Переглядів: 998

Арсеній ЯЦЕНЮК: «Наше завдання — перемогти!»

Не лише Президент України Віктор Янукович завітав до Одеси у вівторок, 18 вересня. Цього ж дня прибув і голова ради об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, причому не без пригод. У планах опозиційного лідера було поспілкуватися з журналістами на прес-конференції, а потім, о 18.00, перейти до спілкування з жителями області на площі біля пам’ятника Дюку де Рішельє. Передбачалося також проведення телемосту з районами Одещини. Однак усі ці плани мало не зірвалися через затримку літака. Виліт, запланований на 14.30, кілька разів переносився. В аеропорту затримку мотивували технічними проблемами. Але Арсеній Петрович відкладання рейсу пов’язує з особливим режимом роботи Одеського аеропорту, зумовленим перебуванням в регіоні Віктора Януковича. Навіть зустріч з одеситами Арсеній Яценюк розпочав, пожартувавши, що президента опозиція хоче зняти не за це.

Їхати в Одесу голові ради об’єднаної опозиції довелося машиною, відтак прес-конференцію змушені були перенести на наступний день. На мітинг йому також не вдалося прибути вчасно. Втім, прихильники опозиції поставилися до такого вимушеного спізнення поставилися з розумінням. На площі зібралося кілька тисяч людей, ще кілька тисяч змогли приєднатися до розмови завдяки телемосту. Окрім цього, все, що відбувалося на площі, могли побачити телеглядачі завдяки прямій трансляції на одному з одеських каналів. Підтримати свого лідера на сцену вийшли і кандидати в депутати від ВО «Батьківщина» в мажоритарних округах Одеси та області, політичні соратники: Олександр Остапенко (133-й виборчий округ), Костянтин Усов (134-й), Володимир Усов (135-й), Олександр Сомов (136-й), Василь Задорожнюк (138-й), Олександр Горін (139-й), Сергій Шумський (140-й), Олександр Борняков (142-й), Анатолій Дідух (143-й), Володимир Немировський, Сергій Фаєрмарк, Олег Радковський. Деякі з них в очікуванні Арсенія Яценюка звернулися зі сцени до присутніх.

«Восени все закінчиться. Тому що заяви про подолання руїни — брехня, успішні показники економіки — брехня, стабільність і благополуччя — також брехня. У нашої країни страшні борги, за останні два роки звідси виїхало більше людей, ніж за десять років до того, наші батьки і діди помирають раніше за всіх в Європі, наші суди перетворилися в спосіб сильних розправлятися зі слабкими, жоден механізм в країні не працює, якщо не «змазати» його хабаром. Всі ми це знаємо, і знаємо, як це змінити», — зауважив Костянтин Усов.

Арсеній Яценюк, у свою чергу, щойно ступив на сцену, підкреслив, що перемога на виборах — це перший крок для покращення життя в країні. Нинішній режим, за його словами, торкнувся всіх українців, їхніх сімей, роботи, життя загалом. «Нинішня Верховна Рада давно перестала бути органом, який представляє інтереси народу, а стала інструментом для ухвалення законів в інтересах дуже конкретних людей. За два роки нинішня влада закрила сімсот шкіл і триста лікарень — їх фінансування начебто занадто дорого обходиться нашій державі. При цьому один день президентства Януковича коштує бюджету України півтора мільйона гривень», — зазначив лідер опозиції. Саме тому імпічмент президенту Януковичу — це перше, чим займеться об’єднана опозиція після перемоги на виборах. Наступним кроком стане прийняття закону про процедуру відкликання народних депутатів, а також про запровадження кримінальної відповідальності за голосування чужими картками. За таких умов багато нинішніх депутатів залишаться без роботи, навіть якщо пройдуть в парламент знову. До речі, утримання цього органу також влітає в копійку для країни, причому копійка ця з кожним роком дорожчає. «Не буде багатих депутатів у бідній країні», — запевнив Арсеній Яценюк. А ще підкреслив, що Партію регіонів навіть мафією не назвеш, адже у мафії є певні закони. Підходяща назва, на його думку, — банда.

У своєму виступі Арсеній Петрович нагадав одеситам основні плани «Батьківщини» після виборів. Це, зокрема, підвищення соціальних стандартів. Політик наголосив на тому, що зміни потрібні у багатьох сферах життя кожного українця. Тут і судова система, звідки слід «вимести» всю «нечесть» і дати роботу тим, до кого можна звертатися «Ваша честь», і системи вищої світи та охорони здоров’я, і розмір пенсій та зарплат. За його словами, навіть за повної зайнятості середньостатистичної родини грошей, які заробляють її члени, вистачає лише на харчування. Чверть українських сімей за міжнародними стандартами вважаються бідними, а влада продовжує приймати закони задля власного збагачення.

Арсеній Яценюк нагадав одеситам, з якими обіцянками йшла на останні вибори Партія регіонів. Однак замість підвищення пенсій, українці отримали підвищення пенсійного віку, замість податкових канікул — податковий майдан. Влада обіцяла нові школи і лікарні, натомість зараз їх дедалі більше закривають. Лідер опозиції попросив людей не звертати уваги на передвиборні обіцянки і «подаруночки» та не продавати свої голоси. «Ті двісті, триста, п’ятсот гривень, які вам запропонують, були вкрадені з ваших кишень. Після виборів вони вкрадуть ще більше. Не вірте, коли скажуть, що від вашого голосу нічого не залежить. У цій боротьбі важливий кожен голос», — звернувся до громади Арсеній Яценюк.

Після виступу політика одесити, а завдяки телемосту і жителі області, могли поставити йому свої запитання. Люди скаржилися на судову систему, проблеми малого та середнього бізнесу, відсутність роботи, побори, тиск. Цікавилися і думкою опозиціонера щодо окремих політичних подій та особистостей. Зокрема, в Арсенія Петровича запитали, хто така Наталія Королевська. Спочатку він жартома відповів, що це жінка, а потім вже серйозно сказав, що головна боротьба зараз розгорнеться між «Батьківщиною» і владною партією. Це буде боротьба двох зовсім різних світів, темного сьогодення і кращого завтрашнього дня. Що ж стосується тих, хто позиціонує себе як третю силу, вони можуть дуже розчарувати своїх виборців. Політик нагадав одеситам кілька таких розчарувань у минулому, як-от партія «Сильна Україна» на чолі з Сергієм Тігіпком. До речі, за результатами виборів на Одещині, ця політична сила посіла друге місце, а потім взяла й «подарувала» Партії регіонів мільйони голосів своїх виборців, які на це згоди не давали. «На цих виборах не може бути третьої сили», — переконаний Арсеній Яценюк.

Закінчився мітинг дружним співом. Політики разом з кількома тисячами одеситів-однодумців, поклавши руки на груди, виконали Гімн України.

Вже наступного дня на прес-конференції Арсеній Яценюк розповів журналістам, що телеміст у деяких районах Одещини намагалися зірвати. Зокрема, це стосується мітингу Об’єднаної опозиції в Ізмаїлі. Спочатку невідомі перерізали кабель енергопостачання звукової апаратури, потім кинули навчальні димові шашки (цей момент ви бачите на одному з фото, поширеному новинним порталом Ізмаїла). Прихильників опозиції в цьому місті оточила молодь з прапорами Партії регіонів. «Біло-сині» влаштували звукову атаку: гучна музика глушила виступ опозиційного лідера. Представники провладної партії, коментуючи всі ці події, зазначали, що, мовляв, хотіли підтримати Президента, який у цей час перебував на Одещині з офіційним візитом. Що ж до сутичок, то їх мітингувальники-«регіонали» лагідно називають «конкуренцією молодіжних організацій». В Одесі також були спроби зірвати акцію «Батьківщини», щоправда, не такі зухвалі: з натовпу жбурляли чимось у бік сцени, однак пильна охорона такі випади швидко зупинила.

Арсеній Петрович зауважив, що опозиціонери звикли (наскільки можна до такого звикнути), до нечесної боротьби. На прес-конференції журналістам роздали фото із зображеннями підпалених машин та іншого зіпсованого майна представників опозиції і тих, хто відмовився співпрацювати з владою. От і цими днями побили та завдали небезпечних ножових поранень довіреній особі кандидата в народні депутати від Об’єднаної опозиції. Постійно псуються рекламні борди кандидатів від «Батьківщини», знищуються намети. Взагалі передвиборна кампанія проходить з безліччю порушень. За словами політика, ПР боїться втратити владу, а також нести відповідальність за все, що було зроблено впродовж останніх років. «Їхнє бажання утримати владу закінчиться тим, що вибори можуть бути визнані недемократичними», — зауважив Арсеній Яценюк і додав, що це призведе до остаточної ізоляції України. «Якщо вже дійшло до того, що колишній держсекретар США Кондоліза Райс не подає руки президентові в Ялті, роблячи вигляд, що не помічає його... Тут уже йдеться не про Януковича, його не буде. Мова — про репутацію країни», — підсумував він.

Спілкуючись з журналістами, політик також підкреслив, що влада збільшує тиск на ЗМІ. Так, 18 вересня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію особи». Арсеній Яценюк підкреслив, що цей закон забороняє говорити правду. Він, на думку опозиційного лідера, вкладається в загальну концепцію контролю за ЗМІ: відключення каналу ТВі, тиск на журналістів і власників незалежних ЗМІ. «Остання крапка — безпосереднє залякування журналістів кримінальною відповідальністю за правду про сьогоднішню владу і президента», — вважає Арсеній Петрович. Ухвалення цього закону, на його думку, свідчить про те, що Україна перетворюється на ізольовану країну третього світу, а також про те, що Партія регіонів боїться вільної преси.

Ще одне з останніх нововведень, яке активно критикував в Одесі опозиціонер, — закон про створення Національного земельного банку. Арсеній Яценюк нагадав, що протягом минулої сесії провладна більшість кілька разів намагалася скасувати мораторій на продаж землі, тоді як опозиція багато робила для того, аби цей мораторій залишився. Проте 6 вересня президентська більшість ухвалила в першому читанні закон про створення Національного земельного банку. «Це буде фактично приватний банк, який належить винятково оточенню президента. Він матиме тільки одну мету — скуповування землі за копійки і продаж її за мільйони іноземцям», — застеріг Арсеній Яценюк. Про це, за словами голови ради об’єднаної опозиції, свідчить й ухвалення 18 вересня в першому читанні закону про внесення змін до Земельного кодексу України, які дозволяють іноземним громадянам та особам без громадянства ставати власниками української землі. «Таке враження, що перед виборами чинна влада намагається ухвалити все, що стосується її кишені, і вкрасти все, що їй ще не вдалося вкрасти за останні два з половиною роки», — наголосив Арсеній Яценюк.

Потім політик-економіст ознайомив журналістів з нескладною арифметикою бюджету України. Він іронічно зауважив, що у нас геніальний уряд, адже за одну годину засідання в приміщенні Кабміну примудрився збільшити доходи державного бюджету на 20 мільярдів гривень. «Може, якби посиділи довше, ще б десь 20 мільярдів роздобули?» — посміхнувся лідер об’єднаної опозиції. Він також додав, що лише наш уряд може спрогнозувати зростання економіки на рівні 5%, хоча навіть найбільші оптимісти з МВФ, Світового банку та інших міжнародних організацій говорять про підвищення не більше, ніж на 2,5%. Цікаво, що такі позитивні прогнози влада робить попри те, що промислове виробництво за останній місяць впало на 5%. «Зменшення промислового виробництва — це зменшення роботи заводів, зменшення роботи заводів — це закриття заводів, а відтак — звільнення працівників і поповнення армії безробітних», — зазначив Арсеній Петрович. Водночас ми постійно чуємо про покращення життя і підвищення соціальних стандартів. Тут він нагадав, що в проекті державного бюджету на 2013 рік Кабмін заклав збільшення прожиткового мінімуму громадян на 5,9% і при цьому рівень інфляції також на 5,9%. Таким чином, зауважив політик, рівень життя населення зросте аж на 0,0%. Яке ж тут підвищення соціальних стандартів?

Загалом в Арсенія Яценюка багато запитань до бюджету. Він підкреслив, що не розуміє, як після активного кількатижневого рекламування проекту державного бюджету на 2013-й по всіх телеканалах можна було відправити його на доопрацювання. А ще політик переконаний, що Кабінет міністрів спеціально не вказав прогноз середньорічного курсу гривні. «Як ви рахували бюджет, якщо не знаєте, яким буде курс? Уряд умисно не публікує курс, адже знає, що після виборів буде девальвація», — наголосив він. На прохання журналістів оприлюднити власний прогноз політик відповів: «Розумієте, не хочу сіяти паніку. Мій прогноз — прогнози повинен чітко назвати Національний банк України з міністром фінансів і прем’єр-міністром». Арсеній Петрович підкреслив, що від них опозиція не може домогтися відповіді на свої запитання вже три тижні. «Від кого вдалося отримати хоч якусь відповідь, то це від Єфремова, який сказав, що девальвація буде 5%. Але з Єфремова такий економіст...» — поділився сумнівами лідер опозиції, додавши, що проект закону про державний бюджет — це ніщо інше, як агітка ПР перед виборами. «Ми вимагаємо, щоб новий закон про державний бюджет розглядала нова Верховна Рада України, в якій буде демократична більшість на базі «Батьківщини», — зазначив Арсеній Яценюк. Нагадаємо, голова ВР Володимир Литвин та прем’єр-міністр Микола Азаров наполягають, що бюджет наступного року має прийняти ще нинішній парламент.

Журналісти попросили Арсенія Петровича прокоментувати чутки щодо дефіциту в країні готівки, а також щодо грошової емісії та інфляції. На це він відповів, що готівка не зникла, а знаходиться в гаражах у Донецьку. Що ж стосується інфляції, то вона сьогодні на рівні 0%, навпаки, спостерігається дефляція, що, на думку Арсенія Яценюка, свідчить про зупинення економіки. Крім того, за його даними, Нацбанк давно увімкнув друкарський верстат. Гроші нових емісій йдуть на рефінансування двох державних банків. «Вони, у свою чергу, за цей рахунок видають сумнівні кредити підприємствам типу «Укрзалізниця» і «Нафтогаз України», а також приватним фірмам членів уряду», — зазначив він і додав: через те, що грошей було надруковано занадто багато, два тижні тому довелося зупиняти торги на Українській міжбанківській валютній біржі. Курс долара тоді за день підскочив з 8 до 9 гривень. «Після цього НБУ прийняв рішення закрити так звану гривневу ліквідність, тобто не дав банкам кредитувати і максимально стиснув всю гривневу грошову масу, не випускав на ринок гроші. Це призводить до подорожчання кредитів, що, в свою чергу, призводить до неповернення кредитів», — підкреслив Арсеній Яценюк.

Сьогодні, зазначив лідер об’єднаної опозиції, в країні повністю зруйнована система стримувань і противаг (checks and ballances). «Влада фактично запровадила свою систему checks and balances — фінансових чеків та активів на балансі. В країні нема демократичних цінностей, абсолютно корумпована політична система. Президент і його оточення хочуть перетворити Україну на акціонерне товариство, і щоб його акції були тільки в них. Нині в країні монополія в політиці та економіці», — переконаний опозиціонер. Президент Янукович, впевнений Арсеній Яценюк, зробить усе, аби втриматися при владі. «Він хоче отримати більшість у парламенті, скасувати прямі президентські вибори, щоб президент обирався в парламенті. Він прагне вічно бути президентом України», — вважає лідер опозиції. Змінити ситуацію, за його словами, може лише створення нової демократичної більшості у новій Верховній Раді.

На запитання журналістів, що робитиме «Батьківщина», якщо не набере більшості в парламенті, Арсеній Яценюк відповів: «Наше завдання — перемогти!».

Журналісти кілька разів намагалися переформулювати це питання, однак відповідь Арсенія Петровича залишалася незмінною: «Наше завдання — перемогти!».

Людмила ІВАЩЕНКО.

 

 

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net