Переглядів: 899

Чому катафалк обганяє «швидку»?

Замість швидкої допомоги до одеситів-сердечників, в яких трапляється напад, приїжджають представники… похоронного бюро. Люди підозрюють, що до цього причетні медики, мовляв, саме вони «зливають» до контор з надання ритуальних послуг інформацію про важко хворих. Обурені городяни провели нещодавно акцію протесту у Валехівському провулку.

Замість рятівних ліків — рахунок за труни і ритуальну процесію. Саме так сьогодні може виглядати наслідок звернення хворого до швидкої допомоги. Ситуація, коли до квартири замість ескулапів входять дужі молодики і починають «ховати» ще живу людину, розхвалюючи цінову політику свого агентства, — просто блюзнірство. «Ми вважаємо протизаконними дії, коли інформація про смертельно хворих розголошується лікарями. Ми вважаємо ганебним, коли замість рідні померлого якась зовсім стороння і чужа людина розпоряджається тілом», — зазначив Володимир Шелепов, представник ГО «Народно-патріотичне об’єднання «Південний регіон». На думку цієї громадської організації, такі випадки — суцільне беззаконня. «Наша акція не є політичною. Ми просто хочемо привернути увагу міської влади до цієї проблеми. Вони, вочевидь, про неї або не знають, або ж воліють не помічати», — пояснив Володимир Шелепов.

Громадських діячів (іде ж бо передвиборна  кампанія), підтримали й політики. Ця «підтримка» перетворила акцію у фарс: почали протестувати не проти цієї ганебної практики, а проти конкретних лікарів та похоронних агентств. Водночас медики заперечують, що надавали кому-небудь конфіденційну інформацію про пацієнтів. Організатори акції впевнені: розібратися у ситуації, що склалася, повинні правоохоронні органи. «Сьогодні вже написано запити у Генпрокуратуру та МВС, аби ті розібралися, що коїться, та навели порядок в Одесі», — зазначив один з учасників мітингу.

Певним результатом акції можна вважати те, що сторони почули одна одну. Медики запевнили обурений гурт, що випадки розголошування інформації про хворих будуть суворо каратися. Учасники акції, зі свого боку, попередили: якщо це запевнення залишиться тільки словами, а до осель одеситів гінці від організацій, що надають ритуальні послуги, приїздитимуть швидше (чи й одразу, слідом) від лікарів, протести під стінами управлінь охорони здоров’я будуть масовими.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com