Переглядів: 1029

«Дивовижний світ Піросмані»

Так називається виставка робіт великого грузинського художника Ніко Піросмані, присвячена 150-літньому ювілею з дня його народження, що відкрилася 3 вересня у Міській художній галереї на території Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря (вул. Успенська, 46).

Зорганізувало виставку генеральне консульство Грузії в Одесі, приурочивши її відкриття до Дня міста. Генеральний консул Республіки Грузія в Одесі Теймураз Нішніанідзе, відкриваючи виставку, висловив упевненість, що вона послужить подальшому зміцненню культурних зв’язків між Україною та його батьківщиною. Він також оголосив про проведення конкурсу живопису і графіки, присвяченого 150-літньому ювілею Ніко Піросмані, до участі в якому запросив як студентів художніх навчальних закладів Одеси, так і художників-професіоналів. На переможців чекають грошові премії. Ознайомитися з умовами конкурсу можна на сайті Одеської міської ради.

У свою чергу настоятелька Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря ігуменя Серафима особливо підкреслила важливість всебічної підтримки тісних зв’язків між нашими православними країнами, що склалися за довгий період спільної історії. І висловила впевненість, що виставка творів Ніко Піросмані також послужить зміцненню цих зв’язків.

На виставці представлені кілька десятків високоякісних фотокопій найвідоміших творів художника. Всі роботи подані в натуральний розмір, а відтак дозволяють сповна скласти власне враження про самобутність митця, глибину його світосприйняття, його філософію.

Як зазначають організатори виставки, а вона, додамо, проходить за підтримки «Інтелектуального форуму», полотна Піросмані сповнені доброти, ніжності, глибоко розкривають життя Грузії в її багатогранному розмаїтті. Ефект відчуження натури від художнього образу в роботах генія посилюється дивним, особливим колоритом — суворим і гармонійним. На жаль, велика частина творів Ніко Піросмані втрачена.

Нагадаємо, Ніко Піросмані народився у 1862 році в селі Мірзаані (Кахетія) у бідній селянській сім’ї. З 1895-го активно займався живописом, створюючи вивіски для торговельних закладів і декоративні панно. Геніальний художник-самоучка здебільшого писав свої шедеври фарбами власного виробництва на звичайнісінькій клейонці. Автор картин, які сьогодні цінуються надзвичайно високо і коштують шалених грошей, усе життя провів фактично у злиднях і помер (5 травня 1918 року) від голоду і хвороби...

Виставка «Дивовижний світ Піросмані» триватиме до 4 жовтня.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net