Переглядів: 1079

Друзі з берегів Індійського океану

Російський театр, індійська культура і двадцятиліття дипломатичних взаємин Делі з Києвом. Таким ось поєднанням порадували одеситів асоціація «Індія — Україна», місцева індійська діаспора за підтримки посольства Індії в Україні.

Якщо святкувати, то так, щоб знали всі! Країна слонів, східних солодощів, країна гостинності — Індія — подбала, аби на відзначенні 20-ї річниці дипломатичних взаємин з нашою державою зміг побувати кожен охочий. Двері Російського театру цього дня були відчинені для всіх. Сюди приходили цілими родинами. Тут чинно сиділи пані у віці в домотканих шалях, заколених фібулами на римський зразок і в хустках, пов’язаних як у циганок. Юні дівчата в барвистих шальвар-камизах або звичайних джинсах та кофтах. Поважні літні чоловіки з красивими, довгими і білими, як у Діда Мороза, бородами...

Дорогим гостям дівчата в кольорових сарі одягали на шию вінки з білих та рожевих квітів, малювали бінді — червону крапочку на чолі — і низенько кланялися зі складеними, ніби до молитви, руками в знак пошани.

Для Індії 20 років дипломатичної дружби з Україною дуже важливі: обидві держави мають взаємний інтерес у розвитку бізнесу. Зараз ми цікавимо індійців новими технологіями в сільському господарстві, городиною. Маємо гарні перспективи в хімічній галузі та вугільній промисловості. Індійці ж з кожним роком розширюють свою присутність на українському фармацевтичному ринку, нарощують постачання спецій та чаю. Згідно з прогнозами спеціалістів, за кілька років Україна зможе збільшити товарообіг з Індією на 15 — 20%.

Не останню роль у таких обнадійливих прогнозах, як виявилося, відіграє Одеса. Ще за шість років до того, як між Індією та Україною встановилися дипломатичні стосунки, наше місто вже товаришувало з Калькуттою — найбільшим економічним і фінансовим центром всієї північно-східної Індії. Обидва міста дуже схожі між собою: потерпають від заторів на дорогах і рятуються трамваями; славляться своїми портами.  Розвитку одеських взаємин з Індією сприяє й обмін студентами. Близько чотирьохсот індійських парубків і дівчат освоюють ази наук в наших університетах. Найбільше їх на медичних спеціальностях. «Ми хочемо подякувати одеській владі, Одеському медичному університетові і всім жителям цього прекрасного міста за їхню гостинність, добре ставлення до діаспори та індійських студентів. Ми надзвичайно раді такому ставленню до нашої країни і нашої культури. І сьогодні у нас є можливість віддячити вам за вашу любов і гарні стосунки», — зазначив Аміт Верма, представник посольства Республіки Індія в Україні.

І віддячили сповна цілком у дусі Індії: піснями та танцями. Сцену заполонила Motherjane — одна з найпопулярніших індійських груп.

Індійським гостям Одеса теж підготувала сюрприз. На них очікувала зустріч з яскравими танцювальними колективами: російської національної общини «Русич», обласної громади ромської (циганської) культури «Романі Зора», а також ансамблями індійського танцю «Арті Бхарат Джан» та «Хамеша», театру «Накшатра».

Іванна ДЕРЕВЯНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com