Переглядів: 1299

Як кандидати у законотворці порушують закон

Обласна організація Комітету виборців України (КВУ) провела у серпні спостереження за процесом висування кандидатів у народні депутати, діяльністю політичних сил і претендентів на мандати, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, за формуванням і початком роботи окружних виборчих комісій на Одещині.

Пропонуємо вашій увазі результати цього моніторингу (з деякими скороченнями).

Такі ось тенденції

1. Найпоширенішими формами агітаційної діяльності в Одеській області в серпні було розміщення зовнішньої реклами, проведення масових заходів, зустрічей з виборцями, розміщення «іміджевих» матеріалів (значна частина яких може бути віднесена до прихованої політичної реклами або т. зв. «джинси»), проведення агітації в поєднанні з соціальними ініціативами (наприклад, «Народний бюджет» і «Народний медогляд»), благодійністю, безоплатним наданням виборцям послуг і матеріальних цінностей.

2. Вкрай тривожними тенденціями є зростання кількості фактів перешкоджання здійсненню агітації, використання «чорного піару», непрямого підкупу виборців, залучення держслужбовців в агітаційну діяльність і використання для ведення агітації адміністративного ресурсу. Збереження подібних негативних тенденцій і надалі може поставити під загрозу легітимність виборчого процесу в області.

3. Із наближенням виборів значного поширення набула агітація, що супроводжується безкоштовним наданням виборцям, закладам та організаціям послуг або матеріальних цінностей, яка заборонена чинним законодавством. Ця форма агітації в звітний період активно використовувалася як політичними партіями, так і потенційними кандидатами в мажоритарних округах. Основними приводами для агітації, що містить ознаки непрямого підкупу виборців, були різноманітні «святкування», пам’ятні дати, реалізація регіональних соціальних ініціатив або спорудження окремих інфраструктурних об’єктів (дитячих майданчиків). Активними суб’єктами матеріального «заохочення» виборців найчастіше виступали іменні благодійні фонди, пов’язані з тими чи іншими політиками.

4. Одеська обласна організація КВУ стурбована зростанням кількості фактів активного залучення представників органів влади в агітаційну діяльність партій і кандидатів в регіоні. Закон «Про політичні партії в Україні» та наказ Головного управління державної служби № 214 від 4.08.2010 р. «Про затвердження Загальних правил поведінки державного службовця» (п.1.7.) визначає, що держслужбовці повинні утримуватися від демонстрації власних політичних поглядів та свого ставлення до політичних сил, партій, блоків, не допускати їх впливу на виконання службових обов’язків. Крім того, в умовах, коли чиновники не розмежовують політичну і виконавчу роботу, виникає значна загроза зловживання адміністративним ресурсом у різних його проявах. Збереження держслужбовцями політичної нейтральності та відмова від активної участі у виборчій кампанії є однією з необхідних передумов визнання виборів такими, що відповідають демократичним стандартам.

Ми також закликаємо всіх кандидатів-держслужбовців взяти відпустку на період виборчої кампанії.

5. Висування кандидатів партіями загалом здійснювалося непрозоро і супроводжувалося внутріпартійними конфліктами. Праймерізи, проведення яких анонсували окремі партії, фактично звелися до підміни понять, і висунення кандидатів відбувалося під впливом вищого партійного керівництва. У мажоритарних округах Одеської області для участі у виборах ЦВК зареєструвала 161 кандидата, 54 з яких висунуті 17 партіями, а 105 балотуються як самовисуванці. Хоча багато формальних самовисуванців мають чітке партійне забарвлення.

Найбільша кількість кандидатів-мажоритарників в Одеській області зареєстрована від КПУ та «УДАРу» (по 11), далі йдуть Об’єднана опозиція і ПР (по 9 осіб), 2 кандидатів зареєструвала СПУ. Решта 12 політичних сил висунули по 1 кандидату.

6. Недоліки закону «Про вибори народних депутатів України» та затвердженого ЦВК Порядку проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу окружних виборчих комісій стали однією з причин того, що більшість вакантних посад в ОВК заповнили представники маловпливових партій, деякі з яких висунули лише по 1 кандидату.

7. Актуальним залишається професіоналізм членів ОВК та їх незалежність від політичних впливів. Так, на 26 серпня з членів ОВК в Одеській області тільки 23 людини (11,6%) раніше працювали в комісіях. При цьому у керівного складу ОВК абсолютно відсутній досвід роботи на аналогічних (керівних) посадах в окружкомах на попередніх виборах.

8. У багатьох ОВК України були призначені особи, які постійно проживають в інших регіонах. Подібна тенденція характерна і для комісій Одещини, до складу яких були включені мешканці АР Крим, Запорізької, Донецької, Київської, Черкаської областей.

Це, в свою чергу, призвело до того, що такі члени комісій просто не прибули на перше засідання. У результаті перші засідання більшості ОВК в Одеській області пройшли при мінімально можливій явці в 10 — 11 (з 18) членів комісій. При цьому тільки в двох ОВК регіону (136-й і 135-й в.о.) керівництво комісії було присутнє на засіданні у повному складі. У всіх інших були відсутні або голова (133-й, 140-й і 143-й в.о.), або заступник голови, або секретар комісії.

9. Із самого початку роботи ОВК регіону зіткнулися з серйозними проблемами щодо матеріально-технічного забезпечення. Так, у п’яти (137-й, 139-й, 141-й, 142-й,143-й в.о.) з одинадцяти ОВК області приміщення, виділені для роботи комісій, не відповідають вимогам ЦВК.

Станом на 29 серпня всі ОВК регіону не забезпечені сповна обладнанням, необхідним для роботи.

Окрема проблема в роботі ОВК, яка вимагає якнайшвидшого вирішення, — канали інформування громадськості про роботу, зокрема про графік засідань.

10. До потенційних проблем виборчої кампанії у вересні можна віднести проблеми, пов’язані з «переформатуванням» складів ОВК, формування ДВК з осіб, які не мають достатнього рівня підготовки, порушення термінів проведення перших засідань ДВК, розширення сфери застосування адміністративного ресурсу.

11. Ліберальна норма законодавства про можливість тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси може призвести до масового «політичного туризму» в день виборів, коли виборці зможуть переміщатися між округами та голосувати на підтримку того чи іншого кандидата. Це не вплине на результати голосування в загальнодержавному окрузі (за партійні списки) і не буде формальним порушенням закону, проте внесе додаткову напругу в роботу ДВК і вплине на результати голосування в мажоритарних округах.

Передвиборна агітація

Ще у травні — липні, тобто до офіційного початку кампанії, агітаційна діяльність в Одеській області мала низку особливостей. Зі стартом виборчого процесу вона значно посилилася, насамперед, за рахунок мажоритарної складової.

З-поміж партій активність збільшили ПР, «Батьківщина» і КПУ. УДАР та «Україна — вперед!» більшу частину серпня були малоактивні, при чому активність «України — вперед!» була навіть нижчою, ніж у травні — липні. «Свобода» взагалі ще не розгорнула активної кампанії.

Щодо кандидатів-мажоритарників. Найбільшу активність проявляють кандидати від ПР. Менш активні — від «Батьківщини», ще меншу активність виявляють кандидати від УДАРу та КПУ. Кандидати від ВО «Свобода» активні дуже обмежено, а кандидати від «Україна — вперед!» взагалі поки в регіоні «не засвічені». При цьому в багатьох округах Одещини активну кампанію ведуть і різні кандидати-самовисуванці.

Із кандидатів-мажоритарників найактивними були:

l округ № 133 — Олексій Гончаренко (ПР), Юрій Преснов (ПР), Ігор Марков (самовисуванець), Олександр Остапенко («Батьківщина»), Володимир Петров (самовисуванець), Ігор Сафін («УДАР»), Вадим Чорний (самовисуванець);

l округ № 134 — Сергій Гриневецький (Народна партія), Костянтин Усов («Батьківщина»), Сергій Дубенко («УДАР»), Геннадій Чекіта (самовисуванець);

l округ № 135 — Сергій Ківалов (ПР), Володимир Усов («Батьківщина»);

l округ № 136 — Геннадій Труханов (ПР), Олександр Сомов («Батьківщина»), Сергій Бовбалан (самовисуванець);

l округ № 137 — Леонід Клімов (ПР), Віктор Сорока («Свобода»), Микола Салтановський (СПУ);

l округ № 138 — Іван Фурсін (ПР);

l округ № 139 — Олександр Пресман (ПР), Євген Царьков (КПУ), Олександр Горін («Батьківщина»), Ольга Герасим’юк («УДАР»);

l округ № 140 — Давид Жванія (самовисуванець), Сергій Шумський («Батьківщина»);

l округ № 141 — Віталій Барвіненко (ПР), Ігор Бєлінський («УДАР»), Євген Філіндаш (самовисуванець);

l округ № 142 — Ігор Плохой (ПР), Антон Кіссе (самовисуванець), Іван Плачков (самовисуванець), Олександр Борняков («Батьківщина»);

l округ № 143 — Юрій Крук (ПР), Володимир Боделан (самовисуванець), Анатолій Дідух («Батьківщина»), Роман Руссу (самовисуванець), Олег Бабич (самовисуванець).

Основними формами агітації, які використовували суб’єкти виборчого процесу, було розміщення зовнішньої реклами, агітаційних наметів, проведення агітації в ЗМІ, організація зустрічей з виборцями, масових заходів, а також агітація, яка супроводжувалася наданням виборцям, закладам та організаціям матеріальних цінностей, як правило — на безоплатній основі.

Крім загальних тенденцій агітаційної кампанії, слід відзначити деякі особливості кампаній різних політсил.

Якщо говорити про політичні партії, то найактивнішою в звітний період була Партія регіонів. Агітаційна діяльність ПР в Одеській області істотно відрізняється від решти України і, насамперед, реалізується через проведення «Народного бюджету» та «Народного медогляду». Крім цього, ПР активно використовує розміщення зовнішньої реклами (білборди), вуличні намети (переважно в районах області), активно розміщує рекламні матеріали в ЗМІ. На початку серпня під егідою ПР також було організовано низку мітингів на підтримку російської мови і прийнятого «мовного закону».

ПР використовують і пряму роботу з виборцями: до будинків мешканців с. Кучурган, с. Яковлівка і с. Виноградар (в Роздільнянському районі) і в Біляївському районі приходили агітатори, що заповнювали форму-тест. З питань форми стає ясно, що виборців не лише агітують за ПР, але й вимагають індивідуальні дані, а також — роблять позначку про агресивність чи пасивність виборця.

Щодо інших політичних сил, то наступними за рівнем активності були «Фронт змін» з «Батьківщиною» (білборди, зустрічі з виборцями, медійна реклама, намети, мітинги (як-от проти цензури в Україні). Опозиція до проведення зустрічей з виборцями активно залучала своїх нардепів Геннадія Москаля і Лесю Оробець.

Комуністи використовували білборди, зустрічі з виборцями, медійну рекламу, намети, та мобільні агітаційні пункти.

Значно меншу активність проявляли упродовж більшої частини серпня «УДАР» (медійна реклама, поодинокі акції — організація прибирання узбережжя Куяльника), «Свобода» (медійна реклама, поодинокі акції — мітинг проти надання російській мові статусу регіональної) та «Україна — вперед!» (білборди, медійна реклама). Інші політичні сили активності в області не проявляють.

Щодо кандидатів-мажортарників, то тут ситуація розвивалася набагато активніше.

Представники ПР активно використовували для формування позитивного іміджу заходи «Народного бюджету», «Народного медогляду». Крім цього, також кандидатами для формування позитивного іміджу та прихованої або відкритої агітації використовувалися різні державні, професійні свята та пам’ятні дати: День незалежності, День знань, День міста (в Одесі).

В обласному центрі кандидати також намагалися використовувати місцеві проблеми для підвищення власного іміджу, зокрема, «боролися» за вільний доступ на міські пляжі.

Деякі кандидати (наприклад, Юрій Преснов і Геннадій Труханов) намагалися використовувати в своїй агітаційній кампанії тему літнього відпочинку та оздоровлення дітей.

Якщо говорити про оригінальні прийоми у кампаніях мажоритарників, то можна навести такі приклади.

Сергій Ківалов провів кастинг на участь у конкурсі «Співаю для тебе, Одесо моя», переможцям якого вручили загалом 30 тисяч гривень (15 — перше місце, 10 — друге і 5 — третє), а переможець конкурсу отримав можливість виступити на гала-концерті з нагоди Дня міста. Цікаво також, що Сергій Ківалов організував екскурсію ветеранів по морю.

До використання нових видів агітації можна віднести спонсорування Геннадієм Трухановим одеської команди «майдансерів», які в знак подяки провели тренування в центрі міста в бейсболках з символікою ПР і слоганом Геннадія Труханова «Довіряй справам». Крім цього, Геннадій Труханов влаштував одеським ветеранам прогулянку на кораблі Одеською затокою.

На півночі області на початку серпня під патронатом Леоніда Клімова пройшов обласний турнір із східних видів бойових мистецтв (м. Котовськ).

У сусідньому окрузі з липня стартував футбольний кубок («Футбол від фонду Фурсіна»). Під час матчів розігруються м’ячі та футболки з символікою кандидата, навіть є гімн Фурсіна, який звучить перед матчем.

Олександр Горін у серпні на зустріч з виборцями в смт Велика Михайлівка привіз трьох учасників проекту «Голос країни», які влаштували безкоштовний концерт для виборців.

Його суперник по округу, Олександр Пресман, організував фестиваль патріотичної пісні, в якому навіть брала участь бойова техніка.

Віталій Барвіненко, кандидат від ПР, також вирішив використовувати бойову техніку у своїй виборчій кампанії. Так, 29 серпня вулицями Татарбунар роз’їжджав БРДМ з прапорами Партії регіонів. На ньому були встановлені і рекламні плакати кандидата Віталія Барвіненка. Сам він на особистому автомобілі у супроводі ДАІ і згаданого БРДМ проїхав центральними вулицями міста до православного храму, де взяв участь у службі з нагоди храмового свята.

Анатолій Дідух, кандидат від «Батьківщини», на сесії Ізмаїльської міської ради вніс пропозицію про підтримку і надання в Ізмаїлі статусу регіональної болгарській мові. Він представив заяви болгарської громади, яка написала звернення до міського голови з відповідним проханням. Однак його пропозицію не підтримали. В результаті Анатолій Дідух та група депутатів «За Ізмаїл» написали звернення до прокуратури про порушення закону «Про мови».

Зовнішню рекламу (переважно — білборди, рідше — постери) розміщували Олексій Гончаренко, Ігор Марков та Юрій Преснов (133-й в.о.), Сергій Гриневецький (134-й), Геннадій Труханов (136-й), Іван Фурсін (138-й), Олександр Пресман (139-й), Давид Жванія (140-й), Віталій Барвіненко (141-й), Юрій Крук (143-й).

Крім цього, Юрій Преснов і Вадим Чорний (133-й), а також Ігор Плохой (142-й) розміщували свою рекламну продукцію на місцевих маршрутках.

На телебаченні, у друкованих та інтернет-ЗМІ найбільшу присутність демонструють (не в порядку активності) Олексій Гончаренко (133-й), Ігор Марков (133-й), Юрій Преснов (133), Олександр Остапенко (133-й), Вадим Чорний (133-й), Володимир (Люмпен) Петров (133-й), Ігор Сафін (133-й), Сергій Гриневецький (134-й), Геннадій Чекіта (134-й), Костянтин Усов (134-й), Сергій Дубенко (134-й), Сергій Ківалов (135-й), Володимир Усов (135-й), Геннадій Труханов (136-й), Олександр Сомов (136-й), Леонід Клімов (137-й), Олександр Пресман (139-й), Євген Царьков (139-й), Олександр Горін (139-й), Давид Жванія (140-й), Віталій Барвіненко (141-й), Євген Філіндаш (141-й), Юрій Крук (143-й) , Антон Кіссе (142-й), Ігор Плохой (142-й), Іван Плачков (142-й), Іван Фурсін (138-й) та Ігор Бєлінський (141-й).

Але, мабуть, найяскравішими і найпоказовішими агітаційними заходами були численні «зустрічі з виборцями». Так, неодноразово проводили особисті зустрічі з жителями відповідних територій: Олексій Гончаренко (133-й), Ігор Марков (133-й), Юрій Преснов (133-й), Ігор Сафін (133-й), Костянтин Усов (134-й), Сергій Гриневецький (134-й), Сергій Ківалов (135-й), Володимир Усов (135-й), Геннадій Труханов (136-й), Олександр Сомов (136-й), Леонід Клімов (137-й), Микола Салтановський (137-й), Віктор Сорока (137-й), Іван Фурсін (138-й), Олександр Пресман (139-й), Олександр Горін (139-й), Євген Царьков (139-й), Давид Жванія (140-й), Сергій Шумський (140-й), Віталій Барвіненко та Євген Філіндаш (141-й), Антон Кіссе

(142-й), Ігор Плохой (142-й), Олександр Борняков (142), Іван Плачков (142-й), Юрій Крук (143-й), Роман Руссу (143-й), Олег Бабич (143-й).

Порушення законодавства
в частині проведення агітації

Крім непрямого підкупу виборців та використання адміністративного ресурсу, в Одеській області в звітний період спостерігачі КВУ зафіксували й інші порушення правил проведення агітації. В основному вони стосувалися розміщення агітаційних матеріалів на громадському транспорті і на адміністративних будівлях.

Так, в 133-у в.о. самовисуванець Юрій Преснов використовує агітацію на громадському транспорті. Також порушує правила ведення агітації кандидат по цьому ж округу Вадим Чорний (самовисуванець), який розміщує свою політичну рекламу на зовнішній поверхні і всередині транспортних засобів громадського користування, що категорично заборонено законом.

Аналогічне порушення законодавства було зафіксовано і в 142-у в.о., в якому курсують маршрутні таксі з розміщеною на них політичною рекламою і агітматеріалами кандидата в нардепи по цьому округу Ігоря Плохого (до того ж ці матеріали не мають вихідних даних).

У 137-у в.о., с. Піщана, Балтський район, на Будинку культури вивішено прапор ПР.

У смт Ширяєве (138-й) Районний Будинок культури зданий в оренду передвиборному штабу кандидата від ПР Івана Фурсіна. У ньому розміщується «Фонд Фурсіна» та юридична консультація «Фонду Фурсіна».

В м. Березівка на Будинку культури розміщений плакат з символікою кандидата.

У смт Любашівка в державних органах влади проводиться агітація за Партію регіонів і кандидата Івана Фурсіна. У приміщенні райдержадміністрації та райради на столах біля входу і в приймальні голови райради розміщені газети «Час регіонів» і «Фонд Фурсіна». Над столом чергового в райдержадміністрації та у приймальні голови РДА висять календарі з політичною рекламою Івана Фурсіна. У приміщенні селищної ради на стінах розвішені плакати «Фонду Фурсіна», а в кабінеті селищного голови на столі стоїть прапор ПР.

У с. Крижанівка Комінтернівського району (139-й) на будинку сільської ради був вивішений прапор Партії регіонів поряд з Державним прапором України. Згодом прапор ПР із сільради все ж зняли.

У Комінтернівському районі (139-й) на сільському клубі в селі Красносілка було зафіксовано розміщення прапора ПР.

На вхідних дверях приміщення Новоукраїнської сільради (139-й), в якому розташований і дільничний пункт міліції, розміщені агітаційні матеріали Олександра Пресмана (кандидат від ПР).

У Фрунзівському районі (с. Йосипівка, 139-й) великий білборд з портретом кандидата Олександра Пресмана закриває стіну сільського клубу.

У 142-у в.о. на будівлях багатьох сільських рад або на будівлях соціально-культурної сфери в звітний період був вивішений, крім Державного прапора, і прапор Партії регіонів.

Перешкоджання здійсненню
агітаційної діяльності суб’єктів виборчого процесу

У звітний період Одеська обласна організація КВУ зафіксувала збільшення кількості випадків перешкоджання здійсненню партіями і кандидатами на виборах агітаційної діяльності.

Так, в м. Ананьїв (138-й) 16 серпня зафіксовано псування агітаційного білборда партії «УДАР».

У 138-у в.о. місцеві чиновники намагалися зірвати зустріч з виборцями опозиційного народного депутата Лесі Оробець в смт Комінтернівське, спочатку за допомогою рішення суду, потім вирішивши провести на тому ж місці мітинг ПР і запропонувавши Лесі Оробець проводити власну зустріч зі сцени з символікою ПР.

У Роздільный рішенням серпневого засідання виконкому Роздільнянської міськради було заборонено встановлювати агітаційний намет Об’єднаної опозиції під приводом того, що опозиціонери, нібито, повинні були укласти угоду з місцевим комунальним підприємством про прибирання сміття. У той же час ніяких подібних дозволів і договорів не вдалося виявити в наметах ПР, які пізніше були спішно встановлені за годину до зустрічі з кандидатом від опозиції Олексадром Горіним.

У місті Южному, того ж виборчого округу, під час зустрічі з кандидатом від опозиції Олександром Горіним на площі працював екран, на якому на підвищеній гучності транслювалися мультфільми. Очевидно, так місцеві чиновники намагалися зірвати зустріч з кандидатом.

У 143-у в.о. в серпні було зафіксовано два факти підпалу майна людей, які працюють у штабі Об’єднаної опозиції і відповідають за агітаційну кампанію. Так, в кінці липня підпалили автомобіль співробітниці штабу, відповідальної за агітаційні заходи. За кілька тижнів до підпалу дівчині неодноразово дзвонили з погрозами, якщо вона не припинить допомагати і працювати на опозицію і тим самим «дестабілізувати ситуацію в місті», то поплатиться своїм майном.

Через тиждень постраждав представник молодіжного руху опозиціонерів Максим Волков, голова Ізмаїльської міської громадської організації «Союз молоді Ізмаїла». Активісту підпалили гараж, в якому зберігалися агітаційні матеріали (флаєри, листівки, намети). Протягом липня «Союз молоді Ізмаїла» проводив акцію проти присвоєння народному депутату України та кандидату в нардепи від ПР Юрієві Круку звання «почесний громадянин Ізмаїла». Більше десяти наметів у місті збирали підписи городян на підтримку цієї акції і позбавлення нардепа звання «почесний громадянин міста».

Використання адмінресурсу та залучення держслужбовців,
посадовців органів місцевого самоврядування та «бюджетників»

На жаль, у регіоні поширена практика залучення посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування до агітаційної діяльності партій та кандидатів, а також використання адмінресурсу для проведення агітаційної кампанії.

Насамперед йдеться про заходи в рамках програм «Народний бюджет» і «Народний медогляд», реалізація яких супроводжується яскраво вираженою агітацією за Партію регіонів. До участі активно залучаються державні службовці, посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування.

У цьому контексті варто відзначити той факт, що обидві програми здійснюються за рахунок бюджетних коштів, тобто бюджетні кошти фактично використовуються для агітації на підтримку однієї з політичних партій і висунутих нею кандидатів.

У рамках соціальної програми «Здорове літо-2012» діти з Київського, Суворовського і Приморського районів Одеси вирушили на відпочинок, де також пройшов фестиваль «Літо-2012» та суперкубок з футболу. Ці заходи були організовані на кошти Фонду соціального страхування, але кандидати в народні депутати від 133-го і 136-го виборчих округів Юрій Преснов (самовисуванець) і Геннадій Труханов (ПР) підкреслювали, що даний захід здійснюється за їхнього сприяння, при цьому активно використовуючи свої агітаційні матеріали.

На початку серпня в Малиновському районі Одеси (134-й) в рамках програми «Народний бюджет» були відремонтовані міжквартальні проїзди кількох багатоповерхових будинків по вулиці Щорса 125, 127. В урочистому відкритті взяли участь голова ОДА Едуард Матвійчук і кандидат по 134-у округу — нардеп Сергій Гриневецький, якого підтримує ПР.

На сайті Національного університету «Одеська юридична академія», який є державним ВНЗ, широко висвітлюється діяльність Сергія Ківалова та його благодійного фонду (Сергій Ківалов — почесний президент юракадемії і кандидат по 135-у округу). Також університет надав своє приміщення для проведення конкурсу «Співаю про тебе я, Одесо моя», який був організований благодійним фондом Сергія Ківалова й активно використовується у виборчій кампанії кандидата.

У м. Роздільна (139-й) під час фестивалю патріотичної пісні, організованого за ініціативою кандидата в нардепи від ПР Олександра Пресмана, виступали з вітальними словами та словами підтримки і вдячності Олександру Пресману голова міської ради Валерій Шовкалюк (він же голова міської організації ПР), голова райради Сергій Крилов та голова райдержадміністрації Олег Кураков (він же голова районної організації ПР). Фестиваль проходив під прапорами ПР, хоча називався «Фестиваль патріотичної пісні «Золотий дощ».

Пряма агітація голови сільради за Олександра Пресмана і ПР була зафіксована на сільському сході у Вигоді Біляївського району. Звіт сільського голови «майорів» закликами і агітацією за ПР та Олександра Пресмана, які «сприяли» газифікації села.

У сусідньому, 140-у в.о., 15 серпня (у робочий час) у Біляївці та у Великому Дальнику в будинках культури відбулися зустрічі кандидата в депутати Давида Жванії з агітаторами. Активістів звозили машинами «швидкої допомоги». У цих заходах взяли участь місцеві чиновники. Представники влади проводили агітаційну роботу, закликали присутніх бути активними і переконливими.

Давид Жванія та Віталій Барвіненко брали активну участь у передачі школам шкільних автобусів у своїх округах в рамках програми «Народний бюджет». Хоча ці автобуси придбані за бюджетні, а не партійні кошти.

Під час свого візиту в серпні до Білгорода-Дністровського (141-й) голова ОДА Едуард Матвійчук активно агітував за ПР, порівнюючи партію «помаранчевих» і нинішню владу.

Окрім цього, тамтешні міський голова Ігор Нановський та голова РДА Василь Чернолуцький неодноразово в процесі реалізації ініціативи «Народний бюджет» висловлювали свою підтримку кандидатові-мажоритарнику від Партії регіонів Віталієві Барвіненку. Публічну підтримку цьому кандидату висловлювали і голова Татарбунарської РДА Наталія Кожухаренко та керівництво Кілійського району (141-й).

У селах Татарбунарського району (Білолісся, Приморське, Дмитрівка, Дивізія, Трапівка, 141-й) на будівлях сільських рад, шкіл, будинків культури та ФАПах встановлені прапори Партії регіонів. За словами Трапівского сільського голови, «це наказ зверху. Ми не можемо нічого зробити».

Інформаційно-аналітична газета «Броненосець» (№ 15 від 17.08.2012 року) стверджує, що протягом серпня на території виборчого округу № 142 керівництвом Саратського, Арцизького районів неодноразово проводилися так звані «навчання» представників органів державної влади і місцевого самоврядування, на яких дублювалися вказівки обласних чиновників про примусову подачу заяв про вступ до ПР, про погрози в разі невиконання цих завдань, а також про необхідність голосування за вигідного для влади кандидата.

У м. Ізмаїл (143-й) 15 серпня біля будівлі міської ради відбувся мітинг на підтримку російської мови, який організувала Партія регіонів за участю нардепа і кандидата від ПР Юрія Крука. Після мітингу була проведена позапланова сесія міськради, на якій прийняли рішення надати російській мові статус регіональної. На мітинг збирали саме працівників бюджетної сфери. Так, за кілька кварталів перед площею збиралися представники шкіл (вчителі), їх присутність перевіряли за списками відповідальні особи. На самому мітингу були присутні також працівники міської ради. Причому чиновники активно спостерігали за всіма своїми підлеглими. Спостерігач КВУ став свідком того, як одному з чиновників зателефонували і зробили зауваження, що крило, в якому він перебував, погано аплодує. На самій сцені виступив міський голова Андрій Абрамченко, народний депутат і кандидат у нардепи від ПР Юрій Крук.

23 серпня біля будівлі міськради в Ізмаїлі відбувся мітинг на честь святкування Дня прапора, разом з прапором України розвивалися і прапори Партії регіонів. Людей на мітинг зібрали з багатьох бюджетних установ міста.

Джерело:
http://www.cvu.org.ua.

(Далі буде).

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net