Переглядів: 1050

Вогняне коло навколо фонтана

Нудьгувати одеситам більше не доведеться: у місті покладено початок масовим арт-мобам. Перший з них пройшов біля фонтана поруч з Оперним й об’єднав понад тисячу учасників різного віку і професій. Започаткував добру традицію творчий колектив Одеської кіностудії «Арт-Середа».

«Вогонь, вода і мідні труби!» — перший одеський арт-моб (вуличний перформенс) — відбувся в самому серці міста, біля Оперного театру. Він розпочався о 19.40, коли вже спадали сутінки. Сотні хлопців і дівчат у футболках кольорів одеського прапора, взявшись за руки, повели хоровод довкола фонтана. В цей же час безстрашні фаєрщики малювали химерні вогняні візерунки під супровід відомої єврейської мелодії «сім-сорок» у виконанні оркестру Одеської консерваторії.

Ініціатором народних гулянь, виступила, як уже мовилося, творча молодь із дітища Одеської кіностудії «Арт-Середа». Вогняним дійством мистецьке об’єднання прощалося з літом. «У підготовці цього заходу мені пощастило з командою співорганізаторів: до нас підключилися хлопці й дівчата, які мають багаторічний досвід участі в міжнародних фестивалях з фаєр-шоу, змагань вуличних театрів в інших містах України», — поділився враженнями Святослав Струтинський, керівник проекту «Арт-Середа».

На відміну від флеш-мобу, арт-моб робить акцент на творчій складовій того, що відбувається. «Ми прагнемо в наших виступах комбінувати театральний, вокальний, танцювальний та музичний елементи і дати можливість взяти участь у цьому дійстві великій кількості людей без якоїсь професійної чи творчої підготовки», — підкреслив Святослав. І все ж деяка підготовка таки потрібна. Напередодні арт-мобу всі учасники ходили на репетиції біля Музкомедії, якими керувала хореограф Євгенія Штекель. За кілька днів дівчина навчила танцювальним рухам навіть найзакомплексованіших. До речі, репетиції біля Музкомедії проходитимуть щонеділі. Саме тут шліфуватимуть наступні арт-моби.

За допомогою арт-мобів організатори хочуть зробити свій внесок у розвиток вуличних вистав в Одесі, а з часом вийти на рівень традиційних міських карнавалів. Для цього на нашій кіностудії з листопада відкриється набір до експериментальної студії, де досвідчені артисти навчатимуть початківців-фаєрщиків, ходулістів і вуличних танцюристів «вищого пілотажу». Подробицями обіцяли поділитися відразу після другого арт-мобу, запланованого на Хеллоуїн.

Подібні веселощі, обіцяють організатори, стануть у нашому місті регулярними. Щомісяця молодь з «Арт-Середи» затіватиме веселі розваги. Одна з них пройшла 14 вересня на Одеській Кіностудії. Одеситів порадували такі музичні колективи, як «QUIERO» (акустичний танго-рок) та «Індіана» (перкусійний арт-твіст-колектив).

До речі, творчі вечори, присвячені пам’яті відомих діячів мистецтва ХХ століття, та виступи сучасних гуртів на Одеській кіностудії проходитимуть щоп’ятниці. Як заохочення за участь в арт-мобах організатори обіцяють на них роздавати запрошення.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com