.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net