Переглядів: 870

Брюссель підозрює «Газпром»

Європейська комісія розпочала формальне розслідування навколо діяльності російської компанії «Газпром», підозрюючи її в можливому перешкоджанні конкуренції на газових ринках Центральної і Східної Європи та в порушенні антимонопольного законодавства ЄС, повідомили «ЧН» у представництві Євросоюзу в Україні.

Початок формального розслідування не означає, що Єврокомісія уже дійшла висновків у цій справі, але означає, що цю справу комісія вважатиме пріоритетною.

Єврокомісія висловлює занепокоєння, що «Газпром» міг зловживати своєю домінуючою позицією на ринках виробництва природного газу центрально- та східноєвропейських держав —членів ЄС, порушуючи статтю 102 Договору про функціонування Європейського Союзу. Зокрема, Брюссель підозрює «Газпром» у трьох практиках, що перешкоджають конкуренції на газових ринках ЄС у Центральній та Східній Європі. По-перше, «Газпром» міг розділяти газові ринки, перешкоджаючи вільним потокам газопостачання між державами —членами ЄС. По-друге, компанія могла перешкоджати диверсифікації газопостачання. Нарешті, «Газпром» міг встановлювати нечесні ціни для своїх клієнтів, прив’язуючи ціни на газ до цін на нафту.

Якщо ці дії «Газпрому» буде доведено, це означатиме, що російська компанія обмежувала конкуренцію та призводила до підвищення цін і погіршення безпеки постачання, а відтак її політика шкодила споживачам ЄС.

У вересні 2011 року Європейська комісія уже здійснила перевірки офісів газових компаній у кількох державах — членах ЄС.

Як нагадує Представництво ЄС в Україні, стаття 102 Договору про функціонування Європейського Союзу забороняє зловживання домінуючою позицією, що здатне вплинути на торгівлю між державами — членами ЄС. Виконання цієї норми визначене в Антимонопольному регламенті, норми якого можуть застосовуватися Єврокомісією та антимонопольними органами держав-членів ЄС.

Єврокомісія поінформувала «Газпром» та антимонопольні інституції держав — членів ЄС, що вона розпочинає розслідування у цій справі.

Законодавство ЄС не встановлює чітких строків для завершення антимонопольного розслідування. Його тривалість залежить від низки чинників, зокрема складності справи, рівня співпраці компанії з Єврокомісією та реалізації права на захист.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net