Переглядів: 1046

Який він, секрет довголіття?

Нещодавно Любові Іванівні Фоміній, яка живе у Приморському районі Одеси у затишному будинку поблизу парку Перемоги, сповнилося цілих сто років. З нагоди такого солідного ювілею вона погодилася дати нам невеличке інтерв’ю.

Зустрічала нас ювілярка, елегантно вбрана, весела і привітна, на порозі своєї квартири разом з дочкою Світланою, яка приїхала з Росії, щоб привітати маму.

— Як почуваєтеся у своєму поважному віці?

— Як бачите, добре. Ще й досі сама ходжу на прогулянки, іноді з маленьким правнуком гуляю в парку. Люблю займатися домашнім господарством, допомагати своїм дорослим онукам, з якими живу в одній квартирі.

— Розкажіть про себе, про свою родину…

— Я народилася у селі під Іркутськом. Батьки були середняками, але коли під час колективізації у нас забрали все майно і землю, ми переїхали жити у місто, де тато пішов на завод. У родині було восьмеро дітей. Досі ще живі мої рідні молодший брат Василь, який мешкає в Ризі, — йому 83, сестра Галина — їй 88 років, вона проживає у Санкт-Петербурзі. Мій покійний чоловік був військовим, і я у 1930-і навіть отримала нагрудний знак «Ворошиловський стрілець», влучно стріляла з малокаліберної гвинтівки. На війну мене не взяли — були маленькі діти, і в ті роки я працювала швачкою-надомницею — шила одяг для солдатів, що воювали на фронті. Загалом, я все життя присвятила чоловікові, який був дуже добрим, і своїм дітям.

— У вас троє дітей, якими ви пишаєтесь…

— Анатолій був моряком, плавав старшим помічником і капітаном на риболовецьких суднах, Віталій працював завідувачем гастроентерологічного відділення в обласній лікарні — помер від інфаркту просто на роботі під час операції. Донька — філолог, нині пенсіонерка, живе у Пермі, ось приїхала до мене на день народження. Маю четверо онуків — Сергій, Льоня, два Андрії, сім правнуків та правнучку.

— Поділіться, будь ласка, з нашими читачами секретом, яким чином можна дожити до ста років?

Любов Іванівна знітилася і зізналася:

— Особливих секретів у мене нема. Я їм звичайну їжу, живу з дорослими внуками в звичайній квартирі.

Дочка Світлана додала:

— Мама ще й досі може пригубити келих шампанського при нагоді. Насправді секрет її довголіття простий — вона все життя живе не для себе, а для людей. Мама — дуже скромна людина, і в побуті, і в спілкуванні їй багато не потрібно. Її альтруїзм, турбота про інших, любов і ласка, яку вона досі дарує людям, не мають меж.

З днем народження Любов Іванівну вітала не лише численна родина. На честь ювілею її відвідали директор департаменту праці та соціальної політики Одеської міськради Олена Китайська та директор Територіального центру соціального обслуговування Приморського району Людмила Регульська, які принесли привітання від міського голови та подарунок — матеріальну допомогу у розмірі три тисячі гривень.

Віднині Любов Іванівна, як й інші жителі Одеси, що перейшли столітній рубіж, щомісяця отримуватиме стипендію в розмірі 600 гривень. Місто з повагою і турботою ставиться до наших довгожителів.

Ольга ФІЛІППОВА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net