Переглядів: 968

«Народний бюджет» — за рахунок бідних

На порозі нові вибори. І знову нас намагаються заплутати, щоб до влади втрапили ті самі депутати, під якими стогнемо сьогодні. На жаль, у країні не існує законів, здатних загородити шлях тим, хто вважає депутатство винятково як можливість збагачуватися. При кишенькових законах від нинішньої влади нічого чекати добра. Тому треба сто разів подумати над своїм майбутнім вибором.

Насамперед, у вищі й місцеві органи влади не можна допускати людей, які не народилися в Україні й не жили тут упродовж років незалежності. Бо серед «новоспечених варягів» є не лише ті, хто прагне завдяки владі збагатитися, а й такі, що, здобувши високі посади, зумисне шкодять Україні. Отож, за відсутності відповідного закону, ми самі, роблячи вибір, змушені дбати про безпеку країни, її внутрішній спокій.

Дуже обережно слід допускати в депутати тих, хто має родинний бізнес. Бо поруч з прагненням створити справедливі закони майже завжди присутні наміри за рахунок держави збільшити власні статки. Сьогодні вони асфальтують тротуари, споруджують дитячі майданчики, роздають бідним людям гроші, бо знають: у владі все це повернеться сторицею.

Кожен виборець повинен твердо знати: всі ці витрати багатії роблять за наш з вами кошт, збільшуючи ціни на товари і послуги. Ті астрономічні цифри аж ніяк не вкладаються у пересічні зарплати й пенсії. Найбурхливішу діяльність демонструють депутати від Партії регіонів. Сподіваються, що в людей, надто — у пенсіонерів, коротка пам’ять. Невже забули, як «регіонал» мер Одеси відбирав приміщення їдалень, де ветеранів безкоштовно годували? А зараз літніх людей розважають, влаштовують морські прогулянки з шампанським.

Чому ж раніше так не робили? Може, бракувало коштів? Але ж знайшлися вони, коли зразу після президентських виборів у День Перемоги привезли на парад військових з Росії — молодих солдат, які ніякого стосунку до війни не мають. Перед парадом вони тут репетирували майже місяць. У скільки це обійшлося? І нікого не засудили за таке марнотратство. Зате засудили Луценка за святкування Дня міліції. Якщо він і витратив якісь «не ті» гроші, то все ж таки на своїх людей, а не на чужинців...

Наша влада часто любить заявляти, мовляв, на ту чи іншу благодійну справу не витрачено жодної державної копійки. Але ж усі розуміють: ці гроші «добровільно-примусово» взяті з наших підприємців. Надалі «благодійність» відшкодовується підвищенням цін, від яких нам дітися нікуди. Отже, розрекламований «народний бюджет» (якщо він справді існує) сформований за рахунок бідних і найбідніших. Соромно було слухати, як «губернатор» Матвійчук вихвалявся «народним бюджетом» перед візетеркою з Німеччини, де все можливе робиться для народу постійно, а не лише перед виборами.

Як на мене, розумні бізнесмени повинні б не самі рватися у депутати, а допомагати чесним, досвідченим, професійним кандидатам, здатним на всіх рівнях захищати підприємницьку діяльність. Аби зменшити потяг нечесних людей до депутатства, потрібен закон, який дозволяв би депутатам і членам їхніх родин брати такі банківські кредити, які за роки каденції можна погасити половиною щомісячних зарплат. Гадаю, цієї суми вистачило б для покращення житлових умов чи на нове авто, але не на придбання цілого заводу чи санаторію.

У владі не повинно бути тих, хто не має вищої освіти, як і таких, хто не володіє державною мовою чи нехтує нею під час публічних виступів (у повсякденні нікому не забороняється спілкуватися будь-якою мовою). Про це у нас вже є закон. Його найбільше порушують державні діячі з Партії регіонів. Втім, і свідомі депутати часто поводяться дивним чином. Скажімо, приїхавши до Одеси, вмить переходять на «общепонятный», хоча переважна більшість тутешніх мешканців є етнічними українцями. Та й росіяни, давно тут живучи, розуміють сказане.

Здебільшого проти української мови виступають вихідці з інших республік СРСР, де її не вивчали, а керувати хочуть. Це вони розколюють нашу країну, підбурюючи її на догоду Москві до федералізації чи й, взагалі, до об’єднання зі старшим братом (чи сестрою?).

Але ж ми бачимо, що найкраще в Європі живуть монолітні країни. І не треба чекати ще 20 років! Прикладом успішного розвитку нам можуть послужити країни Балтії, Польща, динамічно прогресуюча Грузія.

Для сьогоднішніх ініціаторів мовних законів має бути один критерій: хочете двомовності — вивчіть українську і складіть іспит. Невігласи у владі не потрібні.

Отже, на порозі чергові вибори. Від нас залежить не допустити їх фальсифікації. Для цього насамперед треба вивірити списки, встановити з допомогою відповідальних спостерігачів пильний контроль за роботою виборчих комісій. Домагатися гласності підрахунку голосів, демонстрації протоколів. Бо у каламутній воді можна накоїти що завгодно. Таких «професіоналів» у нас, на жаль, вистачає.

Катерина ВЛАСЕНКО.
м. Одеса.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net