Переглядів: 942

УДАР по корупціонерах

Нещодавно по всій Україні, і в Одесі зокрема, розпочався проект політичної партії «УДАР Віталія Кличка» «Люстрація влади». Суть проекту — зібрати якомога більше інформації в регіонах щодо кричущих фактів корупції з боку державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Цю інформацію збиратимуть у наметах партії за допомогою телебачення, а також в Інтернеті.

Так, у кожному агітаційному наметі і в кожній громадської приймальні партії «УДАР» з наступного тижня з’явиться набір анкет, бланків, які зможе заповнити кожен громадянин, звісно, якщо він знає про прояви корупції. Інформацію також можна буде повідомити на сайтах www.klichko.org, www.stophabar.org або на камеру телеканалу «УТВ». Щовечора отримані дані впорядковуватимуть, аби створити банк даних по всій Україні. «У цьому банку даних будуть зібрані матеріали щодо фактів корупції і відомих у кожному місті, райцентрі або селі корупціонерів», — повідомив громадський діяч, куратор проекту Сергій Гуцалюк. Збір інформації триватиме до 1 жовтня. За результатами акції буде проведено підсумкову прес-конференцію, де озвучать імена названих людьми корупціонерів. Згодом дані, зібрані під час акції «Люстрація влади», систематизують і передадуть на розгляд Антикорупційного агентства.

«Ми добре з вами знаємо, що у нас панує кругообіг хабара у природі. Він усюди: вчитель дає хабар лікареві, лікар, ремонтуючи водопровід, дає хабар сантехніку, міліціонер приходить до школи і платить за свою дитину», — зауважив журналіст, кандидат у депутати ВР Сергій Братчук і підкреслив, що слід звинувачувати не лише чиновників. «Що стосується ідеології цього проекту, то вона дуже проста: найголовніше, чого ми хочемо досягти — це закликати одеситів, усіх українців до того, що боротьбу з корупцією необхідно починати з себе», — підкреслив Сергій Братчук. Він вважає, що Україні слід повчитися у сусідки: «Дуже яскравий приклад Грузії. Можна по-різному ставиться до пана Саакашвілі, але коли, перебуваючи в Тбілісі, ти сидиш в кафе і бачиш, що заходить президент без охорони просто випити чашку кави… Ми хочемо прийти до таких стандартів». В Україні ж, за його словами, «правила життя» для президента не такі, як для звичайних громадян, і саме це, мабуть, так позначається на ставленні до нього. «Ми ставили одеситам питання, кого необхідно звільнити в першу чергу, хто з політиків повинен піти у відставку. Мені здавалося, що це буде сумно відомий персонаж Костусєв. Тим не менше, одесити вимагають відставки насамперед президента», — додав він.

Кандидат в депутати ВР Сергій Дубенко переконаний, що проявів корупції в Одесі предостатньо, щоправда, навіть про найрезонансніші з них майже ніхто не знає. «Згадайте, як Одеський аеропорт було передано у власність невідомої компанії на невідомих островах, яка відомо кому належить. Коли ми розпочали акцію «Повернімо аеропорт в комунальну власність», з’ясувалося, що зі ста одеситів лише п’ятеро знають, що сталося», — розповів він. Приблизно така ж ситуація з одеськими схилами в районі пляжу «Відрада», де не так давно направо і наліво роздавалися підставним особам багатомільйонні ділянки. На щастя, було доведено, що це афера, і земля залишилася місту, однак відповісти за це — нікому. Депутатів міської ради, які голосували за ці «злочинні рішення», Сергій Дубенко називає «покидьками» і вважає, що їх до влади більше пускати не можна. На Одещині, на його думку, сліди корупції видно усюди: нелегальні парковки, викиди у Крижанівці, схили Чорноморки, Куяльницький лиман тощо. Проект «Люстрація влади», за словами Сергія Дубенка, хороший тим, що люди зможуть і розповісти про прояви корупції, і дізнатися згодом імена, які найчастіше називали громадяни.

На прес-конференції журналісти поцікавилися у присутніх, чи не стимулюватиме цей проект множення павликів морозових, які «закладатимуть» заради помсти або через заздрощі. Сергій Гуцалюк на це відповів, що у бланку «Повідомлення про корупціонера» є поле «Які факти, документи, повідомлення у ЗМІ підтверджують наявність корупційних дій», і це поле обов’язкове для заповнення, відтак виключає звичайні наклепи. Спитали журналісти і про плани ініціаторів проекту щодо виявлених корупціонерів. За словами представників партії «УДАР», окрім публічного виголошення імен порушників і подання зібраної інформації в правоохоронні органи, ця політична сила планує боротися з корупцією з трибуни Верховної Ради одразу після виборів.

Людмила ІВАЩЕНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net