Переглядів: 921

Великий дарувальник життя

Минає 130 років з дня народження і 50 — з дня смерті видатного грецького вченого, дослідника в галузі медицини Георгіоса Папаніколау. З цієї нагоди Одеський філіал Грецького фонду культури влаштовує низку різнопланових заходів.

Що ми знаємо про цю талановиту людину, яку співвітчизники під час опитування у 2009 році «Великі греки» поставили на друге місце?

Народився Георгіос Папаніколау у грецькому місті Кімі (острів Евбея) у сім’ї лікаря. Закінчив медичний факультет Афінського університету, відслужив армію, продовжив післядипломне навчання в Німеччині в університетах Йєни, Фрайбурга, Мюнхена. У 27 років захистив докторську дисертацію. Цікавився філософією Ніцше, Канта, Ібсена, Маркса тощо. Під час Балканської війни служив добровольцем у грецькій армії. З 1914-го жив і працював у США. У 1928 році представив роботу «Новий метод діагностики раку», яку не одразу оцінили онкологи й гінекологи. І лише у 1939-у лікарі США почали застосовувати його метод ранньої діагностики раку «Пап-тест». Пошуки вченого тривали. Він розпочав дослідження для розробки і застосування методики в цитологічній діагностиці раку легень, шлунку, сечового міхура та інших органів. Опублікував близько 160 наукових праць. У 1954-у видав «Атлас ексфоліактивної цитології».

У Корнельському університеті 48 років тривав невтомний пошук вченого, велика практична, наукова робота. І лише наприкінці 1961-го Георгіос Папаніколау дає згоду очолити Інститут раку в Майамі. На жаль, пропрацював там недовго. Через кілька місяців помер від серцевого нападу на 79-у році життя.

Георгіос Папаніколау — вчений першої величини, визнаний «батько сучасної цитології». Його метод медики всього світу визнали «як найбільш практично значуще й корисне відкриття в царині дослідження злоякісних пухлин» на ранніх стадіях.

За свої праці він удостоєний багатьох нагород, 52 міжнародних премій.

Георгіос Папаніколау був до того ж всебічно розвиненою людиною: захоплювався музикою, художньою літературою, грав на скрипці, знав іноземні мови, пристрасно любив природу.

Одеський філіал Грецького фонду культури під час ювілейних днів прагне якомога повніше розповісти про великого вченого. Тож програма запланованих заходів вельми широка й насичена.

6 вересня у філіалі фонду (Красний провулок, 20) відкрилася планшетна фотовиставка «Великий дарувальник життя — Георгіос Папаніколау» з демонстрацією документального фільму. По 14 вересня міське управління охорони здоров’я проводить безкоштовно в жіночих консультаціях, пологових будинках, гінекологічних відділеннях лікарень Одеси акцію щодо роз’яснення і раннього виявлення онкопатології шийки матки за допомогою «Пап-тесту».

20 вересня об 11.00 відбудеться телемедична конференція на тему «Тест Папаніколау: історія, сучасність, погляд у майбутнє».

Передбачено майстер-клас із сучасних методів цитологічної діагностики, «круглий стіл» з обговорення проблем раку, застосування «Пап-тесту» на практиці за участю вчених, лікарів, інтернів.

За уточненнями щодо проведення намічених заходів можна звертатися до філіалу Грецького фонду за телефоном 0482-357-136.

Всім небайдужим до свого здоров’я випадає добра нагода набути нових знань, як його зміцнити, зберегти. Будьмо ж усі здорові!

Поліна АНАСКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net